MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Blad ze scrollem w Firebird 0.6.1?

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Blad ze scrollem w Firebird 0.6.1?

Postautor: Pitreck » 29 lipca 2003, 20:07

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.5a) Gecko/20030728 Mozilla Firebird/0.6.1

Od rana uzywam nowej wersji ognistego ptaka. Przez ten czas odwiedzilem setki stron, i zauwazylem maly, acz dokuczliwy blad. Co jakis czas przestaje dzialac przewijanie strony scrollem mychy. W sumie blad wystepuje wtrakcie, lub po zaladowaniu strony. Niestety nie ma na to reguly kiedy problem wystapi, jest to niezalezne od tego na jakiej stronie sie znajdujemy, i ile mamy otwartych paneli. Jedynym ratunkiem jest przeladowanie strony na ktorej blad wystapil. Napewno problem niedotyczy mojej myszki, bo przewijanie dziala na innych panelach niz ten na ktorym blad wystapil. Przewijanie dziala tez w folderach systemowych.

Dla pewnosci po instalacji nowej wersji skasowalem profil, uruchomilem kompa ponownie i stworzylem nowy profil. Nadal jest to samo.

Mozliwe ze kolidiuje tu ktorys z moich Themow(zauwazylem ze w nowym Fb pojawily sie ikonki Cut, Copy i Paste dla Paska Nawigacji.
Mam zainstalowane:
-Phoenity Modern 0.2
-Firebird Modern 0.1
-Luna Blue 0.2.5
Obecnie korzystam z Phoenity Modern

Mozliwe ze to kwestia ktoregos z Extensions, mam zainstalowane:
-Alternate StyleSheet
-Tabbrowser Preferences 0.2
-Close Other Tabs

Czy u was tez ten blad wystepuje?
"Zaczyna się nowy wyścig, ale starzy gracze jeszcze nie umieją zrozumieć, że toczyć się on będzie na zupełnie innym poziomie. Idzie tsunami, a niektórzy dalej zapatrzeni w ziemie stawiają na plaży zamki z piasku i kłócą się, czyj większy..." - Gandalf
Pitreck
Moderator
 
Posty: 1163
Z nami od: 28 listopada 2002, 20:17
Lokalizacja: Wa-wa

Postautor: Gość » 29 lipca 2003, 21:25

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.5b) Gecko/20030723 Mozilla Firebird/0.6

u mnie tez od czasu nie dziala przewijanie i to w 0.6, bo 0.6.1 nie mam, gdzyz jeszcze nie ma skinow do niego , ktore mnie interesuja.
wystapilo jeszcze cos innego - zamrozenie paskow przewijania. wtedy ratowalo mnie tylko przewiniecie roleczka.
Gość
 

Postautor: Gość » 29 lipca 2003, 22:18

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; en-US; rv:1.5b) Gecko/20030729 Mozilla Firebird/0.6.1

Anonymous pisze:u mnie tez od czasu nie dziala przewijanie i to w 0.6, bo 0.6.1 nie mam, gdzyz jeszcze nie ma skinow do niego , ktore mnie interesuja.

u mnie tez czasami sie to pojaiwa, ale nie instaluje zadnych skinow i dodatkow
Gość
 

Postautor: Pitreck » 30 lipca 2003, 01:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.5a) Gecko/20030728 Mozilla Firebird/0.6.1

U mnie pod wersja 0.6 bylo wszystko OK. Te bledy pojawily sie na 0.6.1, w dodatku jak taki blad ze scrollem wystapi podczas podgladu pisanego posta na forum to w polu gdzie sie text wpisuje nic nie mozna zmienic. Pozostaje tylko kliknac na przycisk "podglad" i poczekac az sie zaladuje, tym razem bez bledow...

---Update---
W extremalnych przypadkach nawet Page-UP/Page-Down nie dziala :x
"Zaczyna się nowy wyścig, ale starzy gracze jeszcze nie umieją zrozumieć, że toczyć się on będzie na zupełnie innym poziomie. Idzie tsunami, a niektórzy dalej zapatrzeni w ziemie stawiają na plaży zamki z piasku i kłócą się, czyj większy..." - Gandalf
Pitreck
Moderator
 
Posty: 1163
Z nami od: 28 listopada 2002, 20:17
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Blad ze scrollem w Firebird 0.6.1?

Postautor: Gość » 30 lipca 2003, 09:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; en-US; rv:1.5b) Gecko/20030729 Mozilla Firebird/0.6.1

u mnie taki blad pojawia sie, gdy mam zbyt duzo otwartych paneli, FB glupieje. Czasami czcionki dziwnie sie rozjezdzaja i zeby mozna bylo obejrzec strone nalezy ja odswierzyc, czcionki tez sa pogrubione, dziwnie nakladaja sie na siebie, w najgorszym przypadku znikaja wszystkie ikonki lub trzeba calkowicie wylaczyc program. Najczasciej jednak wystepuje problem z autoscrolem. Niestety nie pamietam ile okien mialem otwartych, szacuje, ze okolo 20-30. Te objawy mam juz od wersji wczesniejszych niz 0.6.1 Mysle, ze powinien byc licznik otwartych tabow, tak, ze user wie jak sie kontrolowac przed nadmierna iloscia okien. Mnie wlasnie FB wywala sie glownie za sprawa duzych ilosci otwartych tabow.
Gość
 

Re: Blad ze scrollem w Firebird 0.6.1?

Postautor: lenrock » 30 lipca 2003, 09:50

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.5a) Gecko/20030728 Mozilla Firebird/0.6.1

Anonymous pisze:1 Mysle, ze powinien byc licznik otwartych tabow, tak, ze user wie jak sie kontrolowac przed nadmierna iloscia okien. Mnie wlasnie FB wywala sie glownie za sprawa duzych ilosci otwartych tabow.

Jeżeli bardzo zależy ci na tej opcji to zainstaluj Tabbrowsera , tam możesz określić limit paneli w jednym oknie a potem czy ma ją być ewentualnie następne okna otwierane czy już po prostu nowy panel nie będzie otwierany.
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blad ze scrollem w Firebird 0.6.1?

Postautor: Pitreck » 30 lipca 2003, 14:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.5a) Gecko/20030728 Mozilla Firebird/0.6.1

Anonymous pisze:u mnie taki blad pojawia sie, gdy mam zbyt duzo otwartych paneli, FB glupieje. Czasami czcionki dziwnie sie rozjezdzaja i zeby mozna bylo obejrzec strone nalezy ja odswierzyc, czcionki tez sa pogrubione, dziwnie nakladaja sie na siebie, w najgorszym przypadku znikaja wszystkie ikonki lub trzeba calkowicie wylaczyc program. Najczasciej jednak wystepuje problem z autoscrolem. Niestety nie pamietam ile okien mialem otwartych, szacuje, ze okolo 20-30. Te objawy mam juz od wersji wczesniejszych niz 0.6.1 Mysle, ze powinien byc licznik otwartych tabow, tak, ze user wie jak sie kontrolowac przed nadmierna iloscia okien. Mnie wlasnie FB wywala sie glownie za sprawa duzych ilosci otwartych tabow.


Dziwne..... u mnie na wczesniejszych wersjach tego nie bylo. U mnie norma to 5-10 otwartych paneli, a czasem bylo ich 40-50 tak ze az zachodzily na X-a i wychodzily poza niego i nic sie nie dzialo... Nawet teraz jak mi sie przycina scroll to zadnych wariacji z czcionkami nie ma. Jak tez juz wczesniej mowilem jest to niezalezne od liczby otwartych paneli, nawet gdy jest jeden cos takiego mi sie dzieje. Co moze byc nie tak??
"Zaczyna się nowy wyścig, ale starzy gracze jeszcze nie umieją zrozumieć, że toczyć się on będzie na zupełnie innym poziomie. Idzie tsunami, a niektórzy dalej zapatrzeni w ziemie stawiają na plaży zamki z piasku i kłócą się, czyj większy..." - Gandalf
Pitreck
Moderator
 
Posty: 1163
Z nami od: 28 listopada 2002, 20:17
Lokalizacja: Wa-wa


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: