MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Alternatywna przeglądarka Firefox

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Alternatywna przeglądarka Firefox

Postautor: Senisde » 01 sierpnia 2015, 19:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:39.0) Gecko/20100101 Firefox/39.0

Witam...
Jaka jest alternatywna przeglądarka którą można zastąpić Firefoxa.
Żeby przypominała wyglądem wersję Firefox 28 i działały na niej dodatki wyprodukowane dla Firefoxa.

Sprawa jest taka że parę dni temu miałem zainstalowaną Firefoxa 29.0 - z dodatkiem Classic Theme Restorer.
Po ostatniej aktualizacji antywirusa Avast zaczęły występować błędy z przeglądarką i niektórymi stronami.
Firefox 29.0 i Avast - całkowite usunięcie i instalowanie od nowa nic nie dało, kłopot leży po stronie Avasta, że 29 nie chce pracować normalnie. Zostałem zmuszony do instalacji 39.0 - kilka dni używania i mam już dość tego nowego produktu Firefox 39.0

Pozdrawiam...
Senisde
 

Odp: Alternatywna przeglądarka Firefox

Postautor: Garu » 01 sierpnia 2015, 19:49

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:38.0) Gecko/20100101 Firefox/38.0

Zastąp starszym, stabilnym Firefoxem esr z grudnia 2014 http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/ ... /win32/pl/
Dwa razy lżejszy.

Pamiętaj co do haseł. Wynotuj je, a jak umiesz, to zapisz w programie PasswordFox v1.56 - spolszczenie i programik w nirsoft. To tak spróbowałem starszej wersji, zaktualizowałem z FF 38.0.1 ESR do 31.0esr i już wcięło hasła.
Moje słowa starzeją się ze mną i prowadzą do ściany.
Garu
 
Posty: 1365
Z nami od: 31 stycznia 2014, 18:55

Odp: Alternatywna przeglądarka Firefox

Postautor: Senisde » 01 sierpnia 2015, 20:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:39.0) Gecko/20100101 Firefox/39.0

Nic i to nie dało...
Avast i na tej przeglądarce powoduje ze występują błędy.
Następny rządziciel systemem się znalazł, jak pamiętam jakiś odtwarzacz filmów, po którym instalacji filmy się nie odtwarzają, trzeba zakupić kodeki. Teraz Avast będzie decydował jakie programy mają być zainstalowane.
Chyba wyjdzie na tym że Avast dostanie kopa, próba rozmowy z zespołem Avasta stanęła na niczym, nie mają zamiaru swojego nowego wynalazku dostosowywać do starszych wersji Firefoxa.
Żeby było jak jeszcze dawniej, przesiadłbym się na Google Chrome - teraz zrobili z niej żółwia, nie umywa się do Firefoxa, choć jak pamiętam była szybsza od Firefoxa.

Zostanie mi zmiana antywirusa, żeby wrucić do Firefox 29.0, lub poszukanie alternatywnej i względnie szybkiej przeglądarki.

Pozdrawiam...
Senisde
 

Odp: Alternatywna przeglądarka Firefox

Postautor: Garu » 01 sierpnia 2015, 21:23

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:38.0) Gecko/20100101 Firefox/38.0

No cóż. Awast znany z problemów. Co do oglądania filmów z neta, to SMPlayer. Przy instalacji zaznaczyć mu kodeki. Ma wyszukiwarkę YT. Przy pomocą rozszerzenia smplayerview ogląda się filmy z neta w oknie playera. Darmowego. Stabilnego, lekkiego i nie trzeba dodatkowych kodeków. Inne odinstalować, bo czasem kodeki się gryzą.
Co do innego absurdu, to proponowałbym comodo, tylko wyłączyć mu pilnowanie neta, niech tylko pilnuje systemu. W Firefoxie wystarczy uBlock orygin i disconnect. W systemie zainstaluj malutki unchecky. Samo nic się nie zainstaluje, a lepiej przypilnuje, niż comodo.
Moje słowa starzeją się ze mną i prowadzą do ściany.
Garu
 
Posty: 1365
Z nami od: 31 stycznia 2014, 18:55

Odp: Alternatywna przeglądarka Firefox

Postautor: Senisde » 02 sierpnia 2015, 14:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:35.0) Gecko/20100101 Firefox/35.0

Od wersji Firefoxa 35.0 do 38.0 która była najstabilniejsza i zawierała najmniej błędów.
Te wszystkie pracują już z nowym Avastem.

Firefox 39.0 całkowicie odpada - nie wiem co jest ale staje w miejscu, tak jakby system zdechł. :o Nie raz to jest krótko, a nieraz trochę dłużej. Z tym wyjątkiem gdy ona staje, mogę uruchomić inny program i na nim pracować.

Pozdrawiam...
Senisde
 

Odp: Alternatywna przeglądarka Firefox

Postautor: Garu » 02 sierpnia 2015, 15:06

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:38.0) Gecko/20100101 Firefox/38.0

Od chwili, gdy mam FF 38.0.1 ESR, pozostaje mi tylko klaskać. Udała się i chodzi bezbłędnie. Nie to, że nie mam avasta. W ogóle nie mam antywirusa. Blokuję szpiegostwo i to mi wystarcza.
Moje słowa starzeją się ze mną i prowadzą do ściany.
Garu
 
Posty: 1365
Z nami od: 31 stycznia 2014, 18:55

Odp: Alternatywna przeglądarka Firefox

Postautor: Senisde » 05 sierpnia 2015, 18:39

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:30.0) Gecko/20100101 Firefox/30.0

Sprawa rozwiązana.
Znalazłem Avasta, ostatnią wersję przed tym co problemy sprawia, zainstalowałem i wyłączyłem mu aktualizacje, grunt że bazy wirusów pobiera nowe. Musi wystarczyć.
Przeglądarkę Firefox 30.0 zainstalowałem, nie udało się przerobić pliku .xpi - jednego dodatku.
Wpisane w nim od wersji 30.0 - chciałem wpisać 29.0 - ale po przerobieniu tak jak opisują, Firefox nie może zainstalować bo błąd jest.

Pozdrawiam
Senisde
 


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: