MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Nowa nazwa dla MozillaPL

Forum związane z serwisem Zespołu MozillaPL. Propozycje dotyczące organizacji prezentowanych danych, udostępnianych artykułów, podejmowanych tematów

Moderator: Pomocy?!

Postautor: arsmageddon » 24 listopada 2003, 15:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl-PL; rv:1.5) Gecko/20030925

pbartecki - to ja kolejny raz jako ZU - co myślisz - o umieszczeniu na stronie oddzielnego działu nt. rozwoju wypadków?
Jako ZU nie bardzo orientuję się w tych wszystkich niuansach - chociażby tych opisywanych w tym wątku.
Chodzi mi o coś w stylu "tablicy ogłoszeń' - "obecnie jest tak....", "prosimy o...", "wg. MF polskie wydanie Mozilii...", "Mf zmienia zdanie w sprawie....", etc, etc, etc.
Jako ZU chciałbym szybko dowiedzieć się o tym co planuje TeamMozillaPL, w czym potrzebujecie ewentualnej pomocy, albo kiedy mam się przesiąść z powrotem na IE :wink:
Pozdrawiam
arsmageddon
arsmageddon
 
Posty: 206
Z nami od: 29 listopada 2002, 10:50
Lokalizacja: Kraków

Postautor: KLAPEK » 24 listopada 2003, 15:28

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; pl-PL; rv:1.4.1) Gecko/20031008 --== MOZILLA RULLEZ ;-) ==--

Stawiam na Jaszczurkę, względnie Jaszczura, choć może niezły byłby też Gekon [ładna analogia do Gecko ;) - no i pochodzi z podrzędu jaszczurek 8)]
Rysunek Gekona - niezłe na logo :D :: info o gekonach za wiem.onet.pl
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2189
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey

Postautor: Gandalf » 24 listopada 2003, 15:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.6b) Gecko/20031119 Firebird/0.7+

Piotrku: moje podejrzenia co do "nie chcemy wydawac" bazuje na kilku elementach:

1) Z tego co Ciebie zrozumialem, Mozilla Foundation nie widzi przeszkod w nazwaniu Mozilla PL projektu ktory wylacznie spolszcza produkty Mozilli
2) Z Twoich i Marka zapewnien wynika, ze Mozilla Suite PL bedzie wydawany jako pakiet WYLACZNIE dla witryny mozilla.org i tam dystrybuowany. Co w odpowiedzi na nasze sugestie zebyt o wprowadzic tutaj brzmi jak jasna odmowa powyzszego.
3) MozillaPL ma byc nastawiona na promocje wlasnego produktu, a nie orginalnego+tlumaczenie i na wszelkie pytania o to jedyna Wasza odpowiedzia jest "Wydajemy langpacki"... Co rozumiem jako sugestie dla ZU nie wydajemy orginalnej mozilli BO chcemy promowac swoja...
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Gandalf » 24 listopada 2003, 15:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.6b) Gecko/20031119 Firebird/0.7+

Jaszczur mi sie nie podoba :( Niestety musimy pogodzic sie z dominacja jezyka Angielskiego w swiecie netowym. Lokalne nazwy bardzo zadko trafiaja do gustu, a planujac nowa nazwe uwazam ze podstawowym jest zadbac o to, aby nazwa reprezentowala pewne cechy, ktore chcemy promowac:
- nowoczesnosc
- szybkosc
- lekkosc
- bezpieczenstwo
- profesjonalizm

Imho Jaszczur brzmi strasznie kolokwialnie i niepowaznie. Sorry, nie bijcie, to tylko moje zdanie :)
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: KLAPEK » 24 listopada 2003, 15:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; pl-PL; rv:1.4.1) Gecko/20031008 --== MOZILLA RULLEZ ;-) ==--

Faktycznie, ale już jaszczurka brzmi lżej ;)
Do tego co napisałeś to pasuje Gekon - nie razi lokalnościa [choć to dla mnie zaleta, a nie wada - bo ma to być nazwa dla lokalnego produktu - tylko i wyłącznie na rynek polski] - jest lekki, szybki i kojarzy się z Gecko ;)
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2189
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey

Postautor: Gandalf » 24 listopada 2003, 15:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.6b) Gecko/20031119 Firebird/0.7+

A mi sie kojarzy ze znajomym ktory ma ksywe Gekonus ;)

Gekon... hmmm... Pomyslmy jakby to brzmialo:

Dzis pojawila sie nowa wersja Gekona 1.6 beta!
- hmm? Lepiej niz Jaszczur, ale jeszcze bym poszukal - tylko, obawiam sie ze nic lepszego od aktualnej nazwy nie znajde - lubie ja :D
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: wariat » 24 listopada 2003, 16:47

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.5) Gecko/20031007

Gandalf pisze:A mi sie kojarzy ze znajomym ktory ma ksywe Gekonus ;)

Gekon... hmmm... Pomyslmy jakby to brzmialo:

Dzis pojawila sie nowa wersja Gekona 1.6 beta!
- hmm? Lepiej niz Jaszczur, ale jeszcze bym poszukal - tylko, obawiam sie ze nic lepszego od aktualnej nazwy nie znajde - lubie ja :D

Mnie sie kojarzy z http://www.ggc.pl a stara nazwe poza Toba lubi jeszcze podobno cos kolo 100'000 innych Uzytkownikow i to nie tylko Zwyklych ;-)
Lepszy kiepski MOTYW dla Ognistego Lisa, niż najpiękniejsza skórka Pandy Małej - www.firefox.pl
<b>wARIAT (Mozilla 0.6-MozillaPL 1.6, FireFox pl-PL 0.8-1.0, Thunderbird pl-PL 0.7)</b>
Magazyn LOOP
wariat
 
Posty: 720
Z nami od: 09 maja 2002, 20:01
Lokalizacja: Poznan

Postautor: stas » 24 listopada 2003, 17:07

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.4) Gecko/20030624

a mi się Gekon dobrze kojarzy, ale nie za bardzo podoba:)
kiedyś jak jeszcze grałem w komputer, to w Falloucie 2 szukało się Garden of Eden Creation Kit - GECK, i wszyscy o to zapytani (ludki w grze) myśleli, że to chodzi o gecko, czyli taki postnuklearne jaszczurki..:)

Jaszczur jest nie-okej. to prawie szczur.. (podobieństwo słów). Poza tym, sposób validacji nazwy podany przez Gandalfa wydaje się być dobrym pierwszym sitem - "za tydzień ukaże się Jaszczur 1.6 beta"? e-e.

Z drugiej strony warunki Gandalfa co do nazwy - mimo, że słuszne - są chyba nie do spełnienia. IMO nazwa musi być przede wszystkim łatwa, przyjemna, dobrze brzmiąca... taka jak Mozilla;(

<kiepski_żart>Skoro Mozilla to Mosaic Killer, to może nasza MozPL to będzie Exploreriller?, Albo Expiller? Exiller? Exilla? Exile?</kiepski_żart>

Jak będę miał jeszcze jakiś pomysłotok, to tu wrócę. Może kiedyś trafimy na tę właściwą nazwę?

ech. jest źle.

myślę sobie, że mitologia nie jest taką złą inspiracją.. w końcu były Feniks i Minotaur...
stas
Moderator
 
Posty: 140
Z nami od: 20 czerwca 2003, 20:30

Postautor: Gandalf » 24 listopada 2003, 17:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.6b) Gecko/20031119 Firebird/0.7+

Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: wariat » 24 listopada 2003, 18:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.5) Gecko/20031007

Skoro juz nazwa musi byc koniecznie zmieniona (czego nie popieram i nigdy nie popre, bo ciagle uwazam, ze lapsza dla wszystkich jest Mozilla bez MozTweaka niz "Inny Explorator" (c) by wariat z MozTweakiem i tej wersji bede sie trzymal.
Podtrzymany jednak (nieco) na duchu przez Team obietnica ze paczki jezykowe dla Mozilla.org pojawiac sie beda nadal, a byc mzoe pojawiac sie bedzie po rpostu Mozilla.org (pl-PL) dajac mi osobiscie mozliwosc nie zmieniania nazwy wcale chcialbym swoje 0,03PLN.

Pomysl z mitologia nie jest IMO zly sam w sobie, ale:
- Nazwy z mitologii Greckiej sa jak zostalo tu zauwazone wszedzie, co z tego jesli bedziemy mieli mila dla ucha nazwe skoro niczym sie ona de facto nie wyrozni
- Istnieje pozatym powazna obawa ze trafimy z nazwa nie przymierzajac jak Mozilla z Phoenixem ktory musial stac sie Firebirdem a teraz znowu ma sie stac czyms innym. Czyli wybierzemy nazwe a za jakies pol roku dowiemy sie ze 1978 szalony brytyjski naukowiec w tworczym szale stworzyl klon tetrisa 3D nazwal go tak samo i te nazwe zastrzegl.
- Jesli juz bardzo koniecznie mitologia to skoro ma to byc projekt lokalny, polski (no chyba ze w planach jest angielska lokalizacja polskiej lokalizacji amerykanskiej mozilli ;-) to czemu nie mitologi slowian jak juz?
Mitologia jako taka bardzo podoban do mitologii Celtow wlasnie gdyz pozniewaz jedni i drudzy sie po drodze spotkali kiedys i kilka kufelkow obalili wspolnie zanim celtowie wpadli na brzemienny w skutkach pomysl spierdzielenia na wyspy. Rownie bogata, a nazwa moglaby byc tak samo interpretowalna (kilkanascie osob bedzie wiedzialo skad sie wziela, a reszta Bogowie wspomozcie ja przynajmniej zapamieta).

Jakis wybor jest tu: [url]http://pl.wikipedia.org/wiki/Mitologia_Słowian[/url], ale to nie wszystkie mozliwosci ... z tego wszystkiego calkiem niezle prezentuje sie IMO Bies ale tak na prawde trzeba by poszukac jakiegos etnogrfa z zamilowania i z nim pogadac w celu wyciagnac cos naprawde ciekawego.
BTW wcale a wcale nei jestem pewien czy wspomniany klon tetrisa sie wlasnie Bies nie nazywal, ki czort go wie ;-)

I jeszcze jedno ... IMO musimy sobie caly czas przypominac ze w dzien po "rewolucji" rozpoczniemy (zgoda - byc moze) dlugie oczekiwanie na nastepny watek w stylu: włączam TV - moz, otwieram gazetę - moz ;) Czy warto ryzykowac za cene Proktora w nie obok instalki Mozilli?
Ja uwazam ze nie ale boje sie glosno o tymmowic, bo watek rosnie a ja go juz 3 razy ;-)
Lepszy kiepski MOTYW dla Ognistego Lisa, niż najpiękniejsza skórka Pandy Małej - www.firefox.pl
<b>wARIAT (Mozilla 0.6-MozillaPL 1.6, FireFox pl-PL 0.8-1.0, Thunderbird pl-PL 0.7)</b>
Magazyn LOOP
wariat
 
Posty: 720
Z nami od: 09 maja 2002, 20:01
Lokalizacja: Poznan

Postautor: mich » 24 listopada 2003, 18:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; PL; rv:1.5) Gecko/20031007

No to moze ja sie wypowiem :) W prawdzie korzystam obecnie głównie z Opery ale powoli przesiadam się na MozlillePL(!).

Ja osobiście wole MozillePL jako polską przeglądarkę bazującą na Mozilli, a nie oryginalną Mozille + jakieś tam dodatki polonizujące. Tak jak teraz jest dobrze :)

Co do nazwy to obecna mi sie podoba jednak jeżeli konieczna będzie zmiana to proponuje... hmmmm... hmmmmm.... jak na cos wpadne to napisze :)

Pozdrawiam,

mich (ZU, chociaz nie wiem do konca co ten skrot oznacza :P)
mich
 

Postautor: piotrek84 » 24 listopada 2003, 18:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.6b) Gecko/20031121

wariat pisze:To my bazujemy na Mozilla.oerg to prawda, ale prawda jest tez, ze w jakimkolwiek innym kraju poza Polska MozillaPL nie bedzie przez nokogo instalowana bo po co. Tak samo My nie instalujemy Mozilli po Francusku czy Wlosku o Japonskiej nie wspominajac.
Generalnie mozna tez przyjac ze ZU nie zainstaluje mowiacej po angielski Mozilla.org.

ja bylbym za umieszczeniem malej notki dla userow z zagranicy jak z Mozilla (pl-PL) zrobic Mozilla (en-EN), rzecz jasna pod nazwa do ktorej MF nie mialaby zarzutow, powod chociazby ten:
This software is for Polish users. I use Polish on my furniture, Johnson and Johnson, so I guess I'll use this, too.

tzn. jedna osoba zacznie, to rowniz inne sie skusza, niekoniecznie rodacy :) ale byloby zaskoczenie w MF :D
MozillaPL dosyc wyroznia sie na tle innych wersji jezykowych i mysle, ze warto sprobowac.
Jako support dla dodatkow wystarczyloby podac strony do dodatkow, dosyc niezla czesc spolecznosci internetowej zna przynajmniej podstawy angielskiego i sa w stanie sobie poradzic.
Sprawa rozpoznawania przez geniusa: a czemu UA stringa nie zostawic takiego jaki jest obecnie? przegladarka mimo obecnosci pluginow nadal jest Mozilla tylko troszke przerobiona (cos jak dystrybucje linuksa ;))

wariat pisze:To moze chociaz firebird.pl posiadalby druga domene firebird.mozillapl.org (przyjmuje na potrzeby przykladu ze sprawa zmian nazwy nie istnieje) a ogolnie zecz biorac design firebird.pl i mozillapl.org bedzie wspolny? Czy to tez bez sensu?

zgadzam sie z Wariatem, nadmierne rozproszenie stron wprowadza lekki bezlad, czasami mozna sie pogubic, user moze sie zastanawiac czy FB/TB to TA mozilla, tworzona przez TE osoby? i w koncu nie wie
przed ostatnimi zmianami mialem lekki metlik ze stronami: tu mozillanews.org, mozillazine.org, tam mozilla.org, dodatkowo FB i TB gdzies porozrzucane rzeczy, strona o XUL, jeszcze mozdev ma inny adres, o MozillaBackup wspomina sie tylko w newsach a na zadnej stronie Mozilli nie ma o niej infa, tutaj mozna mowiac wprost: ocipiec i zeswirowac
mozillazine jeszcze w miare ulatwia userom znalezienie czegos bo w menu ma odnosniki do stron
a co ma powiedzic biedny ZU, ktory bedzie chcial dokladniej poznac przegladarke, by zrobic np nowa skorke?

w przypadku MozilaPL sa strony (te o ktorych wiem):
mozillapl.org -glowna strona projektu
vivamozilla - bardzo wazna dla polskiego srodowiska inicjatywa Konrada, ktorej link jest ukryty w sajdbarlogu zamiast na stronie glownej
dodatki Hadesika w PL
polmoz.mozdev.org strona startowa(??), na ktorej nie ma linkow do ww. stron
brak odnosnika do kursow BarML i wartoby kursu XHTML Domela (jezeli MozillaPL ma promowac nie tylko przegladarke ale takze W3C to takie rzeczy tez warto podlinkowac)
ta strona o dosyc skomplikowanym adresie i interesujacymi screenami :) jedyny link na stronie Konrada

do tego dojda roznorakie dokumentacje: tutoriale dla ZU, 101 rzeczy, dokumenty prawne, strony FB/TB, opisy dodatkow, fajnie by bylo przejrzyste FAQ i prezentacja mozliwosci (zebrane w jedno miejsce te wszystkie bajery z png, SVG, menu, integracja WWW z przegladarka, wieloCSSowosc itp)

obecnie jest tu wiekszy burdel niz miala mozilla.org :D
najlepiej przyjac konwencje:
temat.mozillapl.org, gdzie temat to np.: FB, TB, dokumenty, help, prezentacja

GandWSISIZ pisze:Dazenia niestety zostaly mocno wychamowane w ciagu ostatnich paru miesiecy. Teraz to jest mowa o ... Mozilli 1.9? 2.0?

wlasciwie zmiana cyferki z 1.x na 2.x bylaby na miejscu, nowa mozilla to juz nie ta sama mozilla, to ptakozaur zmieniony w wyniku ewolucji czy moze raczej rewolucji :D
piotrek84
 
Posty: 1785
Z nami od: 11 września 2003, 18:48
Lokalizacja: ze świata marzeń

Postautor: marcoos » 24 listopada 2003, 18:35

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

piotrek84 pisze:polmoz.mozdev.org strona startowa(??)


To jest tłumaczenie strony, która pojawia się przy pierwszym uruchomieniu Mozilli z Mozilla.org. Juzer klika "Polski" i czyta polską wersję. (MozillaPL odpala jako startową MozillaPL.org).

, na ktorej nie ma linkow do ww. stron


Jak to nie ma linków do MozillaPL?

Na stronach startowych dla wersji 1.0 jest choćby tutaj:
http://polmoz.mozdev.org/start/1.0/getinvolved.html
(i jeszcze gdzieś, bodajże przy liście programów opartych na Mozilli, ale nie chce mi się szukać)

Polskie strony startowe wersji 1.5 są póki co w trakcie opracowywania, więc opróćz linka do MozPL nie ma tam jeszcze wielu innych rzeczy. ;)

(1.4 sobie odpuściłem).
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Pitreck » 24 listopada 2003, 19:49

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

<ot>
->piotrek84
Ze stron ktorych mozesz nie znac:
- Przesiadka z IE na Firebirda
- Przesiadka z OE na Thunderbirda
- Polska strona Mozilla Backup

I na koniec, nieskromnie pochwale sie moja strona :)
</ot>
"Zaczyna się nowy wyścig, ale starzy gracze jeszcze nie umieją zrozumieć, że toczyć się on będzie na zupełnie innym poziomie. Idzie tsunami, a niektórzy dalej zapatrzeni w ziemie stawiają na plaży zamki z piasku i kłócą się, czyj większy..." - Gandalf
Pitreck
Moderator
 
Posty: 1163
Z nami od: 28 listopada 2002, 20:17
Lokalizacja: Wa-wa

Postautor: lenrock » 24 listopada 2003, 19:50

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

Wracająć do nazwy , jeżeli czerpać nazwę z mitologi to także bym wolał nazwę ze słowiańskiej mitologii ,troche wiedzy można zaczerpnąć z http://death17.webpark.pl/slwstep.htm . Światowid pasuje dobrze ,lecz problemem jest "ś" , można go zawsze zangliczyć aby powstał jakiś Worldwatcher (WW) .
Innym pomysłem jest nazwanie pakietu wszytkich birdów Gromowładcą czyli Perunem. http://pl.wikipedia.org/wiki/Perun
Oraz jeszcze mamy postać słowiańskiego smoka Wija http://pl.wikipedia.org/wiki/Wij ale że nie była to zbyt pozytywna postać to nie będę proponował takiej nazwy.

Gekon chociaż przypomina gecko mi się jakoś szczególnie niezbyt podoba, użytkownik czyli gekonauta kojarzy mi sie z Tajkonautą (pozdrawiam wszystkich chinczyków na forum :wink: )
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Wojciech » 24 listopada 2003, 20:14

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.4.1) Gecko/20031008

Jeśli naprawdę trzeba będzie zmienić nazwę, popieram Światowida, najlepiej dla obecnego Firebirda, oraz proponuję zostać przy Kurierze. Jeśli konieczna byłaby zmiana Kompozytora, może Malarz? Powyższe nazwy są polskie i łatwe do zapamiętania. Domena swiatowid.org.pl też nie jest zła. Nie zgodzę się z opinią, że może to być niewskazane za względu na osoby angielskojęzyczne, czy one przejmują się nami w jakikolwiek sposób?
Bardzo dobrą propozycją jest Gekon, kojarzący się z wcześniejszymi wersjami Mozilli i z gadziną w ogóle.
Jeśli mielibyśmy sięgnąć do bestyariusza, dobrą nazwą może być Gryf - "wielozadaniowy", silny, inteligentny i - pomijając resztę tułowia - piękny (przynajmniej z męskiego punktu widzenia :) ). Gryf, jako "składanka" wielu różnych istot, mógłby być dobrą nazwą dla pakietu, czy też "suity" Mozilli. Nazwy mitologiczne są wprawdzie bardzo ładne, ale trudne dla wielu osób. Proponowane wyżej nazwy są krótkie, wpadające w ucho oraz łatwo przyporządkować im graficzne logo.

Na pewno trzeba by poświęcić wiele czasu i pracy na odpowiednie promowanie nowego, jak by nie było, produktu. Podkreślając, że jest to rodzima wersja znanej Mozilli, tylko ze względów szaleństwa patentowego i rejestracyjnego pod nową nazwą, można osiągnąć sukces i zrozumienie wśród użytkowników, pod warunkiem odpowiedniej rejestracji nazw i logo, tak aby za rok nie trzeba było zmieniać ich ponownie.
Wojciech
Moderator
 
Posty: 1100
Z nami od: 28 sierpnia 2002, 09:32
Lokalizacja: Przeworsk

Postautor: piotrek84 » 24 listopada 2003, 20:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.6b) Gecko/20031121

Pitreck, dzieki :)
nie znalem tylko ostatniej strony a pozostalych nie mam w bookmarkach, bo mialy, chyba :), znalesc sie na nowej mozillapl.org
fajne sa strony w xtml, wydaja sie lekkie, z wygladu maja cos bajkowego, co odroznia je od html, przypuszczam, ze wszystkiemu winne sa divy i spany:)

moje propozycje to:
Chimera, Excalibur, Arheopteryx (praptak - polaczenie ptaka i gada, troche dlugie), moze jeszcze Zaurus ale to wszystko moze uciec do jaskini przed Gekonem, ktory wydaje sie najlepszy :)

lub nazwy bardziej uniwersalny ale nie tak ciekawych, jak np. MyBrowser, Universal, tutaj najlepiej nazwy angielskie z powodu, ktory podalem w jakims poscie wyzej
piotrek84
 
Posty: 1785
Z nami od: 11 września 2003, 18:48
Lokalizacja: ze świata marzeń

Postautor: mich » 24 listopada 2003, 20:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; PL; rv:1.5) Gecko/20031007

Taaa chyba Gekon będzie najlepsza :) Dość sympatyczna nazwa i łatwa do zapamiętania.

Pozdrawiam,

mich
mich
 

Postautor: Pitreck » 24 listopada 2003, 21:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

piotrek84 pisze:Pitreck, dzieki :)
nie znalem tylko ostatniej strony a pozostalych nie mam w bookmarkach, bo mialy, chyba :), znalesc sie na nowej mozillapl.org
fajne sa strony w xtml, wydaja sie lekkie, z wygladu maja cos bajkowego, co odroznia je od html, przypuszczam, ze wszystkiemu winne sa divy i spany:)


Hehe, dzieki :)
-------------
Wracajac do nazewnictwa, chyba najbardziej podobaja mi sie Gekon i Gryf, chociaz mam dziwne przeczucie, ze ten drugi jest juz zajety...
"Zaczyna się nowy wyścig, ale starzy gracze jeszcze nie umieją zrozumieć, że toczyć się on będzie na zupełnie innym poziomie. Idzie tsunami, a niektórzy dalej zapatrzeni w ziemie stawiają na plaży zamki z piasku i kłócą się, czyj większy..." - Gandalf
Pitreck
Moderator
 
Posty: 1163
Z nami od: 28 listopada 2002, 20:17
Lokalizacja: Wa-wa

Postautor: marcoos » 24 listopada 2003, 21:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

piotrek84 pisze:moje propozycje to:
Chimera


Nie. Taka przeglądarka już była (a nawet dwie). Jedna się już nie rozwija, ale autor ma na nią TM (Chimera), a druga bazuje na Mozilli i od niedawna nazywa się Camino.

Excalibur


Gdyby to była MozillaUK, to może tak...

Arheopteryx (praptak - polaczenie ptaka i gada, troche dlugie)


Archeopteryx, jeśli już. Wymarłe zwierzę. A po drugie ZU tego nie będzie w stanie wymówić ani zapisać.

moze jeszcze Zaurus


Tak się nazywa PDA Sharpa. Zapewne TM.

;ub nazwy bardziej uniwersalny ale nie tak ciekawych, jak np. MyBrowser, Universal


Pierwsza bez polotu i kojarzy się z MyIE, druga to nazwa zastrzeżona koncernu Vivendi.
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Serwis MozillaPL.org

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: