MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Zmiany na forum

Forum związane z serwisem Zespołu MozillaPL. Propozycje dotyczące organizacji prezentowanych danych, udostępnianych artykułów, podejmowanych tematów

Moderator: Pomocy?!

Zmiany na forum

Postautor: GabrielBaines » 23 maja 2002, 08:20

Przeglądarka: -

No po prostu rewelacja!

Team MozillaPL nie przestaje mnie zadziwiać - czas od propozycji zmian do ich wdrożenia na serwisie to kilka godzin, i to nocnych. Jestescie Panowie niesamowici!

==
Gabriel
GabrielBaines
Moderator
 
Posty: 450
Z nami od: 05 marca 2002, 21:42

Re: Zmiany na forum

Postautor: GmbH » 23 maja 2002, 11:39

Przeglądarka: -

GabrielBaines pisze:No po prostu rewelacja!

Team MozillaPL nie przestaje mnie zadziwiać - czas od propozycji zmian do ich wdrożenia na serwisie to kilka godzin, i to nocnych. Jestescie Panowie niesamowici!

Nie przesadzaj ;) To standardowa procedura obsługi użytkowników :D Btw. O mały włos a całe forum poszłoby z dymem... Dzisiaj rano sobie wchodzę a tu połowy postów nie ma :( No to szybko administracja i ręczne dodawanie postów z kopii zapasowej... No ale się udało :) Teraz przydałoby się aby użytkownicy pisali we właściwych forach ;)
GmbH
 
Posty: 825
Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38

Re: Zmiany na forum

Postautor: GabrielBaines » 23 maja 2002, 14:03

Przeglądarka: -

GmbH pisze: Dzisiaj rano sobie wchodzę a tu połowy postów nie ma :( No to szybko administracja i ręczne dodawanie postów z kopii zapasowej... No ale się udało :)


Chyba przy odtwarzaniu z kopii coś się jednak rozsynchronizowało. Przykład: jeśli w sekcji 'użytkownicy' klikniesz na moje nazwisko, dostaniesz informacje "Postów: 32". Ale jeśli teraz klikniesz na "Pokaż wszystkie posty GabrielBaines" to dostaniesz ich 39.

Podejrzewam, że w przypadku innych uzytkowników może być podobnie.

==
Gabriel
GabrielBaines
Moderator
 
Posty: 450
Z nami od: 05 marca 2002, 21:42

Re: Zmiany na forum

Postautor: GmbH » 23 maja 2002, 17:59

Przeglądarka: -

GabrielBaines pisze:Chyba przy odtwarzaniu z kopii coś się jednak rozsynchronizowało. Przykład: jeśli w sekcji 'użytkownicy' klikniesz na moje nazwisko, dostaniesz informacje "Postów: 32". Ale jeśli teraz klikniesz na "Pokaż wszystkie posty GabrielBaines" to dostaniesz ich 39.

Podejrzewam, że w przypadku innych uzytkowników może być podobnie.

Masz rację, to są dane z środy, zaraz ręcznie to zaktualizuję. Być może jeszcze coś nieprawidłowego zauważyłeś?
GmbH
 
Posty: 825
Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38

Re: Zmiany na forum

Postautor: GabrielBaines » 23 maja 2002, 18:05

Przeglądarka: -

GmbH pisze:Być może jeszcze coś nieprawidłowego zauważyłeś?


Ten sam problem występuje dla większości użytkowników, ale to oczywiste. Natomiast reszta forum wydaje się działac bez zarzutu.

Przy okazji - co znaczy, że będziesz to musiał aktualizować ręcznie? Mam nadzieję, że nie będziesz tego robił dla każdego użytkownika osobno?! Nie mam pojęcia, jak zorganizowane jest hostowanie MozillaPL, ale jeśli tylko masz bezpośredni dostęp do bazy, to przeliczenie dla wszystkich użytkowników powinno sie dać załatwic jednym sprytnym update'em.

==
Gabriel
GabrielBaines
Moderator
 
Posty: 450
Z nami od: 05 marca 2002, 21:42

Re: Zmiany na forum

Postautor: GmbH » 23 maja 2002, 18:11

Przeglądarka: -

GabrielBaines pisze:Ten sam problem występuje dla większości użytkowników, ale to oczywiste. Natomiast reszta forum wydaje się działac bez zarzutu.

Przy okazji - co znaczy, że będziesz to musiał aktualizować ręcznie? Mam nadzieję, że nie będziesz tego robił dla każdego użytkownika osobno?! Nie mam pojęcia, jak zorganizowane jest hostowanie MozillaPL, ale jeśli tylko masz bezpośredni dostęp do bazy, to przeliczenie dla wszystkich użytkowników powinno sie dać załatwic jednym sprytnym update'em.

To właśnie miałem na myśli, muszę napisać skrypcik i będzie po kłopocie ;)
GmbH
 
Posty: 825
Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38

Kolejny mały problemik

Postautor: GabrielBaines » 24 maja 2002, 11:27

Przeglądarka: -

Kolejny mały problemik z forum:
Zacząłęm przed chwilą nowy temat ("Mozilla rc 3") w forum Ewanglizacja.

Z pozoru wszystko jest OK, na liście tematów w forum widnieje ten temat, nie ma odpowiedzi - wszystko sie zgadza. Tyle że po kliknięciu na temat okazuje się, że są tam dwa posty. Jeden mój - ten, którym rozpocząłem temat. Przed nim zaś post z zupełnie innego forum.

==
Gabriel
GabrielBaines
Moderator
 
Posty: 450
Z nami od: 05 marca 2002, 21:42

Re: Kolejny mały problemik

Postautor: GmbH » 24 maja 2002, 12:17

Przeglądarka: -

GabrielBaines pisze:Kolejny mały problemik z forum:
Zacząłęm przed chwilą nowy temat ("Mozilla rc 3") w forum Ewanglizacja.

Z pozoru wszystko jest OK, na liście tematów w forum widnieje ten temat, nie ma odpowiedzi - wszystko sie zgadza. Tyle że po kliknięciu na temat okazuje się, że są tam dwa posty. Jeden mój - ten, którym rozpocząłem temat. Przed nim zaś post z zupełnie innego forum.

Już powinno być ok :oops: ...
GmbH
 
Posty: 825
Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38

Postautor: GabrielBaines » 24 maja 2002, 12:18

Przeglądarka: -

Rzeczywiście - problem zniknął.

==
Gabriel
GabrielBaines
Moderator
 
Posty: 450
Z nami od: 05 marca 2002, 21:42

Postautor: GmbH » 27 maja 2002, 22:34

Przeglądarka: -

GabrielBaines pisze:Rzeczywiście - problem zniknął.

Nie ma to jak ręczna edycja danych :D
GmbH
 
Posty: 825
Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38


Wróć do Serwis MozillaPL.org

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: