MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

rozważania ....

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

rozważania ....

Postautor: absolon » 17 lipca 2003, 22:25

Przeglądarka: -

Witam!

Moje rozważania dotyczą głownie Bookmarków. Uważam bowiem, że często twórcy przegladarek nie przykładają wiekszej wagi do tej właśnie części programu. De facto każda przeglądarka udostępnia taki "moduł" ale niestety żaden nie jest co najmniej poprawny :( (jak dla mnie) ...

- czy w jakieś przyszłej wersji pojawią się bardziej rozbudowane opcje wyszukiwania tak jak to mam miejsce w Mozilli (słowa kluczowe, opis...)
- jakie są według was szanse na to aby np. każdej zakładce (lub przynajmiej folderom) można było zmienić:
- kolor czcionki i dodać pogrubienie ... nie wspominając już o opcji zmiany czcionki... byłoby miodnie
- uważam ze powinno pojawić się w zakładkach jak najwięcej opcji umożliwiających "customizing" kadego linka tak aby wedle uznania można było sobie wyeksponować szczególnie ulubione linki
- z innych opcji jakie przychodzą mi do głowy to system "scoring" czyli oceniania linków (mozna by było np. dawać ocene w skali od 1-10 i w zaleźności od tego link mógłby zmieniać kolor ... też jest to jakies usprawnienie ... do tego wyszukiwanie
- albo np. najbardziej poularne, najczęsciej odwiedzane (kilkane) linki ....
itd...

napiszcie co o tym sądzicie?
osobiście mam ponad 2 tysiące linków i nie ukrywam że ciężko czasami coś znaleźć, choć porządek staram się trzymać...

pozdrawiam
absolon
 
Posty: 21
Z nami od: 17 lipca 2003, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: lenrock » 18 lipca 2003, 09:27

Przeglądarka: -

Propozycje masz bardzo dobre , jest pare dodatków do obsługi zakładek są na stronie http://www.mozdev.org/categories/bookmarks.html ale raczej chyba żaden z nich ci nie pomoże . same zakładki są zapisywane jako jeden plik bookmarks.html w profilu skoro to html to chyba obsługuje kolory . Ogólnie na razie pomóc ci nie potrafię , możesz jeszcze na bugzilli poszukać czy ktoś już nie zgłosł takich propozycji.
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: