MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zapisują

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Postautor: zitto » 15 lipca 2009, 23:23

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1) Gecko/20090624 Firefox/3.5

Przy wyłączonym Firefoksie skasuj plik downloads.sqlite z katalogu profilu. Sprawdź, czy pomogło.
Jeśli nie wykonaj uważnie Standardową Diagnostykę pamiętając o utworzeniu kopii bezpieczeństwa programem MozBackup (tu znajdziesz spolszczenie). Jeśli błąd jest w profilu a wykonasz kopię jego całego, to problemy zostaną przeniesione na nowy. Najbezpieczniej jest zachować tylko zakładki i hasła, ewentualnie historię stron jeśli bardzo na niej zależy. Rozszerzenia sugerowałbym zainstalować ponownie po utworzeniu nowego profilu.
Istnieje taka możliwość, że jakieś dwa rozszerzenia nie współpracują ze sobą dobrze. Może tak być, że przy 3.0.11 było ok a teraz po zmianach w Firefoksie już nie. Na przykład jakieś dwa, które są związane z pobieraniem.
Sprawdź problematyczne rozszerzenia.
zitto
 
Posty: 777
Z nami od: 13 listopada 2008, 13:24

Postautor: TheArt » 21 sierpnia 2009, 23:49

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.2) Gecko/20090729 Firefox/3.5.2 (.NET CLR 3.5.30729)

Co to za beta ten 3.5, w ogóle nie ściąga plików, chyba sie programiści nie popisali, to come back 3.11 firefox
TheArt
 
Posty: 154
Z nami od: 29 sierpnia 2006, 22:57

Postautor: zitto » 22 sierpnia 2009, 00:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.2) Gecko/20090729 Firefox/3.5.2

Uważasz, że taką wadliwą wersję by wypuścili?
zitto
 
Posty: 777
Z nami od: 13 listopada 2008, 13:24

Postautor: Ramed » 31 sierpnia 2009, 12:48

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.2) Gecko/20090729 Firefox/3.5.2

kamdz pisze:Mam problem z nowym firefoxem (3.5). Nie wznawia on pobierania po restarcie przeglądarki i wywala błąd " nie można odczytać pliku źródłowego i /ścieżka do tego pliku w folderze do którego ściągam/" i cały ściągniety do tej pory plik musze wywalac. Jedyne wyjście to zassanie czegoś na raz, bez przerw. Nawet bez restartu to się dzieje, wystarczy że zapauzuje pobieranie i po wznowieniu wywala błąd. Jest na to rada?


Tez mam ten bzdurny błąd. W Operze standardowo mozna pazuować i wznawiać.

W Mozilli 3.5.2 (we wczesniejszej tez to mialem) wyskakuje cudowne: http://img40.imageshack.us/img40/9973/beznazwy2tjw.jpg

Oczywiście mam konto Rapidshare Premium, inaczej nie mógłbym się o to wściekać :)
Ramed
 
Posty: 29
Z nami od: 12 lipca 2009, 22:20

Postautor: zitto » 01 września 2009, 23:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.2) Gecko/20090729 Firefox/3.5.2

Jeśli we wcześniejszej wersji Firefoksa też to miałeś, to powody mogą być dwa. Albo masz jakiś błąd w profilu, albo zgodnie z informacją wina leży po stronie serwera Rapidshare i z nimi się kontaktuj. O Standardowej Diagnostyce Firefoksa było napisane wcześniej a na pewno zapoznałeś się z wątkiem i wykonałeś ją wraz z założeniem nowego profilu, ale to nie odniosło skutku.. W takiej sytuacji pisz do Rapidshare.
PS. Sprawdź jeszcze oprogramowanie odpowiadające za transfer/ochronę komputera.
zitto
 
Posty: 777
Z nami od: 13 listopada 2008, 13:24

Postautor: Ramed » 02 września 2009, 09:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.2) Gecko/20090729 Firefox/3.5.2

zitto pisze:Jeśli we wcześniejszej wersji Firefoksa też to miałeś, to powody mogą być dwa. Albo masz jakiś błąd w profilu, albo zgodnie z informacją wina leży po stronie serwera Rapidshare i z nimi się kontaktuj. O Standardowej Diagnostyce Firefoksa było napisane wcześniej a na pewno zapoznałeś się z wątkiem i wykonałeś ją wraz z założeniem nowego profilu, ale to nie odniosło skutku.. W takiej sytuacji pisz do Rapidshare.
PS. Sprawdź jeszcze oprogramowanie odpowiadające za transfer/ochronę komputera.

Nie widzi mi sie uruchamianie w trybach awaryjnych, zabawa z rejestrem itd, na pewno nie jest to wina Rapida bo w Operze dziala zawsze i wszędzie (te same linki oczywiscie). Jak mocniej mnie to przyciśnie to sprobuje, sadzilem, ze to kwestia prostszych ustawien FF tylko :(
Ok dzieki. Pozdrawiam :D
Ramed
 
Posty: 29
Z nami od: 12 lipca 2009, 22:20

problem z niedokonca pobranym plikiem

Postautor: mass_98 » 23 września 2009, 17:23

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.0; Trident/4.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; InfoPath.2; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30618; OfficeLiveConnector.1.4; OfficeLivePatch.0.0)

Witam,

moj problem jest taki: scigalem jakis plik, nie sciagnal sie on do konca, a to co sciagnelo sie do folderu pobierania ma okragle 0 Bajtow, nie da sie tego usunac, przeniesc, ukryc, po prostu nic! cala diagnostyka wykonana, zero poprawy... pomocy!
mass_98
 

Postautor: zitto » 24 września 2009, 22:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3

Antywirus+sprawdzenie dysku i praw dostępu do niego. To wygląda na problem systemowy a nie Firefoksa.
zitto
 
Posty: 777
Z nami od: 13 listopada 2008, 13:24

Re: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zapisują

Postautor: Akisnm » 01 października 2009, 18:35

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.14) Gecko/2009082707 Firefox/3.0.14

Witam. Mam problem z wyswietlaniem na tronach internetowych zdjęć np na onecie na stronie głównej pojawiaja sie tematy a przy nich małe zdjecia. We wcześniejszej wrsji było wszystko OK, a teraz nagle wystapił taki problem. Z góry dziekuje za podpowiedz jak go rozwiązać.
Akisnm
 

Re: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zapisują

Postautor: Grzegorz » 01 października 2009, 20:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3

Akisnm, a czy zastosowałeś się do porad, które w tym wątku zostały już przedstawione? Nikt nic nowego nie wymyśli, tu już wszystko zostało powiedziane.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp:pol

Postautor: kasiamok » 03 października 2009, 19:49

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3 (.NET CLR 3.5.30729)

GrzegorzJZD pisze:
przeqpiciel pisze:U mnie dogłębna diagnostyka nie pomaga, usuwanie/tworzenie/edytowanie profilu nie pomaga. Za każdym razem kiedy pobieram plik przestaje on istnieć po skończonym pobieraniu.
Jedyne rozwiązanie jakie udało mi się znaleźć to takie jak opisał kolega z tekstu, który zacytowałem. Mianowicie należało w moim przypadku wyłączyć skanowanie zakończonych plików antywirusem (tak mi się przynajmniej wydaję),

Złudne wrażenie. Wyłączenie tego parametru powoduje, że Firefox nie nakazuje programowi antywirusowemu skanowania plików. Jednak większość z monitorów antywirusowych (w tym NOD32) i tak te pliki skanuje, bo sprawdza wszystkie pliki, do których sięgają użytkownicy (bezpośrednio lub za pomocą innych programów).

Błagam facet, nie szpanuj. Kolega napisał co i jak i wreszcie zadziałało, więc przystopuj koleżko troszku:).

Aha i nic nowego nie zostało powiedziane od was droga ładministracjio, bo wasze porady mi nei pomagały, SD to nic, gdyby kolega nie wspomniał o wylączeniu skanowania pliku to bym na to nie wpadł. Przepraszam nie jestem taki łebski jak co-po-niektórzy.

Używam firefoksa 5 bitych lat. To nie jest ten sam program co był, pamiętam jeszcze wersje 0.9. Jest tylko coraz gorzej, coraz gorzej.
kasiamok
 

Odp: Odp:pol

Postautor: Grzegorz » 05 października 2009, 10:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl; rv:1.9.1.3) Gecko/20090924 Ubuntu/9.10 (karmic) Firefox/3.5.3

kasiamok pisze:Błagam facet, nie szpanuj. Kolega napisał co i jak i wreszcie zadziałało, więc przystopuj koleżko troszku:).

Aha i nic nowego nie zostało powiedziane od was droga ładministracjio, bo wasze porady mi nei pomagały, SD to nic, gdyby kolega nie wspomniał o wylączeniu skanowania pliku to bym na to nie wpadł. Przepraszam nie jestem taki łebski jak co-po-niektórzy.

Masz nieźle nabałaganione w ustawieniach Firefox albo systemu skoro Standardowa diagnostyka nie wyeliminowała problemu. Poza tym, nie przypominam sobie byśmy byli koleszkami :P

kasiamok pisze:Używam firefoksa 5 bitych lat. To nie jest ten sam program co był, pamiętam jeszcze wersje 0.9. Jest tylko coraz gorzej, coraz gorzej.

Zawsze znajdą się użytkownicy, którzy chcą by program, który polubili, nie zmieniał się, tyle że jeśli internet idzie do przodu, a przeglądarka stoi w miejscu to traci użytkowników. Spójrz na sytuację IE - spada i spada w rankingach. Tymczasem Firefox zmienił się dość mocno i te zmiany wciąż postępują - w wersji 3.7 pojawi się zintegrowany Personas, zaś w 4.0 Weave plus poprawki i inne funkcje.

Oczywiście możesz skorzystać z innej przeglądarki, nie ma żadnego przymusu odnośnie Firefoksa.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Re: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zapisują

Postautor: robert matycz » 20 listopada 2009, 15:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.5) Gecko/20091102 (54F396A8-E4EE-3FCE-ECC0-034299FB6D01) Firefox/3.5.5

Mam 'liska' dość długo,ostatnio nie mogę nic ściagnąć,na forum google chrom napisano mi,ze prawdopodobnie mam wirusa iże ktoś musi przyjść do mnie z plytką ze skanerem online i to pomoze,nie mam nikogo do pomocy,ostatnio zle sie czuję z sercem,mam gr.inwalidzką,nie stać mnie na wzywanie informatyka i płacenie,moze wolontariusz Mozilii w Polsce,z Warszawy by mnie odwiedził.był ok.2.lat temu super pan u mnie na Kabatach,ale nie pamiętam Jego nicka z Forum,ale podam mój tel.22/6485085 i nazwisko moje Matycz Robert.
Proszę o pomoc.
robert matycz
 

Re: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zapisują

Postautor: robert matycz » 20 listopada 2009, 15:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.5) Gecko/20091102 (54F396A8-E4EE-3FCE-ECC0-034299FB6D01) Firefox/3.5.5

podam maila...
r(kropka)matycz(małpa)gmail(kropka)com
proszę o info i pomoc.Czy to może mam wirusa blokującego ściaganie czy inne licho?? Może mi Ktoś życzliwy pomoże??
robert matycz
 

Re: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zapisują

Postautor: zitto » 22 listopada 2009, 02:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.5) Gecko/20091102 Firefox/3.5.5

Powodem nie musi być wirus. Rozwiązywanie problemu rozpocząłbym od wykonania punktu 4. z tego wątku. Zamiast MEGAUPLOAD wpisz w pole filtra general.useragent.extra.firefox i zresetuj zgodnie z instrukcją ten wpis. Prawidłowy powinien być w Twoim przypadku Firefox/3.5.5. Jeśli to nie pomoże, to wykonaj uważnie Standardową diagnostykę pamiętając o utworzeniu kopii bezpieczeństwa (kolejne instrukcje co do wykonania kopii znajdziesz w linkach w tekście). Jeśli błąd jest w profilu a wykonasz kopię jego całego, to problemy zostaną przeniesione na nowy. Najbezpieczniej jest zachować tylko zakładki i hasła, ewentualnie historię stron jeśli bardzo na niej zależy. Rozszerzenia sugerowałbym zainstalować ponownie po utworzeniu nowego profilu.
To dość długa procedura, ale jeśli uważnie wykonasz instrukcje tam zawarte, to powinna pomóc bez potrzeby ingerencji jakiejś osoby. Jeśli nie pomoże, będzie to znaczyło, że problem leży poza Firefoksem. Wtedy być może ktoś z Wawy zdecyduje się na pomoc. Jeśli będziesz miał jakieś pytania pisz. Jeśli nie ja odpowiem, to na pewno ktoś inny.
P.S. Rozumiem sytuację i to dlaczego te informacje napisałeś, ale podawanie maila i telefonu na forum publicznym nie jest dobrym pomysłem. Nigdy nie wiadomo kto i w jakim celu może to wykorzystać.
Napisz, gdy problem zostanie rozwiązany, wtedy któryś z moderatorów wykasuje te dane z forum.
zitto
 
Posty: 777
Z nami od: 13 listopada 2008, 13:24

Re: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zapisują

Postautor: Gość » 27 listopada 2009, 15:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.5) Gecko/20091102 (11246244-CA21-C785-D968-3FCB13A94501) Firefox/3.5.5

Osobie która odpisała serdeczne dzięki,moja wdziecznosc nie zna granic,choć z powyższego nie wszystko umiem i rozumiem,umiem dużo,ale to nie znaczy,ze wszystko,,znam pojecia informatyczne,ale nie wszystkie,wiec porada powyższa Nie pomogła,
sprawdzałem skanerem NOD 32jestem czysty,ktoś mi go wgrał na pendriawa,a ktos inny powiedział,pan w sklepie,że by należało od nowa wgrać płytkę instalacyjną XP,to samo mi brat zasugerował.I to tyle wiem.
Gość
 

Re: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zapisują

Postautor: Gość » 27 listopada 2009, 15:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.5) Gecko/20091102 (11246244-CA21-C785-D968-3FCB13A94501) Firefox/3.5.5

SAM sobie nie poradzę,wiem tylko to,to co umiałem,to zrobiłem,wiecej nie potrafię.i boję się działać dalej,bo gorzej coś pogmatwam,ale czyzby to wina Liska?? nic z nim nie robiłem.
Gość
 

Re: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zapisują

Postautor: Gość » 27 listopada 2009, 15:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.5) Gecko/20091102 (60D140E5-92F4-9DC4-AEF7-9F03143FC518) Firefox/3.5.5

Przypomniało mi się,ze to samo mam w IE...coś chciałem zrobić,nie pamiętam i nic nie wyszło,więc podejrzewam,że Ktoś musi mi wszystko z kompa wywalić i zainstalować od nowa.Ale sam tego sie nie podejmuję.
Gość
 

Re: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zapisują

Postautor: zitto » 27 listopada 2009, 23:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.5) Gecko/20091102 Firefox/3.5.5

W Standardowej diagnostyce wszystko jest opisane szczegółowo i nie trzeba znać pojęć informatycznych, żeby ją wykonać. Te, które mogą być niezrozumiałe są wyjaśnione na stronach, do których prowadzą odnośniki. Możesz sobie nie poradzić z usuwaniem kluczy rejestru (część Świeża instalacja Firefoksa), ale reszta jest do wykonania przez każdego kto chce to zrobić.
Informacja o tym, że IE też nie zapisuje plików jest istotna o tyle, że można prawie ze 100% pewnością stwierdzić, że wina nie leży po stronie Firefoksa.
Albo sam system XP, którego używasz, albo jakiś program (zapewne) monitorująco-zabezpieczający komputer. Antywirus lub firewall. Skłaniałbym się do drugiej opcji. Skoro NOD nic nie wykazuje, to z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że to jednak nie wirus powoduje ten problem.
zitto
 
Posty: 777
Z nami od: 13 listopada 2008, 13:24

Odp: Nie działa pobieranie plików/obrazków,pliki się nie zap

Postautor: Leszek91 » 18 stycznia 2010, 21:25

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.17) Gecko/2009122116 Firefox/3.0.17 (.NET CLR 3.5.30729)

Mam podobny problem: brak możliwości zapisu pliku ale jest możliwość jego otwarcia.
Ten problem nie występuje w profilu administratora tylko u jednego ż użytkowników komputera.
Nie mam tez pliku "downloads.rdf" do skasowania, sprawdzałem w profilu admina i w profilu użytkownika. ( mimo ze ukryte pliki sa odkryte)
problem pojawil sie nagle, nie było ostatnio zadnych nowych rozszerzen
diagnostyki nie zrobie bo w tym profilu nie mam awaryjnego FF
co robić?
Leszek91
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: