MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Uaktualnić wersje forum

Forum związane z serwisem Zespołu MozillaPL. Propozycje dotyczące organizacji prezentowanych danych, udostępnianych artykułów, podejmowanych tematów

Moderator: Pomocy?!

Uaktualnić wersje forum

Postautor: Beowulf » 20 maja 2005, 19:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.8) Gecko/20050511 Firefox/1.0.4

Przydało by się uaktualnic wersje forum bo jeśli sądzic po stopce to ma już 3 lata. Przynajmniej zmiecie stopke :P

PhpBB ma naprawde duzo możliwości szkoda, że to forum ich nie wykorzystuje :( Nastawione jest na prostote.
Zanim zapytasz sprawdz czy ktoś już na to nie odpowiedział: http://mozillapl.org/forum/search.php
Rozszerzeń szukaj tu: http://www.extensionsmirror.nl
Obrazek
Beowulf
 
Posty: 86
Z nami od: 15 maja 2005, 15:38
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Stef » 20 maja 2005, 23:15

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.8b2) Gecko/20050419 Firefox/1.0+

A może byś najpierw w swojej sygnaturce "Wtyczek" na "Rozszerzeń" zmienił (ale to tylko sugestia..)?

Stef
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: Lichurec » 21 maja 2005, 15:42

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.8) Gecko/20050511 Firefox/1.0.4

Jakie to "niewykorzystywane mozliwosci" wg Ciebie posiada to Forum?
Wyrozumialosci...
Studia :) Czas liczenia zasobow :|
Lichurec
Moderator
 
Posty: 153
Z nami od: 25 września 2002, 16:25
Lokalizacja: Cracov :: Allenstein

Postautor: Beowulf » 21 maja 2005, 21:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.8) Gecko/20050511 Firefox/1.0.4

Jakie to "niewykorzystywane mozliwosci" wg Ciebie posiada to Forum?

Po za aktualizacją, mody i hacki. Nie jestem spcjalistą od BB ale widziałem wiele phpBB które praktycznie w niczym nie odbiegaly od IPB.

Używam firefoxa dla jego funkcjonalnosci, chcialbym zeby forum FF tez takie bylo :) Jestem nowy na tym forum, rzucam tylko propozycje jesli wolicie tak jak jest to ok, to jest wasze forum. W koncu głównym zadaniem, forum sa dyskusje a to forum to umożliwia. Poprostu przyzwyczajony jestem do bardziej zaawansowanego forum IPB.

A może byś najpierw w swojej sygnaturce "Wtyczek" na "Rozszerzeń" zmienił (ale to tylko sugestia..)?

Sory, mój błąd, pewnie myslałem wtedy o czymś innym :P

edit
W sumie jednym z wiekszych obajwów uniedogodnień (wręcz archaizmem) dla mnie było to, że po zmianie podpisu w profilu nie zmieniał sie w już napisanych postach ale musialem miec cos nie tak z cachem albo z czyms innym, bo teraz jest ok.
Zanim zapytasz sprawdz czy ktoś już na to nie odpowiedział: http://mozillapl.org/forum/search.php
Rozszerzeń szukaj tu: http://www.extensionsmirror.nl
Obrazek
Beowulf
 
Posty: 86
Z nami od: 15 maja 2005, 15:38
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Olhado/256 » 22 maja 2005, 10:07

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7.8) Gecko/20050516 Firefox/1.0.4 (MOOX M1)

Beowulf pisze:
Jakie to "niewykorzystywane mozliwosci" wg Ciebie posiada to Forum?

Po za aktualizacją, mody i hacki. Nie jestem spcjalistą od BB ale widziałem wiele phpBB które praktycznie w niczym nie odbiegaly od IPB.

Ale wciąż nie napisałeś o jakie konkretnie możliwości ci chodzi. Wiadomo, że jest cała kupa modów i hacków, ale po co nam one?
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator
 
Posty: 3878
Z nami od: 26 września 2002, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Lichurec » 22 maja 2005, 11:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.8) Gecko/20050511 Firefox/1.0.4

Dokladnie..

Przeciez nie bedziemy tutaj instalowali zadnych RPGow, sklepow z wirtualnymi $$ uzyskiwanymi za napisane posty itp..

Jakie, na prawde uzyteczne opcje chcialbys, aby byly dostepne? Konkretnie..

Jesli to bedzie cos ciekawego - jest spora szansa iz zostanie zaimplementowane..

L.
Wyrozumialosci...
Studia :) Czas liczenia zasobow :|
Lichurec
Moderator
 
Posty: 153
Z nami od: 25 września 2002, 16:25
Lokalizacja: Cracov :: Allenstein

Postautor: KLAPEK » 22 maja 2005, 16:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Slackware GNU/Linux i686; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

Ja bym chciał tylko poprawienia ikonki na stronie głównej, tak by po przeczytaniu posta, nie pokazywała w danym dziale, że nadal są nowe.
To trochę utrudnia połapanie się....
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2188
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey

Postautor: Beowulf » 22 maja 2005, 18:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.8) Gecko/20050511 Firefox/1.0.4

Teraz przychodzi mi do głowy:
Ankiety
Rozszerzony profil (latwy dostep do wątków w ktorych sie wypowiadalem itd.)
Szybka odpowiedz (okienko do odpowiedzi na tej samej stronie co wątek)

Znnajdzie sie wiecej :)
Zanim zapytasz sprawdz czy ktoś już na to nie odpowiedział: http://mozillapl.org/forum/search.php
Rozszerzeń szukaj tu: http://www.extensionsmirror.nl
Obrazek
Beowulf
 
Posty: 86
Z nami od: 15 maja 2005, 15:38
Lokalizacja: Poznań

Postautor: piecu » 22 maja 2005, 19:24

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.8) Gecko/20050511 Firefox/1.0.4

Beowulf pisze:Ankiety

Są (np. tu).
Bartosz Piec
piecu
Moderator
 
Posty: 809
Z nami od: 17 kwietnia 2003, 15:45
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: KLAPEK » 22 maja 2005, 20:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Slackware GNU/Linux i686; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

Właśnie, szybka odpowiedź jest bardzo wygodna i skraca czas.
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2188
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey

Postautor: Nerf » 22 maja 2005, 21:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.8) Gecko/20050513 Firefox/1.0.4 (Debian package 1.0.4-1) Mnenhy/0.7

Beowulf pisze:Rozszerzony profil (latwy dostep do wątków w ktorych sie wypowiadalem itd.)

To akurat można załatwić za pomocą wyszukiwania.
I believe that all government is evil, and that trying to improve it is largely a waste of time.
H.L. Mencken
Nerf
 
Posty: 411
Z nami od: 14 stycznia 2003, 22:25
Lokalizacja: Piła-Warszawa

Postautor: Beowulf » 23 maja 2005, 08:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.8) Gecko/20050511 Firefox/1.0.4

Ankiety, są (np. tu).

Zwracam honor, szkoda że nie są dostepne dla zwykłych użytkowników.
Tylko czemu w takim razie akcje typu "Wybieramy najlepsze rozszerzenia dla Firefoksa!" przeprowadzasz przez zewnętrzne mechanizmy :P

Rozszerzony profil (latwy dostep do wątków w ktorych sie wypowiadalem itd.)

To akurat można załatwić za pomocą wyszukiwania.

No da ale jest to mniej wygodne do dostania sie jak i sama prezentacja, np. nie ma info o tym czy po mnie ktoś jeszcze coś dopisał do tematu. W IPB jest tabelka z samymi tematami i jest bardziej ergonomicznie rozplanowane ile osób odwiedzilo, odpowiedzialo i kto zrobil to ostatni.

Nie ma subskrypcji forum via email lub rss, avatarów, fajnym rozwiazaniem jest też opcja dziękuje (zamiast pisać post wciska sie ten przycisk i automatycznie zostaje dodany post zawierajacy podzienkowania od usera, kazde nastepne nacisniecie powoduje dopisanie w tym samym poscie sie pod podziekowaniami kolejnych userów, nie nabija to bezsensownych postów). W profilu zamiast MSN Messengera i Yahoo Messengera powiinno byc gg i tlen.
Narazie tyle :)
Zanim zapytasz sprawdz czy ktoś już na to nie odpowiedział: http://mozillapl.org/forum/search.php
Rozszerzeń szukaj tu: http://www.extensionsmirror.nl
Obrazek
Beowulf
 
Posty: 86
Z nami od: 15 maja 2005, 15:38
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Tomek » 23 maja 2005, 11:35

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.8) Gecko/20050517 Firefox/1.0.4 (MOOX M2)

Przyłączam się do "petycji" w następującym miejscu:
- status gg i tlen (ale bez usuwania pozostałych - ktoś może tego używać)

Obsługa przez mail... cóż może i wygodne - ale tylko dla zarejestrowanych użytkowników...

Z moich propozycji:
W informacji o odpowiedzi na post wysyłanej mailem:
- temat zawiera X zamiast polskich znaków
- temat bym skrócił np: "MozillaPL: <temat postu> - mi się nie mieści :)
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: piecu » 23 maja 2005, 11:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7.8) Gecko/20050511 Firefox/1.0.4

Beowulf pisze:Tylko czemu w takim razie akcje typu "Wybieramy najlepsze rozszerzenia dla Firefoksa!" przeprowadzasz przez zewnętrzne mechanizmy :P

Bo tam była potrzeba wielokrotnego wyboru i jeszcze możliwości dopisania swojego rozszerzenia. I dodatkowo chciałem, żeby goście również mogli głosować.
Bartosz Piec
piecu
Moderator
 
Posty: 809
Z nami od: 17 kwietnia 2003, 15:45
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Beowulf » 23 maja 2005, 19:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.8) Gecko/20050511 Firefox/1.0.4

piecu pisze:
Beowulf pisze:Tylko czemu w takim razie akcje typu "Wybieramy najlepsze rozszerzenia dla Firefoksa!" przeprowadzasz przez zewnętrzne mechanizmy :P

Bo tam była potrzeba wielokrotnego wyboru i jeszcze możliwości dopisania swojego rozszerzenia. I dodatkowo chciałem, żeby goście również mogli głosować.


Akurat nie miałem szczęścia trafić na ankiete w czasie glosowania wiec nie wiedzialem:)

Na koncu postu jest opcja pokazuj najpierw najnowsze (nie trzeba wtedy przewijać na koniec żeby odczytać najnowszy post) przydalo by sie móc ustawic tak w profilu zeby zawsze tak robił.

No to przechodzimy do konkretów, moje propozycje modów, dobrze by było jak by chociaż cześc zostala dodana. (Mody bez linka pochodzą stąd: http://www.hotscripts.pl/PHP/Skrypty_i_ ... odyfikacje)

eXtreme Styles mod
Modyfikacja optymalizuje szablony na forum, zawiera system cachowania dzięki czemu forum działa szybciej. Można także stosować kod php w plikch tpl.

Bolder User Posts
Modyfikacja pozwala na pogrubienie postów użytkownika.

Number of Posts Since Last Visit
Modyfikacja umożliwia wyświetlania ilości nowych postów od ostatniej wizyty.

Topic Tags List
Dodaje obsługę tagów, dodawanych przed nazwą tematu. Rodzaje tagów są konfigurowalne w ACP, dla każdego forum jest oddzielna lista tagów. W czasie pisania tematu, dostępne tagi przedstawione są jako lista wybieralna.Tu jest duże pole do popisu, np. pomocy, req, nfo...

PlusMinus
Hack pozwalający na przyznawanie plusów (pochwał) i minusów (ostrzeżeń) na wybranych forach. Można przeglądać listę punktów, dostępne są opcje zezwoleń, jest również możliwość banicji użytkowników i zakazywania im pisania.

Tlen Mod
Modyfikacja pozwala na zmiene pola YIM na Tlen i wyświetlenia jej w statusie.

Complete Quick Reply lub Super Quick Reply
Szybka odpowiedz

Sidebar Panel Rss
Dodaje panel z ostatnimi tematami z forum do bocznego menu przegladarki - Sidebar (Netscape/Mozilla) lub Hotlista (Opera); Ulubione (Internet Explorer). Dostarcza rowniez alternatywnej wersji RSS.

Watched Topics List
Lista obserowowanych tematów

Under construction posts lub Save posts as drafts
Piszesz post, nie skączyłeś odkladasz go na później

SpellingCow Spell Checker (jezyk polski)
Sprawdzacz pisowni, koniec z błedami

Forum and Google Quick Search
Pasek z polem szybkiego szukania.

Topic Description
Pod nazwą tematu, dodatkowe pole (nie obowiązkowe) na opis, bardzo wygodne.

Stop Author View Increase
Nie zlicza odwiedzin autora w temacie który stworzył.
Zanim zapytasz sprawdz czy ktoś już na to nie odpowiedział: http://mozillapl.org/forum/search.php
Rozszerzeń szukaj tu: http://www.extensionsmirror.nl
Obrazek
Beowulf
 
Posty: 86
Z nami od: 15 maja 2005, 15:38
Lokalizacja: Poznań


Wróć do Serwis MozillaPL.org

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: