MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Program Firefox zostal juz uruchomiony,ale nie odpowiada

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Odp: Program Firefox zostal juz uruchomiony,ale nie odpowiad

Postautor: timothy1989 » 27 stycznia 2011, 17:25

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2.13) Gecko/20101203 Firefox/3.6.13

spróbujcie tak: w folderze appdata Roaming mozilla w folderze firefox jest plik o nazwie profiles.ini (można skorzystać z opcji wyszukiwanie jak ktoś jest ciemny albo jest to gdzie indziej), wracając do rzeczy, otóż otwieramy plik profiles.ini za pomocą notatnika i powinno być napisane coś takiego (albo podobnego) :

[General]
StartWithLastProfile=1

[Profile0]
Name=default
IsRelative=1
Path=Profiles/11f3af3d.default

Ja zmieniłem:
StartWithLastProfile=1 na: StartWithLastProfile=0 i narazie działa jak ta lala (ale mogę się mylić)

Proszę o przetestowanie czy u was też działa. Wszystko (zakładki itd.) zostało jak przed edycją, ale preferuję w ramach bezpieczeństwa utworzyć kopię zapasową wyżej wymienionego folderu firefox. Sam to wymyśliłem więc proszę o rozwagę w odpowiedziach.
timothy1989
 

Odp: Program Firefox zostal juz uruchomiony,ale nie odpowiad

Postautor: timothy1989 » 27 stycznia 2011, 17:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2.13) Gecko/20101203 Firefox/3.6.13

Przez jakiś czas działało to co wyżej napisałem ale olejcie to. Nie lepiej zrobić coś takiego: zamiast przycisku "ok" przy komunikacie program firefox został już uruchomiony, ale nie odpowiada ble ble ble zrobić przycisk "zrestartuj firefox" skoro nic z tym nie da się zrobić. :mrgreen:
timothy1989
 

Odp: Program Firefox zostal juz uruchomiony,ale nie odpowiad

Postautor: Grzegorz » 28 stycznia 2011, 09:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2.13) Gecko/20101203 Firefox/3.6.13

Ale głupoty wypisujesz. Skoro otrzymujesz powyższy komunikat tzn. że uruchamiasz kolejną instancję Firefoksa podczas, gdy inna jest np. zamykana lub działa w tle.

Przejrzy listę aktywnych procesów i zamknij firefox.exe przed ponownym uruchomieniem przeglądarki. Jeśli zaś problem się powtarza, może to oznaczać, że masz duży zbiór zakładek i np. filtrów Adblock Plusa, których kopię Firefox wykonuje podczas zamykania lub że winę ponoszą jakieś rozszerzenia lub wtyczki. W pierwszym przypadku może pomóc uporządkowanie zakładek (usunięcie duplikatów i martwych linków) i zmniejszenie liczby kopii (jeśli nie chcesz grzebać w preferencjach about:config możesz spróbować zmian za pomocą Bookmark Backup, chyba ma odpowiednie opcje). Następnie nie zaszkodzi wyczyść pamięć podręczne przeglądarki: Firefox > Narzędzia > Wyczyść dane prywatne, jeśli jest zapchana może wydłużać pracę Firefoksa, zwłaszcza jeśli antywirus monitoruje dostęp programów do używanych plików. Zaś co do wadliwie działających wtyczek, sprawdź czy zainstalowane w systemie wtyczki są aktualne i pozbądź się nieużywanych (poza Javą i Flashem większość internautów nie potrzebuje niczego więcej). Z wadliwymi rozszerzeniami poradzisz sobie wykonując Standardową diagnostykę.

Czytaj ze zrozumieniem i upewnij się, że kopia profilu została wykonana. Jeśli problem nie ustąpi, poinformuj o przebiegu diagnostyki. Napisz, co wniosło stworzenie nowego profilu oraz uruchomienie przeglądarki w trybie awaryjnym.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Program Firefox zostal juz uruchomiony,ale nie odpowiad

Postautor: bzyk » 19 kwietnia 2012, 13:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:11.0) Gecko/20100101 Firefox/11.0

marcin1111 pisze:prosze o pomoc a mianowicie postawilem winde od nowa i zainstalowalem firefoxa odpalilem go nastepnie zamknolem 2 karty i zresetowalem kompa po odpaleni firefoxa pojawil mi sie komunikat"Program Firefox zostal juz uruchomiony,ale nie odpowiada. Aby otworzyc nowe okno,nalezy najpierw zakonczyc istniejacy procesprogramu Firefoxlub uruchomic ponownie system" jednak nic nie dziala i komunikat sie pojawia ponownie . odinstalowalem go i zaintalowalem ponownie jednak problem zostal . uruchomienie go w trybie awaryjnym tez nie dziala!!! prosze o pomoc z gory dzieki!!!



u mnie skype powodaował taka sytuacje usunałem takze ten plik parent.lock mam wiz 7 ja go znalazłem przez wyszukiwanie plików na dysku c w prawym rogu jak wejdziesz na c
bzyk
 

Poprzednia

Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: