MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zapisują

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Odp: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zap

Postautor: Grzegorz » 18 stycznia 2010, 22:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

Leszek91 pisze:diagnostyki nie zrobie bo w tym profilu nie mam awaryjnego FF
co robić?

Zrezygnować z prób uzyskania pomocy na tym forum. Tutaj szanujemy innych, nie prosimy by przepisywali enty raz te same odpowiedzi - tylko szukamy gotowych rozwiązań, a przed dodaniem postu opisującego znane problemy wykonujemy Standardową diagnostykę, bo to najlepsza metowa eliminacji problemów z Firefoksem.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zap

Postautor: Leszek91 » 18 stycznia 2010, 22:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.17) Gecko/2009122116 Firefox/3.0.17 (.NET CLR 3.5.30729)

GrzegorzJZD pisze:
Leszek91 pisze:diagnostyki nie zrobie bo w tym profilu nie mam awaryjnego FF
co robić?

Zrezygnować z prób uzyskania pomocy na tym forum. Tutaj szanujemy innych, nie prosimy by przepisywali enty raz te same odpowiedzi - tylko szukamy gotowych rozwiązań, a przed dodaniem postu opisującego znane problemy wykonujemy Standardową diagnostykę, bo to najlepsza metowa eliminacji problemów z Firefoksem.

No przecie pisze że nie moge zrobić SD - bo nie mam awaryjnego FF.
moze czegos nie rozumiem dlatego szukam pomocy?
Leszek91
 

Odp: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zap

Postautor: Grzegorz » 19 stycznia 2010, 00:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

Nie masz trybu awaryjnego czy co? Pisz zrozumiale - tutaj nie ma wróżek, nie wiadomo co rozumiesz pisząc "nie mam awaryjnego FF". Jeśli jakiegoś punkt SD nie da się wykonać należy przejść do kolejnego kroku. A tryb awaryjny na pewno da się uruchomić - przeczytaj na spokojnie instrukcję.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zap

Postautor: Tomek » 19 stycznia 2010, 07:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

Leszek91 pisze:w tym profilu nie mam awaryjnego FF

Bzdura. Jeśli nie masz w menu, skorzystaj z porad zawartych w linku ze SD
Uruchamianie programów w Safe Mode

Aby wejść w Safe Mode, należy uruchomić program z parametrem -safe-mode. W systemie Windows odpowiedni skrót powinien znajdować się w menu Start. Można także w menu Start wybrać Uruchom... i wpisać:
"C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -safe-mode

"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Odp: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zap

Postautor: merlin6 » 25 lutego 2010, 19:08

Przeglądarka: Opera/9.80 (Windows NT 6.1; U; pl) Presto/2.2.15 Version/10.10

Mam bardzo uciążliwy problem, otóż od jakiegoś czasu nie mogę zapisać plików z neta ale nie tylko, jak włącze painta i tam cos nabazgrze i dam zapisz to wyskakuje komunikat "brak dalszych plików", w każdym innym programie do obróbki zdjęć dzieje się to samo. Czy to możliwe aby był to problem pochodzący od firefoxa (niedawno zainstalowałem wersje 3.6) ? dodam że wszystko przeinstalowałem, sprawdzałem czy to samo się dzieje jak nie mam firefoxa w ogóle, na operze ten sam błąd się pojawia. Mam windowsa 7 home premium wersja 64-bity. Dodam że ten błąd jest od jakiegoś czasu, na początku było wszystko dobrze.
proszę o pomoc
merlin6
 

Odp: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zap

Postautor: Tomek » 25 lutego 2010, 20:06

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100207 Namoroka/3.6

merlin6 pisze:sprawdzałem czy to samo się dzieje jak nie mam firefoxa w ogóle, na operze ten sam błąd się pojawia.

merlin6 pisze:jak włącze painta i tam cos nabazgrze i dam zapisz to wyskakuje komunikat "brak dalszych plików", w każdym innym programie do obróbki zdjęć dzieje się to samo.

Jak sam widzisz to nie jest problem Fx tylko systemu. Proponuję szukać rozwiązania na forach ogólnokomputerowych np. dobreprogramy.pl Dobrym pomysłem będzie także zadzwonienie do supportu Microsoftu - numer masz na licencji. Problem ewidentnie leży w systemie. Możliwe też że jakiś program zabezpieczający jest nadgorliwy.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Odp: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zap

Postautor: atjh » 03 marca 2010, 12:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

Witam, przeglądając forum nie znalazłem odp na mój problem...otóż gdy chce zapisać załącznik do maila, którym jest zdjęcie po przez "zapisz obrazek jako..." zamiast .JPEG zapisuje "dokument Firefox" i gdy już się ściągnie na dysk, to zamiast standardowej ikony obrazka, pojawia się ikona dok. ff. a przy próbie otworzenia, otwiera się strona przeglądarki cała zasypana literkami. Czy jest jakiś sposób żeby zdjęcia zapisywały się normalnie?
atjh
 

Odp: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zap

Postautor: Grzegorz » 03 marca 2010, 21:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.3a3pre) Gecko/20100302 Minefield/3.7a3pre

To problem z (1) profilem (uszkodzenie, błędne ustawienia lub działanie rozszerzeń i zewnętrznych programów) lub z (2) konfiguracją serwera (źle serwuje otwierane pliki (typ mine)).

W pierwszym przypadku problem można wyeliminować przeprowadzając Standardową diagnostykę.

Czytaj ze zrozumieniem i upewnij się, że kopia profilu została wykonana. Jeśli problem nie ustąpi, poinformuj o przebiegu diagnostyki. Napisz, co wniosło stworzenie nowego profilu oraz uruchomienie przeglądarki w trybie awaryjnym.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zap

Postautor: atjh » 04 marca 2010, 11:53

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

GrzegorzJZD pisze:To problem z (1) profilem (uszkodzenie, błędne ustawienia lub działanie rozszerzeń i zewnętrznych programów) lub z (2) konfiguracją serwera (źle serwuje otwierane pliki (typ mine)).

W pierwszym przypadku problem można wyeliminować przeprowadzając Standardową diagnostykę.


Wykonałem każdy punkt SD i nic nie pomogło. Jedynie, jeśli nie mam włączonego ABP i najpierw zaznaczę "Blokuj obrazki z serwera Onet.pl", to później klikając "zapisz obrazek jako..." normalnie zapisuje mi to jedno, konkretne zdjęcie. Przy każdym kolejnym załączonym zdjęciu muszę wykonywać takie kombinacje alpejskie...
atjh
 

Odp: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zap

Postautor: Uwaga dziewczyna » 26 marca 2010, 19:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.2) Gecko/20100316 Firefox/3.6.2

Hej, mam problem z pobieraniem. Część plików pobiera mi się do ukrytego folderu "Temp" a pozostałe normalnie do wskazanego przeze mnie folderu. Dopiero co (wczoraj) miałam formatowany dysk, więc wszystko chyba powinno działać jak należy a tutaj taki zonk. Mogę coś zrobić żeby mi się np.pobierało tylko na pulpit? Poza tym gdy pobieram np. spakowany tekst to tuż po ukończeniu pobierania automatycznie mi się otwiera pobierany plik, pomimo, że jest spakowany. Proszę pomóżcie i weźcie pod uwagę, że jestem dziewczyną i nie znam się zbyt dobrze na komputerach. Jedynie podstawy.
Uwaga dziewczyna
 

Odp: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zap

Postautor: Kermitekks » 04 kwietnia 2010, 09:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.2.3) Gecko/20100401 Firefox/3.6.3 GTBDFff GTB7.0

Witam.

Mam problem z firefoxem3.6/chromem/ IE 32 bitowym/thunderbirdem . System - WIndows 7 64 bit. Na IE 64 bit wszystko jest ok.

Problem polega na tym, że nie moge zapisywać obrazów poprzez komende zapisz jako (ppm). Od pol roku wystepowalo to tylko na thunderbirdzie, jednak od paru dni na wyzej wymienionych przegladarkach jest to samo. Klikam zapisz jako, daje zapisz i wyskakuje blad.


Komputer skanowalem wieloma programami, sprawdzalem log z hijacka, niestety nic. Fifrefoxa od nowa zainstalowalem tez nic nie dalo. Dzieje sie tak tylko na moim koncie (administratorskim). Pomyslalem, ze problemem sa zabezpieczenia, jednak kontrole konta mam wylaczona, uzywam Comodo + Avire, obra programy wylaczylem, tak by sie nie uruchamialy na starcie. To tez nic nie dalo.

Zauważyłem za to, że problem ten nie wystepuje w trybie awaryjnym windowsa.
Kermitekks
 

Odp: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zap

Postautor: Grzegorz » 04 kwietnia 2010, 11:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.3a4pre) Gecko/20100403 Minefield/3.7a4pre

Kermitekks pisze:Mam problem z firefoxem3.6/chromem/ IE 32 bitowym/thunderbirdem . System - WIndows 7 64 bit. Na IE 64 bit wszystko jest ok.

To jest problem z systemem i oprogramowaniem w ogóle, a nie Firefoksem. Na tym forum zajmujemy się problemami specyficznymi dla oprogramowania Mozilli. Na bolączki z 32-bitową wersją przeglądarki w 64-bitowym środowisku polecam instalację Firefoksa x64.

Na resztę problemów z Firefoksem i Thunderbirdem polecam Standardową diagnostykę.

Czytaj ze zrozumieniem i upewnij się, że kopia profilu została wykonana. Jeśli problem nie ustąpi, poinformuj o przebiegu diagnostyki. Napisz, co wniosło stworzenie nowego profilu oraz uruchomienie przeglądarki w trybie awaryjnym.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zap

Postautor: Kermitekks » 04 kwietnia 2010, 14:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2.3) Gecko/20100401 Firefox/3.6.3 GTBDFff GTB7.0

Nie widze powodu by robic ztandardową daignostyke, nie jest to problem z zadną wtyczką. Sam juz doszedlem, ze to jest problem z systemem a nie z przegladarkami, wiec dzieki za probe pomocy ale niestety nie w tym tkwi problem :]
Kermitekks
 

Odp: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zap

Postautor: bastion44 » 18 maja 2010, 13:03

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3

Firefox pobiera mi np. grafikę, ale nie chce pobierać programów. Zawsze na dzień dobry wyskakuje, że pobieranie anulowane. Po wznowieniu pobiera plik, ale gdy chcę przejść do folderu pobierania nie ma go lub rozmiar 0 bajtów.
bastion44
 
Posty: 2
Z nami od: 18 maja 2010, 12:40

Odp: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zap

Postautor: Tomek » 18 maja 2010, 13:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.9.2.3) Gecko/20100402 Firefox/3.6.3

@bastion44 - czy sądzisz że naprawdę będziemy zgadywać co może być przyczyną? Czy tak ciężko jest zastosować się do informacji które podajemy przy zakładaniu wątku, pisaniu postów?
Przy zakładaniu wątku informowaliśmy o Standardowej diagnostyce. Pomaga ona uporać się z większością problemów.

Na początek wyczyść pamięć podręczną przeglądarki: Firefox > Narzędzia > Wyczyść dane prywatne, jeśli nie pomoże wykonaj Standardową diagnostykę. Czytaj ze zrozumieniem i upewnij się, że kopia profilu została wykonana. Jeśli problem nie ustąpi, poinformuj o przebiegu diagnostyki. Napisz, co wniosło stworzenie nowego profilu oraz uruchomienie przeglądarki w trybie awaryjnym. Bez tego jakakolwiek pomoc to tylko i wyłącznie zgadywanka.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Odp: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zap

Postautor: bastion44 » 18 maja 2010, 13:14

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3

Nie ma tematu. Pomogło sd.
bastion44
 
Posty: 2
Z nami od: 18 maja 2010, 12:40

Odp: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zap

Postautor: Tomek » 18 maja 2010, 13:23

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.9.2.3) Gecko/20100402 Firefox/3.6.3

bastion44 pisze:Pomogło sd.

Jak w 99% przypadków. Dlatego prosimy o jej przeprowadzenie przed zadaniem pytania. Oszczędza to czas konieczny na usunięcie problemu, szanuje czyjąś pracę itp itd.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Odp: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zap

Postautor: dawka » 27 czerwca 2010, 21:25

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.6) Gecko/20100625 Firefox/3.6.6

Witam. Prosze o pomoc...

Od jakiegos tygodnia nie moge sciagnac zadnego wiekszego pliku...Problem ciagle ten sam...Sciaganie staje na 99% w wiekszosci orzypadkow i pojawia sie informacja:

Plik...nie moze zostac pobrany poniewaz nie mozna odczytac pliku zrodlowego...Skontaktuj sie z administratorem serwera czy cos takiego...

Ale linki sa sprawdzone, inni sciagali bylo ok. Dotyczy to roznych serwerow...Sam nie `dawno sciagalem bylo ok...Co jest kurde grane ?? ./ Nie moge normalnie funkcjonowac...
dawka
 

Odp: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zap

Postautor: sig » 28 czerwca 2010, 06:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.9.2.6) Gecko/20100625 Firefox/3.6.6

proponuję zacząć od standardowej diagnostyki, o tu http://mozillapl.org/wiki/Standardowa_D ... a:_Firefox jest . Nie zapomnij o kopii profilu
Strzeżonego backup strzeże
sig
 
Posty: 840
Z nami od: 22 maja 2010, 09:44

Odp: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zap

Postautor: dawka » 28 czerwca 2010, 15:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.6) Gecko/20100625 Firefox/3.6.6

tyle ze chyba jednak nie bedzzie to problem mozilli...bo w ie tez staje mi ciagle sciaganie na 99%...co jest grane ?;/
dawka
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: