MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

kompilacja Mozilli

Projektowanie aplikacji i rozszerzeń opartych na technologiach Mozilla Foundation: XUL, JavaScript, XPCOM, XBL i innych

Moderator: Pomocy?!

kompilacja Mozilli

Postautor: Domel » 12 marca 2003, 13:14

Przeglądarka: -

Moje pytanie nie do konca pasuje do forum ale chyba Programowanie najbardziej pod to podpada.
Marza mi sie dwie rzeczy:
1) Mozilla bardzo okrojona, jako przegladarka plikow .html, .xhtml na autostart na CD. Chodzi o to zeby opcje byly wylaczone do minimum, nie chodzi mi o ich ukrycie, ani o okrojenie plikow .xul czy .js ale chodzi mi o odpowiednie skompilowanie Mozilli.
2) Mozilla jako tylko platforma czyli totoalnie okrojona sluzaca do testowania dodatkow.
3) I wreszcie Mozilla jako przegladarka ale ograniczona tak aby zajmowala jak najmniej (mniej niz np k-meleon czy Phoenix).

Co do punktu 1 i 2 to potrzebuje tego naprawde. A jesli chodzi o punkt 3 to tylko ciekawosc jak mozna skroic przegladarke zachowujac granice miedzy funkcjinalnoscia a szybkoscia\zajmowanym miejscem.
Do tego nie wystarczy znajomosc XUL itp (bo np w punkcie 1 najlepiej by bylo aby .exe mial inna nazwe niz mozilla.exe, moze to szczegol ale wiecie o co mi chodzi). Tu potrzebny jest ktos kto programuje w c itp.
I tu moj apel prosze o kontakt osoby mieszajace troche w kodzie mozilli.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: lenrock » 05 lipca 2003, 22:14

Przeglądarka: -

Chociaż to pytanie zostało dawno temu zadane to , dopiero teraz znalazłem coś co może ci pomóc .
http://www.mozilla.org/projects/embedding/
i drugi http://www.mozilla.org/unix/gtk-embedding.html
Testuje nawet jeden nightly co ma 5 mb, ściągnięty z głownego ftp mozilli
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: marcoos » 06 lipca 2003, 10:09

Przeglądarka: -

Co do kompletnie okrojonej (do gołego Gecko) to na mozilla.org gdzieś był przykład do gtkmozembed (google powinny to znaleźć ;). ZTCP odpala się gołe okienko z dwoma przyciskami - wstecz i dalej oraz paskiem adresu. Oczywiście to jest pod GNU/Linuksa lub inny uniksopodobny.
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Domel » 06 lipca 2003, 10:48

Przeglądarka: -

Dzieki ale pierwszego punktu nie zrealizuje bo Wasze linki dotycza szczegolnie unixopodobnych a tutaj moze byc mowa tylko o win32.
Co do drugiego (i trzeciego) to sam w stanie tego nie jestem zrobic a linki juz wszesniej widzialem ;) wiec moze ktos z Was moglby mi pomoc?
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: lenrock » 06 lipca 2003, 16:59

Przeglądarka: -

Ja właśnie testuje sobie embeded na Win32 zobacz na ftp://ftp.mozilla.org/pub/mozilla/nightly/latest/ i znajdziesz tam najnowszego embeded na win32, tyle tylko że testować na tym dodatków to nie ma szans, ale zrobić autoruna CD na winde to zależy od tego jak sobie z lokalizacją profilu poradzisz.
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Programowanie z użyciem technologii Mozilli

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: