MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

SeaMonkey portable - import z Thunderbird i Firefox

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

SeaMonkey portable - import z Thunderbird i Firefox

Postautor: tokirium » 08 czerwca 2014, 12:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:29.0) Gecko/20100101 Firefox/29.0

Witam.
Korzystałem z Thunderbird w wersji portable i z normalnego Firefoxa. Chciałbym przejść na SeaMonkey Portable i chciałbym przenieść profile z Thunderbirda i Firefoxa, aby zachować konfigurację kont, maile dla Kuriera Poczty oraz hasła i zakładki dla Przeglądarki. Próbowałem przenosić pliki profili, ale problem w tym, że SeaMonkey posiada chyba jeden wspólny profil dla całego pakietu. W efekcie przeniesienie profilu z Thunderbirda nadpisuje dane przeniesione wcześniej z Firefoxa i odwrotnie, powodując błędy w wyświetlaniu stron oraz braku maili. Czy jest jakiś sposób na to, by bezboleśnie przenieść profile z obu programów?
Dodam jeszcze, że wersja Portable nie potrafiła znaleźć żadnego programu w opcji importuj. Dlatego zainstalowałem normalne wersje obu programów i przeniosłem profil Thunderbirda do normalnej wersji, a następnie liczyłem, że bez problemu zaimportuję normalnym SeaMonkey profile Thunderbirda i Firefoxa, który sobie wszystko ułoży jak trzeba i przeniosę tak utworzony profil do SeaMonkey portable. Ale niestety funkcja importuj nie widzi Firefoxa, ale za to pocztę bez problemu pobrała.
tokirium
 
Posty: 7
Z nami od: 08 sierpnia 2015, 14:04

Odp: SeaMonkey portable - import z Thunderbird i Firefox

Postautor: KLAPEK » 08 czerwca 2014, 21:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; rv:30.0) Gecko/20100101 SeaMonkey/2.27a1

Wyeksportuj zakładki do HTML w Firefoksie, a następnie w SeaMonkey w Menadżerze Zakładek w Narzędziach zaimportuj HTML.
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2188
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey

Odp: SeaMonkey portable - import z Thunderbird i Firefox

Postautor: tokirium » 09 czerwca 2014, 16:39

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:29.0) Gecko/20100101 Firefox/29.0

To już próbowałem, ale chodzi mi też o hasła. Poza tym po importowaniu profilu z Thunderbirda przeglądarka źle wyświetla strony - znika tło, obramowania itp.
tokirium
 
Posty: 7
Z nami od: 08 sierpnia 2015, 14:04

Odp: SeaMonkey portable - import z Thunderbird i Firefox

Postautor: KLAPEK » 11 czerwca 2014, 08:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; rv:30.0) Gecko/20100101 SeaMonkey/2.27a1

Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2188
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey

Odp: SeaMonkey portable - import z Thunderbird i Firefox

Postautor: tokirium » 25 marca 2017, 18:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:45.0) Gecko/20100101 Firefox/45.0

Jak przenieść zapisane hasła z profilu Seamonkey do nowego profilu? Przekopiowałem key3.db i signons.sqlite, ale gdy otwieram menedżer haseł to na liście domen zapisanych haseł migają tylko przez ułamek sekundy, po czym znikają i pokazuje tylko jedną domenę, do której hasło zapisałem w nowym profilu przed przekopiowaniem plików.
Nie wiem też jak przenieść ustawienia pasków narzędzi - rozmiary ikon i wszystkie modyfikacje wyglądu. Nie chcę przenosić całego profilu, bo chcę go odchudzić - ma już kilka lat i był już kilka razy przenoszony.
tokirium
 
Posty: 7
Z nami od: 08 sierpnia 2015, 14:04


Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: