MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

strony w trybie tekstowym

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

strony w trybie tekstowym

Postautor: DiGriZ_ » 17 grudnia 2015, 15:15

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:41.0) Gecko/20100101 Firefox/41.0

Windows &-64bit, Firefox 43, bez Adblock`a, aktualny licencjonowany NOD-32
Problem lusera:
http://www.wp.pl wyświetla się w trybie tekstowym
Działania: odinstalowanie Firefoxa przy użyciu Revo Uninstaller z opcją czyszczenia wszystkiego, instalacja FF
Efekt: wp.pl bez zmian w trybie tekstowym i co weselsze http://www.mozilla.org też w trybie tekstowym
Inne przeglądarki wyświetlają poprawnie.
Jakieś sugestie ?
DiGriZ_
 

Odp: strony w trybie tekstowym

Postautor: Gość » 19 grudnia 2015, 00:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:43.0) Gecko/20100101 Firefox/43.0

Mam ten sam problem na Firefoxie 43, na jednym z komputerów, który właśnie składam dla syna szwagra na święta. Nowy system, wgrałem FF i wczoraj było jeszcze ok. Dzś albo jest info o niezaufanych witrynach np. przy Gmailu albo wyszukiwarce google, albo strony nie wyświetlają się normalnie jak np addons mozilli, czy też wp.pl - jest tylko sam tekst. Daty sprawdzałem - i w systemie i w BIOSie jest ok. Wie ktoś co mogło się spieprzyć i jak to naprawić ? Próbowałem już przeistalować FF - bez skutku. Od wczoraj na kompa ściągały się tylko łatki z WIndowsUpdate.
Gość
 

Odp: strony w trybie tekstowym

Postautor: dexter » 19 grudnia 2015, 17:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:46.0) Gecko/20100101 Firefox/46.0

To chyba coś z certyfikatem. Sprawdźcie certyfikaty danej strony, np. https://www.mozilla.org/pl/, łańcuch certyfikatów w opcjach witryny powinien coś podpowiedzieć.

wp.pl też chyba daje obrazki po kanale szyfrowanym, więc to może być to.
dexter
Moderator
 
Posty: 8319
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: strony w trybie tekstowym

Postautor: TomiURS » 20 grudnia 2015, 11:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:43.0) Gecko/20100101 Firefox/43.0

Wcześniejszy post jest mój tylko ,zapomniałem się zalogować.
Problem pojawia się na świeżym systemie. Przedwczoraj złożyłem dla syna szwagra komputer na gwiazdkę i wgrywałem mu system operacyjny i podstawowe programy. Wszystko było w porządku, ale pojawił się problem z Firefoxem. Niektóre strony działają normalnie a niektóre nie - np.www.wp.pl czy też strona https://addons.mozilla.org/pl/firefox/ wyświetla się w trybie tekstowym, lub też czasmi w przypadku stron googla występuje komunikat o niezaufanym połączeniu i złych certyfikatach. A na Youtube film mieli przez kilkanaście sekund po czym pojawia się info, że nie można go odtworzyć.
Działania: odinstalowanie Firefoxa przy użyciu Geek Uninstaller z opcją czyszczenia wszystkiego, instalacja FF - próbowałem i na czyściutkim systemie oraz kopiowałem pliki FF z moim profilem z mojego kompa i dalej to samo.
Sprawdzałem daty w systemie i BIOSie i jest dobra, na innych przeglądarkach tj. Chrome i Internet Exporer wymieniony problem nie występuje.
Inne przeglądarki wyświetlają poprawnie.
System tak jak pisałem wcześniej, świeży - jedynie ściągnięty SP1 i wszystkie dostępne łatki. Na kompie dodatkowo zainstalowałem mu Malwarebytes Anti-Malware, Spy-Bota i w wersjach darmowych oraz Eset Smart Security 9 (też z licencją próbną na miesiąc)


Obrazek

Obrazek

Czy w przypadku przekopiowania folderów FF do program files i loacal/roaming z mojego działającego dobrze FF nie powinno być już ok ?W jaki sposób mogę zaktualizować same certyfikaty ?
TomiURS
 
Posty: 33
Z nami od: 01 listopada 2006, 16:09

Odp: strony w trybie tekstowym

Postautor: TomiURS » 20 grudnia 2015, 17:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:43.0) Gecko/20100101 Firefox/43.0

Znalazłem winowajcę. Zacząłem szukać różnic w moim kompie i tym którego składałem i sprawdziłem tego nowego ESET Smart Security. Ja mam u siebie wersję 8, tutaj jemu ściągnąłem ze strony producenta najnowszego dostępnego czyli wersję 9. Zacząłem szperać w ustawieniach i znalazłem takie ustawienia: Ustawienia --> Ochrona dostępu do stron internetowych --> Protokoły sieciowe --> Ustawienia skanowania protokołu HTTPS.

Obrazek

Jeśli wyłączę tą opcję to w Firefoxie wszystko śmiga jak należy. Jak ją włączę to występują ww problemy na niektórych stronach ale tylko w Firofoxie :roll: .
W takim przypadku nie rozumiem tylko, czemu przy włączonej owej funkcji ESET nie blokował tych stron w Chromie i IE :?:

Tylko pytanie czy wyłączanie tej opcji jest bezpieczne....
TomiURS
 
Posty: 33
Z nami od: 01 listopada 2006, 16:09

Odp: strony w trybie tekstowym

Postautor: Garu » 20 grudnia 2015, 18:14

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:44.0) Gecko/20100101 Firefox/44.0

Jest bezpieczne. Pobierz tylko rozszerzenie do Firefoxa Disconnect, albo Ghostery (zaznacz mu wszystko do blokowania w panelu opcje) i przy blokowaniu malware, szpiegostwa i przekierowań jest bezpieczniej, niż z esetem.
Moje słowa starzeją się ze mną i prowadzą do ściany.
Garu
 
Posty: 1365
Z nami od: 31 stycznia 2014, 18:55

Odp: strony w trybie tekstowym

Postautor: Bandżi » 04 marca 2016, 12:14

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; WOW64; rv:44.0) Gecko/20100101 Firefox/44.0

Miałem ten problem kilka razy.
Sprawa jest bardzo prosta :D Należy odinstalować eset, uruchomić ponownie komputer i z powrotem zainstalować eset ;)
I po kłopocie
Bandżi
 

Odp: strony w trybie tekstowym

Postautor: aga456 » 22 maja 2016, 08:24

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:46.0) Gecko/20100101 Firefox/46.0

Mam podobny problem z Mozillą. Problem nie pojawił się jednak na świeżym systemie tylko na takim, który stabilnie funkcjonuje od kilku miesięcy. Jakoś od tygodnia Mozilla zwolniła i pojawiły się czasami komunikaty "połączenie nie jest bezpieczne" po wejściu np. na gmail. Wczoraj wieczorem jednak ten komunikat pojawia się praktycznie za każdym razem kiedy wchodzę na stronę z kłódką. Albo jest ten komunikat albo strona wyświetla się w wersji tekstowej np. allegro lub mozilla. Również wp wyświetla się w wersji tekstowej. Czy ktoś może pomóc. Nie chcę niczego wyłączać z NODa. Czy reinstalacja rzeczywiście pomaga?
aga456
 

Odp: strony w trybie tekstowym

Postautor: aga456 » 22 maja 2016, 20:53

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:46.0) Gecko/20100101 Firefox/46.0

Znalazłam rozwiązanie problemu. Nadal nie wiem dlaczego się nagle pojawił ale cóż.
Rozwiązanie znalazłam na stronie:
https://support.mozilla.org/pl/kb/komun ... UER#w_eset

W zainstalowanym programie antywirusowym (w moim przypadku NOD32) wyłączyłam i ponownie włączyłam filtrowanie protokołu SSL/TLS.
Instrukcja w do wielu antywirusów w linku.
aga456
 

Odp: strony w trybie tekstowym

Postautor: Irek500 » 31 maja 2017, 07:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:51.0) Gecko/20100101 Firefox/51.0

Ja mam to samo ale nie mam w ogóle NODa. Problem nie występuje na wszystkich stronach. Np gazeta.pl wyświetla się tylko tekstowo a np Facebook wyświetla się poprawnie. Do google też się nie mogę zalogować bo pojawa się informacja:

Coś poszło nie tak. Spróbuj jeszcze raz.
Irek500
 

Odp: strony w trybie tekstowym

Postautor: beata072 » 31 maja 2017, 19:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

@Irek500 - to może wina firewalla albo innego antywirusa czy pakietu IS. A może coś masz w uprawnieniach strony zmienione?
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: strony w trybie tekstowym

Postautor: Gość » 04 czerwca 2017, 22:28

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:53.0) Gecko/20100101 Firefox/53.0

Irek spróbuj oczyścić przeglądarkę np. CCleanerem https://www.piriform.com/ccleaner/download/standard.
Gość
 

Odp: strony w trybie tekstowym

Postautor: PePeeR » 20 lipca 2017, 07:59

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

TomiURS - bardzo dziękuję!!! Od wielu tygodni szukałem rozwiązania problemu trybu tekstowego (u mnie to onet poczta na wszystkich testowanych przeglądarkach). Rozwiązanie z Eset i HTTPS wreszcie pmogło :))
PePeeR
 


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: