MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Nie mogę zapisać sesji (Firefox 4 RC1)

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Nie mogę zapisać sesji (Firefox 4 RC1)

Postautor: wnuCzu » 10 marca 2011, 22:24

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:2.0) Gecko/20100101 Firefox/4.0

Witam.

Mam problem z zapisywaniem kart w firefoxie w sposób do jakiego byłem przyzwyczajony, czyli wyłączenie programu przyciskiem "X" i wybór z trzech opcji "Zapisz karty".

Niestety od jakiegoś czasu tak po prostu zniknęła mi opcja "Zapisz karty". Nie mam uruchomionych dwóch okien przeglądarki i myśle że żaden program nie działa z użyciem firefoxa (wyłączyłem wszystko co tylko nie zagrażało stabilności systemu i to nie pomogło). Jeśli wybiorę uruchamianie przeglądarki wraz z przywróceniem kart z poprzedniej sesji (zamiast strony głównej) to działa, ale to rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje.

Obrazek

Przeszukiwałem forum, ale nie znalazłem pomocy, wykonałem standardową diagnostykę, (czysta instalacja firefoxa oraz całkowicie nowy, czysty profil zachował się tak samo). Problem pojawił się już około 2 tygodnie temu, nie stało się to po jakiejś aktualizacji, tylko tak po prostu.

Wcześniej jeszcze zniknęło mi w ogóle ostrzeżenie o zamknięciu wielu kart (mimo zaznaczenia w opcjach), ale udało mi się to naprawić zmieniając wartość "browser.warnOnQuit" w configu, która odziwo była ustawiona na "0". Po tym zakładki mogłem jeszcze zapisywać, problem pojawił się później.

Proszę o pomoc, sam wyczerpałem już swoje możliwości.

Pozdrawiam

wnuCzu
wnuCzu
 

Odp: Nie mogę zapisać sesji (Firefox 4 RC1)

Postautor: wnuCzu » 11 marca 2011, 00:13

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:2.0) Gecko/20100101 Firefox/4.0

Przepraszam za zbędny już temat. Poszukałem trochę więcej i w końcu znalazłem rozwiązanie, umieszcze je tutaj, może komuś przyda się w przyszłości.

W samym firefoxie 4 ta opcja zapisu została domyślnie wyłączona, żeby odzyskać opcję zapisu należy wykonać poniższe kroki.

1. Wpisać about:config w pasku adresu i zaakceptować komunikat ostrzegawczy.
2. Znaleźć wpis o nazwie "browser.tabs.warnOnClose" i jeśli jego wartość ustawiona jest na "false", należy zamienić ją na "true" (podwójne kliknięcie lub PPM i przełącz)
3. Powtarzamy krok dla wpisów "browser.warnOnQuit" i "browser.warnOnRestart".
4. Od FF4 Beta 12 pojawia się nowy wpis, który także potrzebuje zmiany na "true" - "browser.showQuitWarning"

Źródło : https://support.mozilla.com/pl/question ... wer-139770

Pozdrawiam
wnuCzu
 

Odp: Nie mogę zapisać sesji (Firefox 4 RC1)

Postautor: Janke5 » 11 marca 2011, 22:14

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:2.0) Gecko/20100101 Firefox/4.0

i tak coś jest zwalone
daję aby nie zapisywał, a i tak po ponownym uruchomieniu ostatnia sesja dalej jest pamiętana i można ją bez problemu przywrócić :|
Janke5
 

Odp: Nie mogę zapisać sesji (Firefox 4 RC1)

Postautor: Grzegorz » 12 marca 2011, 18:47

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2.15) Gecko/20110303 Firefox/3.6.15

Janke5 pisze:daję aby nie zapisywał, a i tak po ponownym uruchomieniu ostatnia sesja dalej jest pamiętana i można ją bez problemu przywrócić :|

Dajesz jak?
Obrazek
Obrazek
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Nie mogę zapisać sesji (Firefox 4 RC1)

Postautor: Jaremina » 22 marca 2011, 21:47

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:2.0) Gecko/20100101 Firefox/4.0

Ja zrobiłam to wszystko co radziliście i niby jest opcja ze bedzie zapamietywal karty tyle ze tego nie robi...moze ma ktoś na to jakąś metode?
Ja mam juz finalną wersją liska
Jaremina
 

Odp: Nie mogę zapisać sesji (Firefox 4 RC1)

Postautor: Jaremina » 22 marca 2011, 22:54

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:2.0) Gecko/20100101 Firefox/4.0

przepraszam jednak ju zdziała :)
Jaremina
 

Odp: Nie mogę zapisać sesji (Firefox 4 RC1)

Postautor: ri » 23 marca 2011, 22:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:2.0) Gecko/20100101 Firefox/4.0

Witam, bardzo dziękuję, bardzo mi to rozwiązanie pomogło.

Mam tylko pytanie jeszcze - co daje 'true' dla 'browser.warnOnRestart'? Czy to jest to "Czy przywrócić ostatnią sesję" w przypadku crasha?
ri
 

Odp: Nie mogę zapisać sesji (Firefox 4 RC1)

Postautor: Rój-pszczół » 24 marca 2011, 14:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:2.0) Gecko/20100101 Firefox/4.0

Chyba już wiem skąd wziął się ten "problem" z sesją. Fachowo nazywa się to "siła przyzwyczajeń" :D

Teraz sesja aktywna jest domyślnie i w sposób niemal niewidzialny dla użytkownika. Domyślna strona domowa to about:home. Znajduje się tutaj przycisk Restore Previous Session (Przywróć poprzednią sesję).

Obrazek Uploaded with ImageShack.us

Widocznie projektanci stwierdzili, że skoro jest, to po co narażać użytkownika na zbędne klikanie w okna komunikatów :)
Rój-pszczół
 

Odp: Nie mogę zapisać sesji (Firefox 4 RC1)

Postautor: gorilla » 25 marca 2011, 21:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:2.0) Gecko/20100101 Firefox/4.0

nic z tego u mnie wyglada to tak

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

i nie ma przywracania sesji (finalna wersja FF 4)

Nadmienię, że chodzi mi o to, że w czasie pracy kompa sesja jest przywracana tylko po wyłączeniu kompa po ponownym uruchomieniu nie przywraca.
gorilla
 
Posty: 9
Z nami od: 25 marca 2011, 14:50

Odp: Nie mogę zapisać sesji (Firefox 4 RC1)

Postautor: broda » 08 kwietnia 2011, 17:50

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:2.0) Gecko/20100101 Firefox/4.0

U mnie po zmianie "browser.showQuitWarning" na true wszystko działa poprawnie.
broda
 

Odp: Nie mogę zapisać sesji (Firefox 4 RC1)

Postautor: Gość » 02 maja 2011, 20:47

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:2.0.1) Gecko/20100101 Firefox/4.0.1

Narzędzia - opcje - ogólne:

- po uruchomieniu programu Firefox - "wyświetl stronę startową"
- strona startowa - "użyj bieżących stron"
Gość
 

Odp: Nie mogę zapisać sesji (Firefox 4 RC1)

Postautor: Grzegorz » 03 maja 2011, 13:34

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2.17) Gecko/20110420 Firefox/3.6.17

Zainstaluj rozszerzenie Session Manager i pożegnaj się z wszelkimi problemami związanymi z zapisywaniem i przywracaniem sesji.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Nie mogę zapisać sesji (Firefox 4 RC1)

Postautor: Path » 27 maja 2011, 21:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:2.0.1) Gecko/20100101 Firefox/4.0.1

Dzięki wielkie! strasznie mnie zirytował brak tej opcji w nowej wersji, bo mam w zwyczaju korzystac z wielu kart a potem do nich wracać po wyłączeniu komputera ;) pomogło !
Path
 

Odp: Nie mogę zapisać sesji (Firefox 4 RC1)

Postautor: LoperiS » 26 czerwca 2011, 10:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:2.0.1) Gecko/20100101 Firefox/4.0.1

Witam. Mam Firefoxa w wersji 4.0.1
Problem z zapisywaniem i wyświetlaniem ostatniej sesji można rozwiązać na dwa sposoby:

1) Narzędzia > Opcje > Ogólne Należy sobie wybrać opcję:
"Po uruchomieniu programu Firefox: wyświetl okna i karty z poprzedniej sesji"
Za każdym uruchomieniem Firefox będzie przywracał poprzednio zamknięte strony.
Przeglądarka podczas zamykania nie będzie pytała "czy przywrócić aktualne karty..."

2) W pasku adresu wpisać: about:config, następnie potwierdzić chęć modyfikacji ustawień,
odnaleźć wiersz: browser.showQuitWarning i kliknąć na nim aby zmienić wartość na "true"
Za każdym uruchomieniem Firefox będzie przywracał poprzednio zamknięte strony.
Przeglądarka podczas zamykania będzie pytała "czy przywrócić aktualne karty..."

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Firefoksa !!!
LoperiS
 

Odp: Nie mogę zapisać sesji (Firefox 4 RC1)

Postautor: Gość » 03 września 2011, 14:15

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:6.0.1) Gecko/20100101 Firefox/6.0.1

Ja powrocilem do FF3 i nie mam problemu. :D
Gość
 

Odp: Nie mogę zapisać sesji (Firefox 4 RC1)

Postautor: KASIALUT » 26 grudnia 2011, 00:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:9.0.1) Gecko/20100101 Firefox/9.0.1

LoperiS pisze:Witam. Mam Firefoxa w wersji 4.0.1
Problem z zapisywaniem i wyświetlaniem ostatniej sesji można rozwiązać na dwa sposoby:

1) Narzędzia > Opcje > Ogólne Należy sobie wybrać opcję:
"Po uruchomieniu programu Firefox: wyświetl okna i karty z poprzedniej sesji"
Za każdym uruchomieniem Firefox będzie przywracał poprzednio zamknięte strony.
Przeglądarka podczas zamykania nie będzie pytała "czy przywrócić aktualne karty..."

2) W pasku adresu wpisać: about:config, następnie potwierdzić chęć modyfikacji ustawień,
odnaleźć wiersz: browser.showQuitWarning i kliknąć na nim aby zmienić wartość na "true"
Za każdym uruchomieniem Firefox będzie przywracał poprzednio zamknięte strony.
Przeglądarka podczas zamykania będzie pytała "czy przywrócić aktualne karty..."

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Firefoksa !!!



dziękuję bardzo :)))) SUPER I ŻYCIE STAŁO SIĘ PROSTSZE
KASIALUT
 

Odp: Nie mogę zapisać sesji (Firefox 4 RC1)

Postautor: apollo78 » 19 stycznia 2012, 18:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:2.0.1) Gecko/20100101 Firefox/4.0.1

Mam podobny problem . Chodzi o firefoxa, który parę dni temu znowu załadował uaktualnienia czy tez nową wersję.
Zawsze przy takich okazjach tracę mój z trudem skompletowany zestaw ulubionych stron, które mam zawsze dostępne, w trzech oknach po parę albo i więcej kart. Trudno, chyba nie da się tego uniknąć (czy na pewno - ? może jakis sposób jest? ), więc zawsze zaczynam zestawiać od nowa. Ale tym razem jest większy kłopot.
Teraz Firefox po zamknięciu i ponownym otwarciu po prostu nie zamierza odtwarzać żadnego z używanych wcześniej adresów, ma nieaktywne polecenia w zakładce Historia : przywróć ostatnią sesję, przywróć okna, przywróć karty. A gdy klikam: Wyświetl całą historię, czy też np. 7 dni - nie pokazują się wcale adresy otwarte od 13 stycznia, wcześniejsze tak. Tych ostatnio otwartych w ogóle nigdzie nie zapisuje. Co to może oznaczać? coś tu jest niewłączone? Chyba to nie wirus?
Ponadto gdy otwieram narzędzia - opcje - ogólne: i pod poleceniem - Po uruchomieniu programu Firefox - nie daje się wybrać opcja : wyświetl okna i karty z poprzedniej sesji. Dlaczego tak jest, czy coś jest zablokowane?

Natomiast również w ostatnich dniach - to chyba bez powiązania? - ładuje mi się zamiast pustej strony – jak miałem ustawione - My Web Search - znalazłem instrukcję, co wyrzucić z Dodaj - usuń programy, ale i tak jakieś napisy zostały, i szare tło. A teraz w Mozilli , gdy otwieram stronę - zawsze była blank - teraz otwiera się jakaś wyszukiwarka bez nazwy, jak wpisuję i zaczynam szukać, to się okazuje, że to facemoods. Jakiś czas temu bardzo mi bruździł i go skasowałem. Teraz znowu jest - i to jakby legalnie przez firefoxa? Nic nie rozumiem. Wpisuję jako stronę główną google, ale to zupełnie niczego nie zmienia - nadal włazi ten facemoods.
Następna sprawa - to problemy z Thunderbirdem. Wielkość czcionki Times jest albo bardzo mała, aż nieczytelna, albo nagle bardzo duża – bardzo brakuje stopniowania wg wielkości. (12, 14, 16). Trzeba zawsze ustawiać od nowa, a i tak po byle spacji znowu maleje – koszmarna zabawa.
Drugi problem – wysyłanie z załącznikiem ciagnie się straszliwie długo – czy to zdjęcie, czy nawet PDF.
I jeszcze jeden – przy odpowiedzi – w jedną lub w drugą stronę – mail idzie dalej z tym samym załącznikiem, najczęściej już zbytecznym. Jak to wyłączyć?
Próbowałem zastosować rady z powyższej listy postów - zmiana w about:config z false na true w ogóle nie daje się wykonać. A polecenie - wyswietlaj okna i karty jest, jak wspomniałem, nieaktywne. Jestem bezradny, prosze o pilną pomoc!
apollo78
 
Posty: 2
Z nami od: 19 stycznia 2012, 17:53

Odp: Nie mogę zapisać sesji (Firefox 4 RC1)

Postautor: apollo78 » 19 stycznia 2012, 18:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:2.0.1) Gecko/20100101 Firefox/4.0.1

Mam podobny problem. Chodzi o firefoxa, który parę dni temu znowu załadował uaktualnienia czy tez nową wersję.
Zawsze przy takich okazjach tracę mój z trudem skompletowany zestaw ulubionych stron, które mam zawsze dostępne, w trzech oknach po parę albo i więcej kart. Trudno, chyba nie da się tego uniknąć (czy na pewno - ? może jakis sposób jest? ), więc zawsze zaczynam zestawiać od nowa. Ale tym razem jest większy kłopot.
Teraz Firefox po zamknięciu i ponownym otwarciu po prostu nie zamierza odtwarzać żadnego z używanych wcześniej adresów, ma nieaktywne polecenia w zakładce Historia : przywróć ostatnią sesję, przywróć okna, przywróć karty. A gdy klikam: Wyświetl całą historię, czy też np. 7 dni - nie pokazują się wcale adresy otwarte od 13 stycznia, wcześniejsze tak. Tych ostatnio otwartych w ogóle nigdzie nie zapisuje. Co to może oznaczać? coś tu jest niewłączone? Chyba to nie wirus?
Ponadto gdy otwieram narzędzia - opcje - ogólne: i pod poleceniem - Po uruchomieniu programu Firefox - nie daje się wybrać opcja : wyświetl okna i karty z poprzedniej sesji. Dlaczego tak jest, czy coś jest zablokowane?

Natomiast również w ostatnich dniach - to chyba bez powiązania? - ładuje mi się zamiast pustej strony – jak miałem ustawione - My Web Search - znalazłem instrukcję, co wyrzucić z Dodaj - usuń programy, ale i tak jakieś napisy zostały, i szare tło. A teraz w Mozilli , gdy otwieram stronę - zawsze była blank - teraz otwiera się jakaś wyszukiwarka bez nazwy, jak wpisuję i zaczynam szukać, to się okazuje, że to facemoods. Jakiś czas temu bardzo mi bruździł i go skasowałem. Teraz znowu jest - i to jakby legalnie przez firefoxa? Nic nie rozumiem. Wpisuję jako stronę główną google, ale to zupełnie niczego nie zmienia - nadal włazi ten facemoods.
Następna sprawa - to problemy z Thunderbirdem. Wielkość czcionki Times jest albo bardzo mała, aż nieczytelna, albo nagle bardzo duża – bardzo brakuje stopniowania wg wielkości. (12, 14, 16). Trzeba zawsze ustawiać od nowa, a i tak po byle spacji znowu maleje – koszmarna zabawa.
Drugi problem – wysyłanie z załącznikiem ciagnie się straszliwie długo – czy to zdjęcie, czy nawet PDF.
I jeszcze jeden – przy odpowiedzi – w jedną lub w drugą stronę – mail idzie dalej z tym samym załącznikiem, najczęściej już zbytecznym. Jak to wyłączyć?
Próbowałem zastosować rady z powyższej listy. Żadnej nie daje się uskutecznić.
Proszę pilnie o pomoc.
apollo78
 
Posty: 2
Z nami od: 19 stycznia 2012, 17:53


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: