MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

ojć... aż boli

Forum związane z serwisem Zespołu MozillaPL. Propozycje dotyczące organizacji prezentowanych danych, udostępnianych artykułów, podejmowanych tematów

Moderator: Pomocy?!

ojć... aż boli

Postautor: pekay » 13 października 2004, 19:22

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1)

jako przeciętny użytkownik netu mogę stwierdzić że strona jest do d... mozille wolałem ściągnąć z innej strony, i to w nowszej wersji, akceleratorem, a tu już napewno nie wróce, bo strona główna to niezły bałagan
pekay
 

Re: ojć... aż boli

Postautor: asceta » 20 października 2004, 15:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; FreeBSD i386; pl-PL; rv:1.7.3) Gecko/20040910

Jako dosc zaangazowany w sprawy netu twiedze to samo.

Mozille 1.7.3 mam od paru tygodni z serwisu mozilla.org. Polonizacja jest dostepna jedynie dla wersji 1.7.2.... powiedzmy, ze nie jest mi specjalnie potrzebna, ale juz sam fakt, ze trzeba to nieaktualne cos sciagac i doinstalowywac- to jakis koszmar. Wierze, ze to moze osoby malo- i srednio zaawansowane zniechecic.

Dlaczego na stronach MoziiliPL nie ma do tej pory instalatora 1.7.3? Dlaczego nawet WZMIANKI na MozillaPL nie ma, ze 1.7.3 jest DOSTEPNA, i to od paru tygodni...??Dlaczego przecietny Kowalski ma przeprowadzac taka dziwna instalacje- angielska zauktualizowana wersja plus jakis tam pakiet polonizacyjny??

Tak, jakby poprawki wprowadzone w wersji 1.7.3 byly nieistotne.... I tak, jakby polonizacja i spojnosc udostepnianego pakietu byla malo wazna.


To po co ten caly portal? po co forum, po co kupa ludzi zebrana wokol MozillaPL?


Zostaje przy angielskojezycznych programach, bo mi to nie przeszkadza, za to zalezy mi na aktualnosci i zabezpieczeniach. A przecietny Kowalski pewnie zostanie przy Exploderze, bo czytajac opisy i starajac sie zebrac do kupy procedure instalacyjna przerazi sie i odpusci to sobie. Juz sam fakt, ze trzeba skorzystac z tego forum, zeby polapac sie od czego i jak zaczac, bedzie dla niego wystarczajacy.....


pekay pisze:jako przeciętny użytkownik netu mogę stwierdzić że strona jest do d... mozille wolałem ściągnąć z innej strony, i to w nowszej wersji, akceleratorem, a tu już napewno nie wróce, bo strona główna to niezły bałagan
asceta
 
Posty: 4
Z nami od: 20 czerwca 2003, 18:41

Re: ojć... aż boli

Postautor: wariat » 20 października 2004, 15:34

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; rv:1.7.3) Gecko/20041001 Firefox/0.10.1

asceta pisze:Jako dosc zaangazowany w sprawy netu twiedze to samo.

A ja tam nie jstem ani zaangazowany, ani Zaawansowany ani nic, ale twierdze ze pobranie pakietu mozilla.org i nalozenie nan langpacka jest tak proste ze kazdy sobie poradzi. A jesli chodzi o opoznienia to jak zwykle ... wezcie sie wszyscy nazekajacy do roboty to bedzie szybciej, lepiej i dokladniej ... ogolnei cud.
Strona jest starodawna i nieaktualna bo osoba ktora robi nowa wersje ma malo czasu i juz. Chwilowo szybko pracuje zespol tworzacy Fx i Tb, moze wiec warto sie tam zwrocic (celowo pisze chwilowo zeby sie Panom z Aviary w lowach nie poprzewracalo, a nie ze jakis zlosliwy jestem czy cus ;-)
Jesli ktos z powodu takiego utrudnienia bedzie wolal uzywac IE ... jego sprawa... przeciez nikt tu nikogo do niczego nie zmusza. Sam uzywam MozilliPL 1.6 na jednym kompku, na drugim Tb 0.7.1 i Fx 0.9.1 i jakoś mi to nie przeszkadza...
I prosze mi tu nie mowic ze poprawka bledu z wersji 1.7.1 czy 1.7.2jest kluczowa sprawa w celu podniesienia bezpieczenstwa powyzej poprzeczki :D stawianej przez IE :D bo to najzwyczajniej nieprawda.
Lepszy kiepski MOTYW dla Ognistego Lisa, niż najpiękniejsza skórka Pandy Małej - www.firefox.pl
<b>wARIAT (Mozilla 0.6-MozillaPL 1.6, FireFox pl-PL 0.8-1.0, Thunderbird pl-PL 0.7)</b>
Magazyn LOOP
wariat
 
Posty: 720
Z nami od: 09 maja 2002, 20:01
Lokalizacja: Poznan

Postautor: Gość » 20 października 2004, 16:06

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.3) Gecko/20040914 Firefox/0.10.1

To po co ten caly portal? po co forum, po co kupa ludzi zebrana wokol MozillaPL?


Obecnie po prostu mają inne zajęcie: http://www.mozillapl.org/forum/about-8990.html.

Niezależnie od dyskusji "co jest lepsze", teraz Firefox jest ważniejszy.
Gość
 

Re: ojć... aż boli

Postautor: asceta » 20 października 2004, 22:39

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; FreeBSD i386; pl-PL; rv:1.7.3) Gecko/20040910

A ja tam nie jstem ani zaangazowany, ani Zaawansowany ani nic, ale twierdze ze pobranie pakietu mozilla.org i nalozenie nan langpacka jest tak proste ze kazdy sobie poradzi.


Jasne. Sek w tym, ze jesli Projektowi zalezaloby na tym, by Mozilla interesowali sie nie tylko neto-maniacy, gracze i 'sprawni inaczej', ale takze zwykli ludzie- to Projekt powinien dbac i o aktualizacje pakietow, i o ulatwienia w postacji kompletnosci tychze.

A jesli chodzi o opoznienia to jak zwykle ... wezcie sie wszyscy nazekajacy do roboty to bedzie szybciej, lepiej i dokladniej ... ogolnei cud.


Ta.. ale skoro sa ludzie ktorzy sa juz za to odpowiedzialni i sie tym zajmuja? (a w kazdym razie, tak twierdza?)

Strona jest starodawna i nieaktualna bo osoba ktora robi nowa wersje ma malo czasu i juz.


No ale czy to naprawde az tyle roboty jest wrzucic raz na jakis czas- nawet raz na tydzien- newsa? szczegolnie takiego jak 'wyszla mozilla 1.7.3'??? hmm... Jak napisalem, wiedze na ten temat czerpie z mozilla.org. Jesli wszyscy tak maja- to moze mozillapl.org jest niepotrzebna?

I prosze mi tu nie mowic ze poprawka bledu z wersji 1.7.1 czy 1.7.2jest kluczowa sprawa w celu podniesienia bezpieczenstwa powyzej poprzeczki :D stawianej przez IE :D bo to najzwyczajniej nieprawda.


Tak.. jakie to ma znaczenie, czy mam wersje taka czy inna.. wlasciwie to po co ktos paczuje to oprogramowanie, przeciez takie jakie jest- wystarczy... najwyzej jak kiedys zlapie trojana, to przeformatuje dysk... :wink:

A tak serio, to warto czasem przejrzec statystyki wlaman. Niemal w 100% wynikaja z faktu, iz ktos nie aktualizowal sobie oprogramowania, uwazajac to za nieistotne albo odkladajac to na Swiete Nigdy.

Jak przyjrzec sie ilosciom paczy w Exploderze, rzeczywiscie- robi to wrazenie, ile nowych dziur mozna znalezc w starym sofcie. Ale mozilla tez nie jest idealem, i choc wypada lepiej- wynika to wlasnie z zaangazowania programistow mozilli. I warto by docenic ich prace poprzez stosowanie zalecanych przez nich poprawek, szczegolnie jesli na glownej stronie- mozilla.org- wyraznie zaleca sie upgrade do 1.7.3 (czy innej kolejnej wersji).

moje dwa grosze.... :)
asceta
 
Posty: 4
Z nami od: 20 czerwca 2003, 18:41

Postautor: asceta » 20 października 2004, 22:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; FreeBSD i386; pl-PL; rv:1.7.3) Gecko/20040910

Obecnie po prostu mają inne zajęcie:

http://www.mozillapl.org/forum/about-8990.html

Niezależnie od dyskusji "co jest lepsze", teraz Firefox jest ważniejszy.



No to moze ktos by wreszcie na stronie napisal:
' Mozilla PL nie bedzie wiecej rozwijana, prosimy o przesiadke na Firefoxa - to jest teraz nasz glowny cel.'

I po sprawie.
asceta
 
Posty: 4
Z nami od: 20 czerwca 2003, 18:41

Postautor: Gandalf » 20 października 2004, 22:47

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.7.3) Gecko/20041010 Firefox/0.10.1

asceta: jesli taka decyzja zostanie podjeta, tak wlasnie napiszemy. slowo
IE jest to aplikacja, która pozwala przeglądać internet z Twojego komputera i na odwrót
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: ojć... aż boli

Postautor: wariat » 21 października 2004, 03:03

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; rv:1.7.3) Gecko/20041001 Firefox/0.10.1

asceta pisze:
A ja tam nie jstem ani zaangazowany, ani Zaawansowany ani nic, ale twierdze ze pobranie pakietu mozilla.org i nalozenie nan langpacka jest tak proste ze kazdy sobie poradzi.

Jasne. Sek w tym, ze jesli Projektowi zalezaloby na tym, by Mozilla interesowali sie nie tylko neto-maniacy, gracze i 'sprawni inaczej', ale takze zwykli ludzie- to Projekt powinien dbac i o aktualizacje pakietow, i o ulatwienia w postacji kompletnosci tychze.

Sek to jest w tym, ze Mozilla (w sensie SeaMonkey) nigdy tak na prawde nie byla adresowana do zwyklych uzytkownikow nie maniakow etc. Do tych ludzi adresowany jest Firefox i Thunderbird, i to nad pracami nad FINALNA wersja tych pakietow w tej chwili pracuje sie najintensywniej (w sensie tych ktorzy pracuja, bo maja czas, ochote, daj im to satysfakcje). Pozostalo moga albo pomoc, albo siedziec cicho.
Ja tez chcialbym zeby strona mozillapl.org byla nowa, aktualna, sliczna, etc. (szczegolnie ze widzialem Alę z kotem ;-) I wiem ze osoby wladne ja podmienic tez by chcialy, a skoro tego nie robia przyjmuje za pewnik, ze jest klopot z czasem, mocami przerobowymi czy chocby 'wena tworcza' i siedze cicho ... co to pomoze ze bede sie buntowal na forum. Najwyzej powiedza ze mam sie sam wziac do roboty, a ja chwilowo nie wyrabiam sie z wlasna praca a w dodatku zycie mnei troche przygniotlo... raz jeszcze wiec nie moge pomoc ... nie robie nic W TYM nie marudze.

asceta pisze:
A jesli chodzi o opoznienia to jak zwykle ... wezcie sie wszyscy nazekajacy do roboty to bedzie szybciej, lepiej i dokladniej ... ogolnei cud.

Ta.. ale skoro sa ludzie ktorzy sa juz za to odpowiedzialni i sie tym zajmuja? (a w kazdym razie, tak twierdza?)

Wystarczy ich zapytac w czym mozna pomoc, pokazac co sie potrafi i robic liczac ze zostanie przyjete, a jesli nei zostanei usmiechnac sie wypic piwo i zapytac w czym jeszcze pomoc.

asceta pisze:
Strona jest starodawna i nieaktualna bo osoba ktora robi nowa wersje ma malo czasu i juz.

No ale czy to naprawde az tyle roboty jest wrzucic raz na jakis czas- nawet raz na tydzien- newsa? szczegolnie takiego jak 'wyszla mozilla 1.7.3'??? hmm... Jak napisalem, wiedze na ten temat czerpie z mozilla.org. Jesli wszyscy tak maja- to moze mozillapl.org jest niepotrzebna?

Jest potrzebna chocby po to zeby bylo to forum i zeby mozna bylo raz na jakis czas rozwiazac po raz kolejny problem rara ktory wylecial na ekran ... wiem wiem juz podobno nie wylatuje ;-)

asceta pisze:
I prosze mi tu nie mowic ze poprawka bledu z wersji 1.7.1 czy 1.7.2jest kluczowa sprawa w celu podniesienia bezpieczenstwa powyzej poprzeczki :D stawianej przez IE :D bo to najzwyczajniej nieprawda.

Tak.. jakie to ma znaczenie, czy mam wersje taka czy inna.. wlasciwie to po co ktos paczuje to oprogramowanie, przeciez takie jakie jest- wystarczy... najwyzej jak kiedys zlapie trojana, to przeformatuje dysk... :wink:

Panikujesz chyba troche. Potrzebujesz najnowszej wersji? www.mozilla.org, nie potzrebujesz (jak ja) zostajesz przy starej o niebo bezpieczniejszej niz IE. tylko to chce powiedziec.

asceta pisze:A tak serio, to warto czasem przejrzec statystyki wlaman. Niemal w 100% wynikaja z faktu, iz ktos nie aktualizowal sobie oprogramowania, uwazajac to za nieistotne albo odkladajac to na Swiete Nigdy.

A jak sie WLAMAC do systemu przez to ze ktos ma stara mozille w systemie? AFAIK blad poprawiony w .3 do dzialania wymagal czynnika ludzkiego po tej samej stronie co mozilla, co w moim mniemaniu czyni go bezuzytecznym dla potncjalnego wlamywacza na linii on - ja.

asceta pisze:Jak przyjrzec sie ilosciom paczy w Exploderze, rzeczywiscie- robi to wrazenie, ile nowych dziur mozna znalezc w starym sofcie. Ale mozilla tez nie jest idealem, i choc wypada lepiej- wynika to wlasnie z zaangazowania programistow mozilli. I warto by docenic ich prace poprzez stosowanie zalecanych przez nich poprawek, szczegolnie jesli na glownej stronie- mozilla.org- wyraznie zaleca sie upgrade do 1.7.3 (czy innej kolejnej wersji).

Ja nie twierdze ze nie powinno sie wydac polskiej wersji .3 ... ja tylko rozumiem przejsciowe chwilowe (nawet jesli trwaja juz rok z haczykiem) ktore powoduja opoznienia.

Generalnie PEACE jesli byloby to mozliwe idealem byloby gdyby polska wersja pojawiala sie na dzien dwa po oficjalnej (kiedys tak bylo) jesli cos nie wychodzi to naprawde marudzeniem nic sie nie wskura.

I przepraszam generalnei momentami za ton ... nie chcialem zle czy cos ... jestem ciut podenerwowany bo wlasnie zainstalowalem w windzie SP2 i cierpie z tego powodu ... upgradowalem se sytem kurza twarz ... mam za swoje :(
Lepszy kiepski MOTYW dla Ognistego Lisa, niż najpiękniejsza skórka Pandy Małej - www.firefox.pl
<b>wARIAT (Mozilla 0.6-MozillaPL 1.6, FireFox pl-PL 0.8-1.0, Thunderbird pl-PL 0.7)</b>
Magazyn LOOP
wariat
 
Posty: 720
Z nami od: 09 maja 2002, 20:01
Lokalizacja: Poznan

Re: ojć... aż boli

Postautor: toszcze » 24 października 2004, 19:49

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; Maxthon)

pekay pisze:jako przeciętny użytkownik netu mogę stwierdzić że strona jest do d...

Zalosne...
Czy ktos Cie tutaj sila sciagal?

Przepraszam, ale jako w miare staly 'czytelnik' tego forum nie moglem sie powstrzymac.
toszcze
 
Posty: 34
Z nami od: 14 października 2004, 09:50


Wróć do Serwis MozillaPL.org

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: