MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

instalacja dodatków

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

instalacja dodatków

Postautor: Masu » 28 listopada 2003, 22:54

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

Cześć, nie mogę zainstalowac dodatku Tabbrowser Preferences.
Firebird podaje komunikat, że instalacja sie powiodła, ale po wejściu w opcje dodatku zamiast tych opcji pojawia sie:

Błąd parsowania XML: niezidentyfikowana jednostka
Obszar: chrome://tabprefs/content/pref-tabprefs.xul
Numer linii 7, Kolumna 1:

<dialog id="pref-tabprefs"
^


Analogiczny komunikat pojawia się w wypadku Tabbrowser Extensions.
Polskie dodatki przy instalacji Firebirda działają, a innych dodatków nie sprawdzałem.
Czy może ktoś wie o co chodzi?
Dodam tylko, że była to instalacja po usunięciu profilu. Wcześniej nigdy nie miałem z tym problemu. Dopiero teraz z dzisiaj ściągniętą instalką z MozillaPL.
Masu
 

Postautor: hADeSik » 29 listopada 2003, 00:25

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; pl-PL; rv:1.5; MultiZilla v1.5.0.3g) Gecko/20031007

czy instalujesz polskie wersje Tabbrowser Preferences i Tabbrowser Extensions? i które wersje tych dodatków instalujesz?

mam nadzieję, że nie masz obu dodatków na raz? one mogą się pogryźć bo się nawzajem raczej nie lubią ;)

sprawdź czy zadziałają na nowym profilu - któreś TBE miał błąd i sporo bruździł...
hADeSik
Moderator
 
Posty: 844
Z nami od: 02 czerwca 2002, 21:18
Lokalizacja: ja go znam?

Postautor: Masu » 29 listopada 2003, 11:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

TBE próbuje instalować w polskiej wersji, TBP w angielskiej. Osobno, nie razem (chociaż jakiś czas temu nie było problemu jak oba były zainstalowane).
A problem polega włąśnie na tym, że nie działają w nowym profilu. :(
Masu
 

Postautor: Masu » 29 listopada 2003, 14:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

No to sie narobiło.
Nie mogę już zainstalować żadnego dodatku.
Po instalacji dowolnego pojawia się na dole przeglądarki pasek z napisem jak w pierwszym poście.
Masu
 

Postautor: Gandalf » 29 listopada 2003, 18:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

Sproboj usunac katalog aplikacji i z profilu plik XUL.mfl. A potem instalka od nowa
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Masu » 30 listopada 2003, 14:25

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

Niestety nic nie pomaga.
Usunąłem z sytemu (łącznie z rejestrem) wszystko związane z Mozilla, Phoenix, Firebird... i nadal to samo. Jedyne dodatki jakie mogę zainstalować to te z paczki MozillaPL.
Wydaje się, że wina może leżeć po stronie mojego systemu (gdzie mogłem coś namieszać) albo coś nie tak z instalką.
Sam juz nie wiem. Na razie jadę bez dodatków, ale to jak bez ręki. :(
Masu
 
Posty: 27
Z nami od: 29 listopada 2003, 22:49

Postautor: lenrock » 30 listopada 2003, 17:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

Na świerzym profilu powinien wystartować kazdy z tych dodatków , system nie ma włąsciwie żadnego znaczenia , liczy sie tylko to czy działa sam Firebird. Pomiędzy TBE wersją 1.8 a 1.9 była zmiana w zapisie ustawień tego dodatku przez co bez odpowiedniego odinstalowania wersji pprzedniej nowa nie działa . Wieć z profilu użytkownika nalezy wykasować przedewszystkim pliki tabextensions.rdf oraz localstore.rdf jeżeli przy okazji reinstalujesz lub uaktualniasz przeglądarkę to polecam jeszcze wykasować xul.mfl oraz katalog chrome także znajdujący sie w profilu użytkownika. Te 2 dodatki nie mogą być na raz uaktywnione , ponieważ odwołują sie do tych samych funkcji przeglądarki co najczęściej prowadzi do zawieszenia programu.

Dalej trudno mi uwierzyć że na nowym profilu żaden z tych dodatków nie chciał ci działać . Zakładam że wiesz gdzie się znajduje profil użytkownika (nie jest to ten sam katalog co program) lub łatwo tu na tym forum to znajdziesz.

Jeszcze oststnim moim pomysłem jest to czy może nie wprowadzałeś samemu zmian w about:config dotyczących włąsnie otwierania nowych okien? Może to mogło zaszkodzić.
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Masu » 30 listopada 2003, 18:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

No to po kolei:
1. odinstalowywuję Firebirda poprzez Dodaj/Usuń Programy z panelu sterowania.
2. usuwam pozostałości (dokładnie mozilla.org) z Program Files
3. usuwam cały katalog C:\Documents and Settings\moja_nazwa_użytkownika\Dane aplikacji\Phoenix\
4. restartuję komputer
5. instaluję Firebirda z instalcji MozillaPL poprzez dwuklik
6. wszystko pieknie działa, czas podrasować ptaka
7. uruchamiam przeglądarkę i instaluję dodatek (powiedzmy TBP) poprzez Narzędzia ->Opcje ->Dodatki ->Pobierz nowe dodatki (czyli z http://texturizer.net/firebird/extensions/)
8. po instalacji pojawia się dialog 'Instalacja powiodła się' ->ok
9. restartuję przeglądarkę, otwieram Narzędzia ->Opcje ->Dodatki , zaznaczam TBP, klikam na Opcje i ... jak wyżej, a ja potrzącham monitor i pytam za co? :cry:

P.S.
Jaki jest rekord w ilości instalacji Firebirda w ciągu weekendu?
Masu
 
Posty: 27
Z nami od: 29 listopada 2003, 22:49

Postautor: lenrock » 30 listopada 2003, 22:21

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

No cóż zrobiłem testy :ściągąłem najnowszego FB PL , kasuję starego , zainstalowałem nowy ,stworzyłem nowy profil , zainstalowałem TBE PL , restart FB , działa no to dezaktyzwuję , ściągam Tab pref PL instalacja , restart , też działa , zero błędów . Zroblem to na Windzie 98 , ale mam w zanadrzu jeszcze linucha i QNXa gdzie wszędzie jest najnowszy TBE PL działający dobrze . Widzę że masz XP ale na innym kompie z XP też mam działjące TBE .
Co do ilości instalacji to ja czasem przy testach dodatków robie powiedzmy z 10 jednego dnia , ale pewnie każdy admin większej sieci może spokojnie pobić mój i twój rekord paro krotnie.

Przykro mi ale nie mam pomysłu gdze może leżeć u ciebie błąd . Jedynym pomysłem jaki mi pozostał to to abyś zamiast używać deinstalacji starego FB po prostu go skasował.

----
Update: Nie zauwarzyłem twojego pkt 2 widze że moja rada była głupia
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Masu » 30 listopada 2003, 23:00

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

Dzięki Lenrock,
teraz przynajmniej wiem , że wszystko było w porządku z instalką Firebirda.
Co do poprawności dodatków nie miałem wątpliwości od samego poczatku, w końcu jeszcze przed chwilą używałem tych samych. :)
A więc błąd jest po stronie systemu.
Albo mojej. 8)

No to z innej beczki. Sądząc po komunikacie podczas instalacji następuje parsowanie. I skutkiem tego parsowania występuje błąd, który polega na tym, że FB nie może zidentyfikować dodatku.
Może ktoś mi powiedzieć co to jest to cholerne parsowanie, albo jeszcze lepiej parsowanie XML?
Czy do tego wykorzystywany jest jakiś element systemu? Jakieś pliki, programy, biblioteki?
Masu
 
Posty: 27
Z nami od: 29 listopada 2003, 22:49


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: