MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

www.mozillapl.org tylko przez proxy?

Forum związane z serwisem Zespołu MozillaPL. Propozycje dotyczące organizacji prezentowanych danych, udostępnianych artykułów, podejmowanych tematów

Moderator: Pomocy?!

www.mozillapl.org tylko przez proxy?

Postautor: jotbegie » 13 marca 2004, 21:01

Przeglądarka: a co cie to obchodzi

Mam problem z wejściem na strony mozillipl przy połączeniu bezpośrednim (patrz ustawienia proxy). Wszystkie przeglądarki (mozilla, ie, konqueror, firebird) wykazują jakieś błędy, w mozilli jest to "przekroczono limit czasu podczas połączenia z". Problem ten nie występuje gdy ustawiam połączenie przez serwer proxy. Nie chcę łączyć się przez proxy. Inne strony przeważnie ładują się bez problemu.

Czy ktoś zna przyczynę, albo poproszę o jakiś link, na google nie znalazłem odpowiedzi(albo nie umiem zadawać pytań).
jotbegie
 

Postautor: Olhado/256 » 13 marca 2004, 21:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

Ja mogę tylko powiedzieć, że u mnie mozillapl.org działa conajmniej tak samo dobrze, jak inne strony, a zazwyczaj nawet lepiej :wink: Więc to raczej problem u ciebie, albo gdzieś na łączach - ale nie mam pojęcia co to może być.
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator
 
Posty: 3878
Z nami od: 26 września 2002, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: jotbegie » 13 marca 2004, 21:57

Przeglądarka: a co cie to obchodzi

To że innym działa to wiem.
Mój komputer jest w porządku, próbowałem nawet pod Knopixem opalanym z płyty. Historia zaczęła się kilka tygodni temu. Przed chwilą natrafiłem na odnośnik http://www.gemal.dk/browserspy/ip.cgi i są takie same objawy.
Dzwoniłem do mojego dostawcy internetowego i jego informatyk pochwalił mi się że też nie może wejść na mozille. Sądzę że jest to jakaś blokada albo mojego serwera albo mozilli bo połączenie przez proxy zmienia adresy fizyczne. Ale ja nie jestem expertem właśnie Takiego szukam.
jotbegie
 

Postautor: Ludwik » 13 marca 2004, 23:09

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040207 Firefox/0.8 (gazella)

Błąd jest oczwiście w połączniu między serwerem mozillapl a serwerem twojego dostawcy lub coś skopane w serwerze nazw twojego dostawcy.
Mój tata na przykład przez pół roku nie mógl wchodzić na wp ;]
Możesz jeszcze sprawdzić czy udaje ci się dostać na serwer na którym jest mozillapl.org poprzez jego ip: http://69.93.9.141/
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Postautor: jotbegie » 14 marca 2004, 06:40

Przeglądarka: a co cie to obchodzi

zmieniałem serwer nazw
po wpisaniu ip ładuje się strona irth networks to chyba na ich serwerach postawiona jest mozillapl.org
Czy to może być moim problemem , może dostałem się na ich czarną listę:
Blog Comment SPAM Protection
jotbegie
 


Wróć do Serwis MozillaPL.org

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: