MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Propozycja 3 działu w forum Firefox

Forum związane z serwisem Zespołu MozillaPL. Propozycje dotyczące organizacji prezentowanych danych, udostępnianych artykułów, podejmowanych tematów

Moderator: Pomocy?!

Propozycja 3 działu w forum Firefox

Postautor: Tomqoo » 07 czerwca 2006, 23:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.2; pl; rv:1.8.0.4) Gecko/20060508 Firefox/1.5.0.4

W związku z powielającymi się postami z problemami dotyczącymi zakładek i wyszukiwarek FF w forum 'Przeglądarka Firefox' proponuję utworzyć 3 dział w forum "Firefox": "Zakładki i wyszukiwarki Firefoxa".

Większość pytań związanych z tymi dwoma funkcjami wynika z uszkodzenia profilu lub kilku w miarę typowych przyczyn. Wystarczyłby tu 2 lub 3 przyklejone wątki i większość problemów zostałaby rozwiązana bez rozpoczynania kolejnego topicu na ten sam temat. Forum 'Przeglądarka Firefox' odciążyłoby się. W tej chwili forumowa szukajka daje 1840 odpowiedzi na pytanie zakładki i 541 wyszukiwarki, więc nic dziwnego, że nowy użytkownik woli założyć nowy temat niż przedzierać się przez ten gąszcz.

Wiem, że ta propozycja łamie trochę symetrię forum, ale wydaje mi się, że ułatwi to wszystkim korzystanie z niego.

pozdr.
W razie problemów z Firefoxem zrób Stand. Diagnostykę i przeczytaj Firefox FAQ. Pytaj, jeżeli sobie nie poradziłeś.
Tomqoo
 
Posty: 656
Z nami od: 04 marca 2005, 09:27

Postautor: Stef » 07 czerwca 2006, 23:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; GNU/Linux i686; pl-PL; rv:1.8.0.2) Gecko/20060405 SeaMonkey/1.0.1

Najczęstsze problemy mają lądować na wiki (nawet nie w przyklejonych wątkach) i tam być wyjaśniane, kolejne forum może dodatkowo dezorienotwać użytkowników.

Zmiany które mam nadzieję doprawadzą do znacznego ułatwienia rozwiązywania problemów i uspokojenia się sytuacji w tym dziale są w trakcie realizacji.

Nie należy oczekiwać jednak że tych wątków będzie znacznie mniej - Firefox ma bardzo wielu użytkowników i trzeba się przwyczaić co najmniej do "dużego ruchu".
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: Ancestor » 07 czerwca 2006, 23:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1a3) Gecko/20060607 BonEcho/2.0a3

Lepszym wyjściem jest sporządzenie FAQ, w którym będą te kwestie zawarte. Już to zrobiłem w ramach nowej wiki, zostanie ona wkrótce uruchomiona i miejmy nadzieję, że zawarte w niej działy dotyczące najczęściej zadawanych pytań oraz rozwiązywania problemów pozwolą nieco poprawić porządek na forum.
Ancestor
Moderator
 
Posty: 1799
Z nami od: 11 czerwca 2005, 20:25
Lokalizacja: Sopot


Wróć do Serwis MozillaPL.org

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: