MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Mozilla i polskie znaki z lewym ALT-em

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

Mozilla i polskie znaki z lewym ALT-em

Postautor: mirekc@interia.pl » 01 sierpnia 2003, 10:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; en-US; rv:1.1) Gecko/20020826

Należę do tych dinozaurów, którzy polskie znaki wprowadzają z klawiatury przy pomocy lewego ALT-a. Niestety w Mozilli sprawia to problemy, bo ALT powoduje przejście do menu głównego i np. ALT-e zamiast wprowadzić literę "ę" otwiera menu "Edycja". Przy szybkim pisaniu można w ten sposób sporo "namieszać".
Da się jakoś wyłączyć w Mozilli interpretowanie ALT-a (najlepiej tylko lewego)? (Windows 98, Mozilla 1.1 PL, nakładka na klawiaturę A. Górbiela).
mirekc@interia.pl
 

Postautor: lenrock » 01 sierpnia 2003, 11:47

Przeglądarka: FirebirdPL 0.6 Winda 98 , Firebird 0.6.1 Linux 686 , Mozilla 1.2 QNX 6.1

Ten skrót klawiaturowy jest prawdopodobnie zapisany w polskim tłumaczeniu więc można po prostu wyedytować pl-PL.jar odnaleść i zamienić "E" na jakąś inną literkę która otworzy Edycję. Mogę ci to znaleść ale musisz mi napisać czy wogóle będzie chciało ci się to zamieniać.
To znaczy w katalogu z mozillą jest sobie plik pl-PL.jar , jest to archiwum spakowane dokładnie tym samym sposobem co zip w nim znajdziesz w katalogu locale>pl-PL>Comunikator>utilityOverlay.dtd i tam będzie zapis
Kod: Zaznacz cały
<!ENTITY editMenu.label               "Edycja">
<!ENTITY editMenu.accesskey            "E">

i oczywiście musiasz E zamienić na coś innego np "y" lub "j"
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Gość » 02 sierpnia 2003, 06:07

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; PL; rv:1.1) Gecko/20020826

[quote="lenrock"]Ten skrót klawiaturowy jest prawdopodobnie zapisany w polskim tłumaczeniu więc można po prostu wyedytować pl-PL.jar odnaleść i zamienić "E" na jakąś inną literkę która otworzy Edycję.
[...]

To jest jakiś pomysł, ale trzeba by zmienić kilka skrótów (jest jeszcze z, n, o,c). Poza tym nie rozwiązuje sprawy do końca. Niekiedy wprowadzenie kombinacji z Alt-em nie występującej w menu (np. Alt-l) powoduje "zjedzenie" następnego znaku, przez co powstają literówki. Nie można bardziej radykalnie: blokując ALT-a?
Poza tym inne aplikacje których używam we współpracy z nakładką Górbiela nie rozpoznają lewego Alt-a jako Alt-a, lecz pozwalają na poprawne wprowadzanie polskich liter. Jednym z nielicznych wyjątków jest właśnie Mozilla. Może da się jakoś zmienić obsługę klawiatury?
Gość
 

Odp: Mozilla i polskie znaki z lewym ALT-em

Postautor: qurek » 17 grudnia 2016, 19:59

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; WOW64; rv:50.0) Gecko/20100101 Firefox/50.0

Miałem ostatnio identyczny problem na świeżym Windowsie 10. We Firefox zamiast literki "ę" rozwijał mi się pasek edycji. Niby błahostka, ale pomogło przestawienie klawiatury z ANG na POL ;).
qurek
 


Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: