MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Stronka o userchrome.css

Forum związane z serwisem Zespołu MozillaPL. Propozycje dotyczące organizacji prezentowanych danych, udostępnianych artykułów, podejmowanych tematów

Moderator: Pomocy?!

Odp: Stronka o userchrome.css

Postautor: evva » 20 czerwca 2010, 17:21

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.3) Gecko/20100401 Firefox/3.6.3 ( .NET CLR 3.5.30729)

Biję się w piersi że się staram ale ze mnie laik(czka). To moje pierwsze kroki w grzebaniu w userChrome...
Ale kombinowałam na różne sposoby. Ostatnim krokiem było odinstalowanie SBB, zapisanie pliku tylko z kodem zwiększającym ikony (wtedy poskutkowało) i ponowne zainstalowanie SBB. I wtedy nazwy zakładek się nie chowają a ikony paskudne że szkoda gadać...
No to co robię nie tak ? :cry: Pewnie mój kolor włosów przeszkadza... ;)
evva
 

Odp: Stronka o userchrome.css

Postautor: bogot » 27 czerwca 2010, 09:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; en-US; rv:1.9.2.3) Gecko/20100401 Firefox/3.6.3

Zmiana czcionki wszystkich elementów interfejsu (przykład):

* {
font-family: helvetica !important;
font-size: 12px !important;
}

Działa w Mozilli, Firefoksie, Thunderbirdzie i NVU.


nie zmienia mi to czcionki w about:config, about:plugins itp., niektorych guzikach na stronach, jak ją zmienic?

mozna zmienic kolor ramek, scrollbarow, buttonow tylko na samych stronach www?
bogot
 

Odp: Stronka o userchrome.css

Postautor: Boyar » 04 lipca 2010, 14:18

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.10) Gecko/20100504 Firefox/3.5.10 (.NET CLR 3.5.30729)

Witam

Mam pytanko -> Uzywajac wskazowek podanym na tym i innych forach, edytowalem userchrome.css i wszystko wyglada naprawde sensownie, ale widze jeden problem

Nadal mam aktywne jedno z menu ktore moze sporo namieszac jesli ktos odznaczylby w nim obie opcje, a dokladnie chodzi o sytuacje gdy ktos uzyje PPM na Navigation Toolbar - wtedy pojawia sie menu z 3 pozycjami :

Navigation Toolbar
Bookmarks Toolbar
<separator>
Customize...

Chcialem sie dowiedziec jakim kodem w userchrome.css mozna usunac wszystkie te pozycje z menu, dzieki czemu nikt nie namiesza mi w koncowym wygladzie FF.

Dziekuje


Zeby nie bylo nieporozumien, chodzi o to menu :

Obrazek
Boyar
 

Odp: Stronka o userchrome.css

Postautor: Gość » 04 lipca 2010, 18:06

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.10) Gecko/20100504 Firefox/3.5.10 (.NET CLR 3.5.30729)

Ciemna masa - oczywiscie mozna wylaczyc je uzywajac

menuitem[label="X"] { display: none !important; } gdzie za X podaje sie nazwe z menu ; ) Niestety dziala to tylko dla 2 pierwszych pozycji, a opcja "CUSTOMIZE..." nadal pozostaje mimo wpisania :

menuitem[label="Customize..."] { display: none !important; }

Gdzie robie blad?
Gość
 

Odp: Stronka o userchrome.css

Postautor: Grzegorz » 05 lipca 2010, 09:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.4) Gecko/20100611 Firefox/3.6.4

Spróbuj wyłączyć niepotrzebne pozycje za pomocą rozszerzenia Menu Editor.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Poprzednia

Wróć do Serwis MozillaPL.org

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: