MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

SeaMonkey - Kurier Poczty import maili z Portable Thunderbir

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

SeaMonkey - Kurier Poczty import maili z Portable Thunderbir

Postautor: pgessek » 04 października 2009, 10:59

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl-PL; rv:1.8.1.23) Gecko/20090825 SeaMonkey/1.1.18

Witam
Od dawna używałem programów Mozilla FireFox i ThunderBird.
I teraz o ile bez kłopotu przeniosłem sobie zakładki z FireFoxa do Nawigatora o tyle z Thunderbirda wyeksportowałem sobie tylko Książkę Adresową i pomyślnie zaimportowałem do Kuriera Poczty, ale za Chiny nie mogę przenieść zawartości skrzynek pocztowych Odebrane i Wysłane.
Thunderbird jest w wersji najnowszej ale Portable, MozBackup nie widzi profilu z tej wersji chyba, choć mam najnowszą wersję 1.4.9 PL. Niby jest tam opcja "Przenośne" ale jakoś gdy poprzez eksplorację wskazuję mu dokładnie gdzie jest katalog który zawiera pliki - skrzynki (\Thunderbird\profile\Mail\Local Folders) są tam pliki "Inbox" i "Sent" ze sporą objętością oraz cała masa innych jakie tworzyłem w trakcie pracy. Gdy podaję tą faktyczną lokalizację wyświetla mi błąd "Nie znaleziono profilu".

PS szkoda, że nie działa przeciąganie z okna TB do okna KP...
pgessek
 
Posty: 1
Z nami od: 04 października 2009, 10:12

Re: SeaMonkey - Kurier Poczty import maili z Portable Thunderbir

Postautor: KLAPEK » 04 października 2009, 13:24

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Slackware GNU/Linux i686; pl-PL; rv:1.8.1.23) Gecko/20090823 SeaMonkey/1.1.18

Ja to robię niepoprawnie, ale może u Ciebie zadziała ;)
Zakładam konta w takiej samej kolejności i o takich samych nazwach [to można w sumie zmienić - ważne by tylko zapisać sobie które konto czego dotyczy], a następnie kopiuje sobie pliki Inbox, Sent do nowych profili. Uruchamiam KP i dalej on sobie automagicznie wszystko odczytuje i tworzy poprawne pliki *.msf (które przed ponownym odpaleniem KP warto usunąć).
Czasem gdy cos jest nie tak - daję porządkowanie folderu i... wszystko działa.
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2189
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey

Re: SeaMonkey - Kurier Poczty import maili z Portable Thunderbir

Postautor: Grzegorz » 05 października 2009, 10:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl; rv:1.9.1.3) Gecko/20090924 Ubuntu/9.10 (karmic) Firefox/3.5.3

Przecież wystarczy dodać ścieżkę w profiles.ini do profilu portable i zadziała bez większych kombinacji.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33


Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: