MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Sprostowanie pomówienia

Forum związane z serwisem Zespołu MozillaPL. Propozycje dotyczące organizacji prezentowanych danych, udostępnianych artykułów, podejmowanych tematów

Moderator: Pomocy?!

Sprostowanie pomówienia

Postautor: marcinoo » 06 sierpnia 2017, 08:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/07EB

Witam Panie moderatorze Mirku,

Doceniam, że udziela się pan forum, poświęca swój czas i stara się pomagać innym, więc, na wstępie chcę panu podziękować za posprzątanie i poprzenoszenie postów off-topicowo-personalnych, do bardziej odpowiedniego działu, za to, że dba pan o porządek, zwłaszcza, że ja sam o niego lubię dbać, więc tym bardziej cieszy mnie, kiedy widzę, że ktoś inny też o niego dba, jak więc widać, nie mam pretensji o sam fakt przeniesienia, ale prośba o to, żeby robił to pan w mniej konfliktowy sposób ponieważ jednak mam pewne zastrzeżenie co do zmiany tytułu jednego przeniesionego posta, którego napisałem wczoraj w tym wątku:

viewtopic.php?f=15&t=42218
który post następnie przeniósł Pan tu:
viewtopic.php?f=19&t=49193#p239745

Otóż może najpierw zacytuję tytuł, który mu Pan nadał:

Mirek pisze:Nic nie wnoszące pouczenia dla moderatorów od @marcinoo


Otóż o ile zgadzam się ogólnie z tym, stwierdzeniem zawartym w tytule, to nie zgadzam się z błędnie podanym tu autorem, ponieważ treść cytatu czyli pouczenie, które w tym poście wkleiłem, nie jest mojego autorstwa, lecz dextera, i ja to jego pouczenie tylko panu moderatorowi Tomkowi wkleiłem. Proszę na dowód, oto oryginalny post autorstwa dextera (punkt 2):

viewtopic.php?p=239720#p239720

Więc to pouczenie nie jest ode mnie, tylko od dextera, a ja je tylko Tomkowi przekazałem, bo dexter przed wyjazdem na urlop dał mi takie pouczenie, ale Tomkowi dać już zapomniał, więc tylko go wyręczyłem, za co myślę, że będzie mi wdzięczny, więc proszę o zmianę autora z 'marcinoo' na 'dexter', żeby tytuł wyglądał poprawnie, czyli tak:

Nic nie wnoszące pouczenia dla moderatorów od @dexter


lub na:

Nic nie wnoszące pouczenia dla moderatorów od @dexter, przekazane przez @marcinoo


Tyle jeśli chodzi o główny punkt mojego zastrzeżenia.

2) Natomiast jest jeszcze sprawa taka, żeby Pan wyjaśnił, czy Pan po prostu:
- pomylił autorów, czyli nie zorientował się, że treść cytatu jest autorstwa dextera (wtedy wszystko jest w porządku i nic się nie stało, przecież każdy może się pomylić, więc wystarczy, że Pan poprawi tytuł)
- nie pomylił się, a świadomie i złośliwie wymienił mnie pan jako autora
?

3) W przypadku, gdyby z jakichś powodów, Pan nie zmienił błędnego tytułu posta, to należy doczepić pod niego posta, którego teraz piszę w dziale dev/null, żeby wyprowadzić wprowadzonych przez Pana w błąd forumowiczów, co do autorstwa treści cytatu/pouczenia.

Na koniec pragnę nadmienić jeszcze raz, że:
- gdyby takie pouczenie zostało przekazane przez dextera również panu, wtedy nie musiałbym ja go panu Tomkowi przekazywać
- gdyby nie zostało w stosunku do mnie wystosowane przez dextera, również nie musiałbym nic przekazywać, bo nie byłoby czego.
Chodzi o to, że ja sam nie chciałem przekazywać panu Tomkowi tego pouczenia, tylko zostałem zmuszony przez dextera, w celu argumentacji i obrony, czyli wytknięcia dexterowi faktu, że za to samo poucza jednych, a innych już nie, więc albo niech za to samo poucza wszystkich albo nikogo, chodzi o jakąś równość. Ja nie miałem intencji żeby pana Tomka pouczać i tego nie chciałem, tak wyszło i zostałem do tego przymuszony, więc chcę wyprostować to nieporozumienie między mną a panem / oaz panem Tomkiem, a dokładniej nie chcę żebyści pan oraz pan Tomek odbierali tego pouczenia personalnie i nie brali do siebie, bo ja do pana nic nie mam, to była tylko pewna metoda argumentacji przeciwko dexterowi.
marcinoo
 
Posty: 41
Z nami od: 17 czerwca 2017, 09:22

Odp: Sprostowanie pomówienia

Postautor: Mirek » 06 sierpnia 2017, 18:18

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/54.0

0. Wiem, że niektórzy zwracają się tu per Pan/Pani - ale ja pozwolę sobie, zgodnie z regułami panującymi na większości forów, pisać w bardziej bezpośredniej formie i sam też nie mam nic przeciwko.

1. Jeśli zacytowałeś jednego moderatora, w jakimś specjalnie odgrzebanym sprzed lat temacie - tylko po to, żeby pokazać, że zrobił inaczej niż zaleca to inny moderator - to na swój sposób pouczasz jednego (pokazując, że wtedy postąpił źle) i/lub drugiego - w domyśle, że stosuje jakieś podwójne standardy.
2. Jeśli uznałeś za stosowne zacytowanie w wybranym temacie "pouczenia", to tym samym również pouczasz, bez względu na to kim był pierwotny autor - i z semantycznego punktu widzenia nie widzę błędu w użytym przeze mnie tytule tematu.
3. Całkiem możliwe, że na forum istnieją podwójne standardy i moderatorom czasem uchodzi trochę więcej, więc sugerowane przez Ciebie nowe tytuły dla tematu też są błędne, ponieważ pouczenia nie były przewidziane dla moderatorów.
4. Dexter zacytował tylko krótki kawałek Twojej odpowiedzi, ale miał na myśli ton całego zdania - włącznie z Twoją sugestią "łaskawego ruszenia 4 liter" i całokształt Twoich wypowiedzi - a Ty skupiłeś się tylko na tym, do czego wprost i na szybko się odniósł - zamiast dostrzec szerszy kontekst swojej aktywności na forum.
5. Odnośnie Twojej prośby o wyjaśnienia:
- Nie, nie pomyliłem autorów - czyt. wyżej.
- Nie było to złośliwe - tylko informacyjne. Już o wiele bardziej złośliwe wydało mi się odkopanie starej wiadomości, tylko po to by udowodnić swoje "racje". Tak jak już ktoś zwrócił Ci uwagę - pozostaw moderowanie moderatorom - natomiast sam skieruj swoją energię i wykorzystaj czas na te bardziej merytoryczne, konstruktywne i pomocne wypowiedzi.

marcinoo pisze:gdyby takie pouczenie zostało przekazane przez dextera również panu, wtedy nie musiałbym ja go panu Tomkowi przekazywać

Domyślam się, że to błąd z pośpiechu i nie miałeś mnie na myśli - bo mi z pewnością nie należało się takie pouczenie.

Dlatego tematu nie zmieniam, ale jeśli bardzo razi Cię w oczy, to nadmienię, że po przeniesieniu tematu do /dev/null zostanie on stamtąd automatycznie usunięty po określonym czasie.

Temat zamykam - jak chcesz dyskutować na takie, nikomu nieprzydatne, tematy - to co najwyżej przez PW i po 10-krotnym przemyśleniu, czy na pewno tego chcesz i nie skończy się banem po przesłanych wcześniej uwagach.
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37


Wróć do Serwis MozillaPL.org

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: