MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Firefox 3 - pasek adresu

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Postautor: .ek » 20 czerwca 2008, 20:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/3.0

zontar pisze:Wyczyszczenie prywatnych danych nie powoduje że w pasku adresu będą one wyświetlane, wówczas są wyświetlane któreś z zakładek. Tylko po co?
Dodatek Oldbar nie załatwia sprawy, powoduje tylko wyświetlanie stylem jak FF2 ale również pobierane są informacje z zakładek i wyświetlane w pasku adresu.
W about:config zmień
browser.urlbar.matchOnlyTyped na true i nie będzie korzystać z zakładek, tylko z historii.


Ogólnie jestem zadowolony z Fx3. W końcu łatwiej się wyszukuje dane, bo nie przeszukuje wg. adresu od początku, ale również wg. nazwy witryny i wg. wyszukiwanej treści wewnątrz wpisu.
Mimo wszystko szkoda, że w about:config nie można tego wyłączyć i trzeba posiłkować się mniej wygodnym userChrome.css

IMO niestety about:config ma pewne braki, które powoli wychodzą.
about:config zawsze był ukrytą potęgą Fx i przy odrobinie eksperymentów można było sporo osiągnąć bez potrzeby korzystania z rozszerzeń, w przeciwieństwie do userChrome.css, które wymaga większego zaangażowania.

I niestety przeglądarka chociaż szybka i wygodna, to za często wiesza się, sporadycznie przycina (np. przy imporcie prawie 1 MB zakładek z pliku .html) nawet na nowym profilu. Nie wiem, czy może częściowo przyczyną tego nie jest mój system. Wcale nie taki nowy, ale instalacja stosunkowo świeża.


E2rd pisze:To jest bestia samoucząca się. Jak kilka razy po wpisaniu np. literki 'm' wybierzesz z podpowiedzi mozillapl.org to szybko znajdzie się ona na pierwszej pozycji.
Coś bardzo podobnego było też w Fx 2.x, ale wyszukiwanie było tylko po adresach. Ciekawe ile osób zauważyło :D
.ek
 

Postautor: aX » 20 czerwca 2008, 23:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/3.0

.ek pisze:Coś bardzo podobnego było też w Fx 2.x, ale wyszukiwanie było tylko po adresach. Ciekawe ile osób zauważyło :D


Tak, czym więcej razy wchodziło się w dany adres tym był wyżej. Jeśli o to chodzi. Samo więc to że strona na którą często wchodzimy jest wyżej nie jest raczej pretekstem by nowy pasek adresu nazywać inteligentnym. Cała reszta w nim zaimpletowana faktycznie jest niezłą machiną.
aX
 
Posty: 47
Z nami od: 13 kwietnia 2005, 13:25

Postautor: egefege » 21 czerwca 2008, 12:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/2.0.0.11;MEGAUPLOAD 1.0

"Domyślnie Firefox 3 wyświetla przycisk "Idź" tylko gdy wpiszemy nowy adres. Aby go "przywrócić" na stałe należy dodać do pliku userChrome.css, co następuje:

#go-button {border-left: 1px solid ThreeDShadow !important; visibility:visible!important;}
#star-button {border-left: 1px solid ThreeDShadow !important;} " a gdzie jest ten plik userchrome, lipa z tym nowym firefox chyba zpowrotem wroce do FF2
egefege
 

Postautor: Tens » 21 czerwca 2008, 14:24

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/3.0

A wyszukiwać w systemie Windows umiemy? Prawdopodobnie znajdziesz plik userChrome-example.css. Aby uaktywnić jego działanie, po wprowadzeniu zmian w zawartości należy zmienić też nazwę pliku na userChrome.css

Poza tym: masz błędnie zmienioną identyfikację przeglądarki (tzw. User Agent). Może to być wynikiem ręcznego dopisywania MEGAUPLOAD 1.0 w ustawieniach about:config lub toolbara Megaupload. W obu przypadkach powinieneś się tego pozbyć, bo może powodować błędy.
Pytaj w taki sposób, w jaki oczekujesz odpowiedzi.
Tens
 
Posty: 1887
Z nami od: 28 września 2006, 18:09

Postautor: egefege » 21 czerwca 2008, 18:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/2.0.0.11;MEGAUPLOAD 1.0

dziekuje za odpowiedz i rade zeczywiscie mialem uploadtoolbar ale to w FF2 idocznie przy instalacji FF3 wszystko wzucil, ale czasami stamtad cos tzreba sciagnac nie czekajac w kolejce
egefege
 

Postautor: Tens » 21 czerwca 2008, 20:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/3.0

Istnieje inna możliwość dopisania "MEGAUPLOAD 1.0" do User Agenta, żeby oszukać Megaupload i nie powoduje ona fałszowania wersji i błędów. Jeśli Cię to interesuje mogę podać. A póki co nadal masz nieprawidłową identyfikację.
Pytaj w taki sposób, w jaki oczekujesz odpowiedzi.
Tens
 
Posty: 1887
Z nami od: 28 września 2006, 18:09

Postautor: egefege » 22 czerwca 2008, 09:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/2.0.0.11;MEGAUPLOAD 1.0

odinstalowalem go z panelu sterowania moze jakies wpisy zostaly, to jak bys mogl napisac jak go oszukac bylbym wdzieczny poniewaz bede przywracal system z obrazu to nie bede instalowal tego badziewia tylko sie go oszuka :)
egefege
 

Postautor: Tens » 22 czerwca 2008, 10:59

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/3.0

Najpierw trzeba się pozbyć starego wpisu. W tym celu wpisz w pasek adresu (tam gdzie adresy stron) about:config i daj Enter. Po zamknięciu komunikatu z ostrzeżeniem w polu Filtr wpisz useragent. Jeśli w którejś z wartości będzie dopisek MEGAUPLOAD 1.0 kliknij na nią prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Resetuj. Następnie kliknij dwukrotnie wartość general.useragent.locale i zamień jej wartość z:
pl na pl; MEGAUPLOAD 1.0
Ważne jest, żeby wpisać to dokładnie tak jak podaję, inaczej nie zadziała. W ten sposób masz bezpiecznie zmieniony UA, co nie powinno powodować błędów związanych z identyfikacją. Zmianę wprowadzasz jednorazowo, zostanie zapamiętana tak długo, jak używasz tego profilu w Firefoksie.
Pytaj w taki sposób, w jaki oczekujesz odpowiedzi.
Tens
 
Posty: 1887
Z nami od: 28 września 2006, 18:09

Postautor: daisy » 22 czerwca 2008, 20:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/3.0

Kos pisze:Szybki howto:
Pasek adresu wyglądający i działający jak FF2


1) Ściągnąć addon oldbar, zainstalować.
2) Wejść na about:config, w polu "filtr" wpisać "urlbar"
3) Ustawić browser.urlbar.matchBehavior na 2
4) Ustawić browser.urlbar.matchOnlyTyped na true
5) Zrestartować przeglądarkę
6) ???
7) Profit!


Działa teraz mniej więcej jak ff2, wchodzi się na strony wygodnie. (Parę pierwszych liter adresu, strzałka w dół, enter.) Różnica jest taka, że FF nie wyświetla pod spodem kilkunastu wyników z podstronami - moim zdaniem to nie problem, wręcz przeciwnie.


Zrobiłam to i rzeczywiście zmienił się wygląd paska, ale adresy z Zakładek nadal w nim tkwią - czekam aż sobie pójdą po wygaśnięciu ustawowych paru dni nieużywania.
Tymczasem dzieje się coś dziwnego - adresy, które wpisuję ręcznie (na przykład poczta polska albo allegro i zielona strzałka, żeby znalazło stronę poczty/allegro (co zresztą robi)) się nie zachowują. Tak ma być, czy to kwestia zmienionych ustawień?
Czy mogę prosić o jeszcze jedną radę?
daisy
 

Postautor: egefege » 22 czerwca 2008, 23:35

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/2.0.0.11;MEGAUPLOAD 1.0

@Daisy mi sie zachowuja wpisy w pasku, sprawdz czy nie mas zopcji zeby ci czyscil historie podczas zamykania FF
egefege
 

Postautor: Gość » 22 czerwca 2008, 23:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.14) Gecko/20080404 Firefox/2.0.0.14

.ek pisze:
zontar pisze:Wyczyszczenie prywatnych danych nie powoduje że w pasku adresu będą one wyświetlane, wówczas są wyświetlane któreś z zakładek. Tylko po co?
Dodatek Oldbar nie załatwia sprawy, powoduje tylko wyświetlanie stylem jak FF2 ale również pobierane są informacje z zakładek i wyświetlane w pasku adresu.
W about:config zmień
browser.urlbar.matchOnlyTyped na true i nie będzie korzystać z zakładek, tylko z historii.


Czy dzięki temu będą w pasku zapisywane tylko strony na które wchodziliśmy? Tzn. nie będzie tak jak w przypadku zakładek?
Gość
 

Postautor: Gość » 23 czerwca 2008, 08:00

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.14) Gecko/20080404 Firefox/2.0.0.14

Post wyzej to mój :)
Chodziło mi, czy w pasku będą zapisane tylko te adresy, które wpiszemy.
Gość
 

Postautor: dexter » 23 czerwca 2008, 10:13

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.9.0.1pre) Gecko/2008061905 GranParadiso/3.0.1pre

daisy pisze:Zrobiłam to i rzeczywiście zmienił się wygląd paska, ale adresy z Zakładek nadal w nim tkwią - czekam aż sobie pójdą po wygaśnięciu ustawowych paru dni nieużywania.


To sobie poczekasz trochę :]. Te ustawowe parę dni nieużytkowania to jakieś pół roku. W sąsiednim temacie już przecież napisałem, że trzeba dodać w userChrome to:

Kod: Zaznacz cały
richlistitem[type="bookmark"]
{
  display: none !important;
}
dexter
Moderator
 
Posty: 8325
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Postautor: Gość » 23 czerwca 2008, 11:00

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/3.0

To sobie poczekasz trochę :]. Te ustawowe parę dni nieużytkowania to jakieś pół roku. W sąsiednim temacie już przecież napisałem, że trzeba dodać w userChrome to:

Kod: Zaznacz cały
richlistitem[type="bookmark"]
{
  display: none !important;
}



O, serio? A to nie jest ustawione w Narzędzia-Opcje-Prywatność-Historia-przechowuj historię przez X dni (u mnie akurat 9)?
Jeśli nie to kiszka, bo nie mam bladego pojęcia co to userChrome! (ani jak do niego coś dodać)
:-?
Gość
 

Postautor: Tens » 23 czerwca 2008, 11:03

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/3.0

A wiesz może co to takiego wyszukiwarka plików w systemie Windows? Jeśli tak - użyj jej :) Prawdopodobnie znajdziesz plik o nazwie userChrome-example.css. Zmień jego nazwę na userChrome.css i dodaj wskazany kod do zawartości. Zapisz, restart Firefoksa i gotowe.
Pytaj w taki sposób, w jaki oczekujesz odpowiedzi.
Tens
 
Posty: 1887
Z nami od: 28 września 2006, 18:09

Postautor: daisy » 23 czerwca 2008, 13:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/3.0

Tens pisze:A wiesz może co to takiego wyszukiwarka plików w systemie Windows? Jeśli tak - użyj jej :) Prawdopodobnie znajdziesz plik o nazwie userChrome-example.css. Zmień jego nazwę na userChrome.css i dodaj wskazany kod do zawartości. Zapisz, restart Firefoksa i gotowe.


A-cha.
No pewnie, że wiem, co to wyszukiwarka plików, siedzę wprawdzie z dzieckiem w domu przy garach, ale co nieco rozumiem :wink:
Dziękuję, proszę jeszcze tylko o instrukcję jak wpisać ten kod: w jednej linijce czy tak w kawałkach jak w powyższym cytacie? Bo na szczegółach rzeczywiście się nie znam, a w nich jak wiadomo diabeł.
daisy
 

Postautor: Tens » 23 czerwca 2008, 14:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/3.0

Po prostu skopiuj (Ctrl+C) i wklej w wolne miejsce (Ctrl+V) cały powyższy kod. Zapisz zmiany, restart Firefoksa i gotowe.
Pytaj w taki sposób, w jaki oczekujesz odpowiedzi.
Tens
 
Posty: 1887
Z nami od: 28 września 2006, 18:09

Postautor: daisy » 23 czerwca 2008, 14:59

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/3.0

Tens pisze:Po prostu skopiuj (Ctrl+C) i wklej w wolne miejsce (Ctrl+V) cały powyższy kod. Zapisz zmiany, restart Firefoksa i gotowe.


Znalazłam. Wpisałam (w jednej linijce). Dla pewności skasowałam nawet tekst powitalny. Zapisałam zmiany. Zmieniłam nazwę. Wyłączyłam FF. Potem cały komputer. Splunęłam za lewe ramię. Włączyłam znowu -

no i niestety w pasku nadal kwitną losowo wybrane adresy z Zakładek.
Nieszczęście.
daisy
 

Postautor: Tens » 23 czerwca 2008, 15:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/3.0

Nie wpisuj ręcznie, bo łatwo popełnić błąd. Skopiuj wszystko na raz, zachowując 4 linie jak wyżej.
Pytaj w taki sposób, w jaki oczekujesz odpowiedzi.
Tens
 
Posty: 1887
Z nami od: 28 września 2006, 18:09

Postautor: daisy » 23 czerwca 2008, 16:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/3.0

Niestety, nadal bez skutku.
A ja myślałam, że ugotowanie dobrej zupki buraczkowej na Nutramigenie jest trudne... :P

Może tak: ten pasek ma zdaje się ograniczoną pojemność. Może powpisuję jakieś moralnie obojętne adresy, które wyprą te z Zakładek? Tylko że jak pisałam powyżej, wpisanie np. allegro wyciąga wprawdzie odpowiednią stronę, ale adres nie zapisuje się w pasku. Dopiero gdy wpiszę w całości www.allegro.pl - to owszem. Więc to skomplikowane. (i czy tak ma być?)
daisy
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: