MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Informacja dla użytkowników Mozilli 1.7.x/MozilliPL 1.6

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

Informacja dla użytkowników Mozilli 1.7.x/MozilliPL 1.6

Postautor: KLAPEK » 19 listopada 2006, 15:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Slackware GNU/Linux i686; pl-PL; rv:1.8.0.7) Gecko/20060913 SeaMonkey/1.0.5

Prosimy wszystkich użytkowników pakietu Mozilla Suite / MozillaPL - wszystkie wersje - o aktualizację.

Oznacza to konieczność zainstalowania pakietu SeaMonkey, który jest kontynuatorem linii Mozilla Suite.

Sam pakiet Mozilla Suite jest już nierozwijany, wskutek czego zawiera wiele, odkrytych po jego wydaniu, luk związanych głównie z bezpieczeństwem.

Wszystkie dane, cały profil zostanie nienaruszony.
W razie problemów prosimy pisać w tym dziale.
Udzielimy pomocy najszybciej jak to będzie możliwe.

Zapraszamy do pobierania Seamonkey!

http://www.seamonkey.pl
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2189
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey

petla ciaglego zadania restartu

Postautor: antyk » 07 września 2009, 21:15

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl-PL; rv:1.7.13) Gecko/20060414

Szanowni panstwo

1. Poniewaz z mozilla byly coraz wieksze klopoty
postanowilem zainstalowac seamonkey. Po zainstalowaniu seamonkey (1.18 ale to samo dzieje sie z wczesniejszymi wersjami) niestety wciaz mam komunikat "The program must close to allow a previous instalation attempt to complete."


Nie pomaga zadne restartowanie. Kompletnie nic nie pomaga.
Odinstalowanie mozilli odinstalowanie seamonkey i zainstalowanie seamonkey czasem powoduje, iz RAZ na samym poczatku program wystartuje i pobierze maile, wysle to co sie przygotuje do wyslania, po wylaczeniu komputera lub tylko po wyjsciu z programu powoduje wyswietlenie sie komunikatu jaki zacytowalem na poczatku.

Uprzejmie prosze o pomoc
antyk
 

Postautor: KLAPEK » 08 września 2009, 07:07

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Slackware GNU/Linux i686; pl-PL; rv:1.8.1.23) Gecko/20090823 SeaMonkey/1.1.18

To jest problem specyficzny dla systemu Windows.
Przyznam się że na jednej maszynie znajomego też tak miałem i... niestety poległem ;/
Pomogło dopiero przeinstalowanie systemu.

Może ktoś z większą znajomością windowsa będzie w stanie pomóc w sposób mniej inwazyjny.

Ja się poddałem (żadnych logów czy dodatkowych informacji z windowsa się nie dało wyciągnąć), choć dziś z perspektywy czasu myślę, że może pomogłoby usunięcie wszelkich informacji z rejestru...

Zatem mam prośbę do userów SM na Windowsie - pomożecie ;D
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2189
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey

Postautor: Grzegorz » 08 września 2009, 07:48

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl; rv:1.9.1.3) Gecko/20090902 Ubuntu/9.10 (karmic) Firefox/3.5.3

Ja bym próbował w następujący sposób: wpierw (1) odinstaluj za pomocą Dodaj/Usuń programy SeaMonkey, (2) usuń katalog instalacyjny (najprawdopodobniej w C:\Program Files\SeaMonkey), następnie (3) wyczyść katalogi przechowujące pliki tymczasowe (absolutne minimum to opróżnienie katalogów przypisanych do zmiennych środowiskowych %tmp%, %temp%), pomocne mogą okazać się programy CCleaner oraz BleachBit. Następnie (4) wyczyść rejestr z wszystkiego, co odwołuje się do SeaMonkey i Mozilli, tutaj pomocnych może być kilka programów, przede wszystkim RegSeeker oraz NT Registry Optimizer.

(5) Restart komputera i (6) instalacja ze świeżo pobranego z oficjalnej strony instalatora SeaMonkey, choć aby uniknąć problemów można też pobrać wersję spakowaną ZIPem (plik seamonkey-1.1.18.en-US.win32.zip z oficjalnego FTP) i po prostu rozpakować w wybranym przez siebie katalogu.

Oczywiście instalację najlepiej zastosować na świeżo, bez angażowania poprzedniego profilu (wykonaj jego kopię i usuń go, przed pierwszym uruchomieniem przeglądarki, a najlepiej jeszcze przed instalacją nowej wersji).
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Postautor: GLI » 08 września 2009, 10:18

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.23) Gecko/20090825 SeaMonkey/1.1.18

Jeśli instalacja wykonywana jest w systemie Windows Vista, to plik instalatora uruchamiać z uprawnieniami administratora (PPM -> uruchom jako administrator) i przynajmniej pierwsze uruchomienie (w celu konfiguracji) SeaMonkey także jako administrator.
Genuine Lifelike Individual
GLI
 
Posty: 218
Z nami od: 15 maja 2003, 10:38

co zrobic zatem by choc mozilla chodzila - komunikat

Postautor: antyk » 08 września 2009, 13:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl-PL; rv:1.7.13) Gecko/20060414

Szanowni Panstwo

moze zatem na razie sprobowalbym poprawic cos w mozilli (moge tylko wysylac maile a nie moge odbierac) - wyswietla sie taki oto komunikat: " "Zapisywanie wiadomosci w skrzynce pocztowej nie powiodlo sie. Sprawdz, czy masz wymagane prawa do zapisu w systemie oraz czy jest wystarczajaca ilosc wolnego miejsca do skopiowania skrzynki pocztowej."
Wolnego miesca na dysku jest moc. Pamiec podreczna kasowalem wiele razy.
Prosze o pomoc
antyk
 

Odp: Informacja dla użytkowników Mozilli 1.7.x/MozilliPL 1.6

Postautor: donieck » 28 października 2014, 16:23

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; rv:33.0) Gecko/20100101 Firefox/33.0 SeaMonkey/2.30

Jak zainstalować Seamonkey ze źródeł na Lubuntu? Polecenie ./configure nie działa! Co robić?
donieck
 

Odp: Informacja dla użytkowników Mozilli 1.7.x/MozilliPL 1.6

Postautor: KLAPEK » 28 października 2014, 19:18

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; rv:36.0) Gecko/20100101 SeaMonkey/2.33a1

Tutaj masz kilka linków o tym jak zbudować SM ze źródeł:
https://developer.mozilla.org/en-US/doc ... nkey_build
https://developer.mozilla.org/en-US/doc ... structions

Mam tylko pytanie jaką wersję i po co chcesz budować ze źródeł?
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2189
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey


Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: