MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Firefox 29 klasyczny wygląd jak przywrócić?

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Firefox 29 klasyczny wygląd jak przywrócić?

Postautor: Gość » 29 kwietnia 2014, 17:59

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:29.0) Gecko/20100101 Firefox/29.0

Jak powrócić do klasycznego wyglądu w firefox 29?

Ten obecny wygląd całkowicie dyskwalifikuje w mojej opinii firefoxa.

Znalazłem rozszerzenie classic theme restorer ale nie potrafię go użyć.

Już się zastanawiam nad porzucenie po wielu wielu latach firefoxa....

Ktoś pomoże?
Gość
 

Odp: Firefox 29 klasyczny wygląd jak przywrócić?

Postautor: sig » 29 kwietnia 2014, 18:24

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Ubuntu; Linux x86_64; rv:29.0) Gecko/20100101 Firefox/29.0

Spróbuj tej strony, aczkolwiek z mojego punktu widzenia zmiany są dużo mniejsze niż nas straszono, ot guzik menu się przeniósł i zmienił wygląd, zaś do guzika zakładki doszedł guzik dodaj zakładkę (zbędny moim zdaniem ale za dużo miejsca nie zajmuje więc niech mu będzie)
Strzeżonego backup strzeże
sig
 
Posty: 840
Z nami od: 22 maja 2010, 09:44

Odp: Firefox 29 klasyczny wygląd jak przywrócić?

Postautor: Gość » 29 kwietnia 2014, 19:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:29.0) Gecko/20100101 Firefox/29.0

Według mnie za te zmiany powinni iść siedzieć. Wprowadzić zmiany bez możliwości normalnego ich przywrócenia do klasycznego. Trzeba użyć właśnie Classic Theme Restorera, ale nawet on nie przywraca wszystkiego. Np. nie działa mi przycisk przywracania listy zamkniętych kart, nie działa Extended statusbar. A pasek kart nad paskiem adresu, nie cierpię tego i to dla mnie nie do zaakceptowania. i jeszcze karty, która mają jakieś śmieszne półokrągłe kiczowate kształty.
Gość
 

Odp: Firefox 29 klasyczny wygląd jak przywrócić?

Postautor: Źrubek » 29 kwietnia 2014, 20:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:29.0) Gecko/20100101 Firefox/29.0

Gość pisze:Według mnie za te zmiany powinni iść siedzieć. Wprowadzić zmiany bez możliwości normalnego ich przywrócenia do klasycznego. Trzeba użyć właśnie Classic Theme Restorera, ale nawet on nie przywraca wszystkiego. Np. nie działa mi przycisk przywracania listy zamkniętych kart, nie działa Extended statusbar. A pasek kart nad paskiem adresu, nie cierpię tego i to dla mnie nie do zaakceptowania. i jeszcze karty, która mają jakieś śmieszne półokrągłe kiczowate kształty.


Zawsze miałem karty pod paskiem URL i pod panelem zakładek, Teraz aby zmienić zakładkę muszę wykonać dłuższy ruch myszą. Zużywa się więc więcej energii, węgla i wycina się więcej lasów. Ten styl jest więc mało ekologiczny. ;) A mówiąc wprost - do dupy.
Źrubek
 
Posty: 233
Z nami od: 24 listopada 2004, 22:36

Odp: Firefox 29 klasyczny wygląd jak przywrócić?

Postautor: DanBK » 30 kwietnia 2014, 08:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:29.0) Gecko/20100101 Firefox/29.0

Mnie boli ten nowy styl. Wersja 64 bitowa nightly miła ten wygląd i pomimo, że była 64 bitowa to jej nie używałem. Miałem wszystkie przyciski nawigacyjne po lewej stronie, odśwież, zatrzymaj... dodawanie nowej karty w rogu (plusik), teraz w rogu bez możliwości przestawienia... masakra. Nic tylko ściągać poprzednią wersję i zablokować aktualizacje.
DanBK
 

Odp: Firefox 29 klasyczny wygląd jak przywrócić?

Postautor: DanBK » 30 kwietnia 2014, 08:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:29.0) Gecko/20100101 Firefox/29.0

Przepraszam za reposta. Jest taki dodatek Classic Theme Resorter, co prawda nie przywraca wiernie starego wyglądu ale bawiąc się trochę ustawieniami można niezłe efekty osiągnąć pod względem ergonomii. Link do dodatku https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... erestorer/
Pozdrawiam innych których krew zalewa.
DanBK
 

Odp: Firefox 29 klasyczny wygląd jak przywrócić?

Postautor: firee » 30 kwietnia 2014, 13:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:28.0) Gecko/20100101 Firefox/28.0

Czy jest może jakiś motyw do zainstalowania w dodatkach, kompatybilny z ff29, który pozwala się cieszyć wyglądem ff28 ?

Help?
firee
 

Odp: Firefox 29 klasyczny wygląd jak przywrócić?

Postautor: daisy » 30 kwietnia 2014, 15:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:29.0) Gecko/20100101 Firefox/29.0

Proszę o pomoc: jak przenieść pasek kart na sam dół, pod pasek nawigacji, zmienianie wartości w about:config (jak poleca oficjalna pomoc) nie działa. Nie mogę pracować z tymi zakładkami powyżej.
daisy
 

Odp: Firefox 29 klasyczny wygląd jak przywrócić?

Postautor: Grzegorz » 30 kwietnia 2014, 18:15

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.2; WOW64; rv:32.0) Gecko/20100101 Firefox/32.0

Źrubek pisze:Teraz aby zmienić zakładkę muszę wykonać dłuższy ruch myszą.

Uprzednio musiałeś wykonać dłuższy ruch by zmienić kartę :-)
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Firefox 29 klasyczny wygląd jak przywrócić?

Postautor: Firefoxc » 30 kwietnia 2014, 19:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:29.0) Gecko/20100101 Firefox/29.0

Właśnie jak zrobić karty na dole polecenie browser.tabs.onTop nie działa. (w about: config)
Firefoxc
 

Odp: Firefox 29 klasyczny wygląd jak przywrócić?

Postautor: Gość » 30 kwietnia 2014, 19:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:24.0) Gecko/20100101 Firefox/24.0

Cóż, Classic Theme Restorer jest znośny, ale to jednak nie jest to, czego szukałem, w związku z czym przeszedłem na wersję ESR (normalny UI będzie zachowany do ~października). Docelowo skończę pewnie na jakimś forku, zapewne Pale Moon.
Czym podyktowana była zmiana? Chromowe szaleństwo? Toż to jakiś koszmar, spora część użytkowników Firefoxa stanowi jednak nieco inną grupę, niż ci, którzy katują niewdzięczny produkt Google'a. Sam jestem z FF od wersji 1.0 :).

Firefox ESR: http://www.mozilla.org/en-US/firefox/organizations/all/
Gość
 

Odp: Firefox 29 klasyczny wygląd jak przywrócić?

Postautor: Gość » 30 kwietnia 2014, 19:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:29.0) Gecko/20100101 Firefox/29.0

Napiszcie wyraźnie czy wam chodzi o zmianę paska kart na taki u góry, ale pod paskiem adresu i zakładek o dwa rzędy w dół, czy całkowicie na samym dole tam gdzie był pasek stanu?
Gość
 

Odp: Firefox 29 klasyczny wygląd jak przywrócić?

Postautor: romek454523 » 30 kwietnia 2014, 21:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:29.0) Gecko/20100101 Firefox/29.0

Dobry wieczór, jeśli można. Jak przenieść karty poniżej paska adresu, tak jak to było możliwe w poprzedniej wersji?
romek454523
 

Odp: Firefox 29 klasyczny wygląd jak przywrócić?

Postautor: Gość » 30 kwietnia 2014, 21:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:24.0) Gecko/20140419 Firefox/24.0 PaleMoon/24.5.0

Wyżej było o tym wspomniane - Classic Theme Restorer. Znajduje się w nim opcja, pozwalająca na przeniesienie tabbara na dół. Efekt, jak dawne browser.tabs.onTop = false.
Gość
 

Odp: Firefox 29 klasyczny wygląd jak przywrócić?

Postautor: Gość » 30 kwietnia 2014, 21:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:29.0) Gecko/20100101 Firefox/29.0

Dzięki :) Rozumiem, że prezycisku "odśwież", nie da rady wyciągnąć z paska adresu i wstawić z lewej strony? A może jednak da?
Gość
 

Odp: Firefox 29 klasyczny wygląd jak przywrócić?

Postautor: Gość » 01 maja 2014, 01:04

Przeglądarka: Opera/9.80 (X11; Linux zbov) Presto/2.11.355 Version/12.10

Również da radę - w CTR jest opcja odpowiedzialna za to :)
Gość
 

Odp: Firefox 29 klasyczny wygląd jak przywrócić?

Postautor: 345 » 01 maja 2014, 01:48

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64; rv:29.0) Gecko/20100101 Firefox/29.0

Po aktualizacji miałem krótko mówiąc jeden wielki syf - wszystko porozrzucane. Zainstalowałem na szybko ESR a dzisiaj postawiłem profil na świeżo, zainstalowałem fx29 i potwierdzam, że przy użyciu classic theme restore i status 4 evar (w najnowszych wersjach, często beta) można przywrócić dawny wygląd.

U mnie obecnie wygląda to tak:
Obrazek

Szkoda tylko, że producent ma gdzieś opinie społeczności i ludzie muszą poprawiać te świetne 'nowości' poświęcając swój czas i tworząc nowe rozszerzenia...

Używam firefoksa od wersji 0.6-0.7 - usunięcie status bar'a (na szczęście jest status4-evar), zamiana pozycji kart, zamiana download managera (potem jego całkowicie wywalenie nawet z about:config), teraz ten cały australis - w jakim kierunku idzie mozilla. Wannabe chrome?
345
 

Odp: Firefox 29 klasyczny wygląd jak przywrócić?

Postautor: sig » 01 maja 2014, 05:50

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Ubuntu; Linux x86_64; rv:29.0) Gecko/20100101 Firefox/29.0

345 pisze:. Wannabe chrome?

W kierunku zmian, jak każdy inny program. Swoją drogą gdyby "słuchać się społeczności" to nadal wyglądała by jak wersja 0.1, bo przecież takowa nigdy nie popiera żadnych zmian wyglądu. Niezależnie czy chodzi o program, czy o stronę, stare było dobre a nowe to zło w najczystszej postaci.


edit: mam choroma, i w przeciwieństwie do Firefoksa tam nie da się niczego ustawić. A nam doszła modyfikacja menu, i możliwość przenoszenia elementów między nim a paskami.
Strzeżonego backup strzeże
sig
 
Posty: 840
Z nami od: 22 maja 2010, 09:44

Odp: Firefox 29 klasyczny wygląd jak przywrócić?

Postautor: Gość » 01 maja 2014, 07:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:29.0) Gecko/20100101 Firefox/29.0

Tak, tak to oczywiście Chrome wszystko zepsuł. Każda przeglądarka była inna, a teraz wszystkie FX, IE, Opera czy nawet nakładka Maxthon wyglądają podobnie i ubogo. Firefox chce pewnie wyciągnąć z powrotem ludzi, którzy przeszli na Chrome, więc się też upodobnił do tego chłamu. Właściwie wszystko likwidują powiększają okno strony. Za chwilę nic nie będzie na ekranie przeglądarki poza zawartością samej witryny web. A Przecież tu nie trzeba likwidować elementów, bo właśnie ekrany mamy coraz większe, z lepszą rozdzielczością itp. Więc można swobodnie mieć duży obszar strony, ale też różne przyciski, opcje, dodatki. Prosty przykład z ergonomią. Kto mi powie i udowodni, że pasek kart na samej górze jest uzasadniony? Przecież to na kartach ciągle pracujemy w przeglądarce. Otwieramy je, zamykamy, przełączamy się między nimi. Ogólnie najczęściej na nie klikamy. To takie coś przesuwamy na samą górę, najdalej jak można, na krawędź ekranu dla wygody? Jaja sobie robią. Zanim myszą dojedziemy do paska kart na górze to po drodze mijamy mniej używany pasek zakładek, czy najmniej pasek adresu i możemy np. przez przypadek na nie niepotrzebnie kliknąć. Czyli bliżej środka ekranu many elementy mniej istotne, a najważniejszy mamy najdalej jak można. Kto taki kit wcisnął użytkownikom - i userzy to kupili. Popierają to, nie protestują i wmawiają niektórzy, że to lepsze. Ja nigdy nie będę używać przeglądarki z paskiem kart na górze. Dlatego po zainstalowaniu Chrome 2 czy 3 lata temu od razu to wywaliłem na zbity pysk. A potem się okazało, że to ciężka choroba zakaźna, a może i nieuleczalna i objęła praktycznie wszystkie przeglądarki. Co najgorsze, Firefox postanowił mnie jeszcze do tego zmusić w wersji 29 na siłę. Gdyby nie Classic Theme Restorer to nie wiem co bym zrobił, ale taki Firefox byłby dla mnie nie do zaakceptowania i używania. Bym chyba musiał siedzieć na wersji 28 przez lata bez aktualizowania jej. Koszmar.
Gość
 

Odp: Firefox 29 klasyczny wygląd jak przywrócić?

Postautor: Gość » 01 maja 2014, 08:28

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:24.0) Gecko/20140419 Firefox/24.0 PaleMoon/24.5.0

Te wszystkie rozszerzenia mało pomogły, najwięcej denerwowło mnie te tło na górze wzięte z domyśłnych ustawień windowsa, wgrałem sobie kilka motywów, ale słabo to wyglądało.

Ktoś tu wspomniał o przeglądarce bazującej na firefoxie pale moon i sobie zainstalowałem ten wynalazek

http://www.palemoon.org/

+ spolszczenie http://www.palemoon.org/langpacks.shtml

Instrukcja znaleziona w sieci jak aktywować polski język

Kod: Zaznacz cały
Aby korzystać z polskiego interfejsu aplikacji należy:
- kliknąć Pobierz Pale Moon - spolszczenie lub pobrać stąd http://www.palemoon.org/langpacks.shtml
- po pobraniu niewielkiego pliczku kliknąć Install Now
- zamknąć krzyżykiem okienko z informacją: Polski Language Pack will be installed after you restart Pale Moon (nie należy klikać Restart Now)
- w pasku adresu Pale Moon należy wpisać about:config i zatwierdzić przyciskiem Enter
- znaleźć pole general.useragent.locale i zamienić en-US na pl-PL
- po ponownym uruchomieniu przeglądarki interfejs będzie w języku polskim


I przeglądarka pale moon wygląda normalnie, duży przycisk stop jest po lewej stronie, a na dokładkęna moim kompie przeglądarka ładuje się o niebo szybciej niż firefox 29.

Dla mnie to był koniec firefoxa. Niestety.
Gość
 

Następna

Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: