MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

jak zablokować zapis każdego kliknięcia w opcjach?

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

jak zablokować zapis każdego kliknięcia w opcjach?

Postautor: tomek2 » 25 lipca 2016, 16:42

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:46.0) Gecko/20100101 Firefox/46.0

Firefox ma denerwujące mnie zachowanie polegające na tym, że pamięta każde moje kliknięcie w opcjach, np. w about:preferences i about:addons. Gdy potem wchodzę w którąś z nich to od razu przełącza mnie na tę kartę. Po pierwsze nie chcę żeby mnie tam przerzucał, a po drugie każde kliknięcie w inną zakładkę wywołuje natychmiastowy wpis do pliku prefs.js. Aktualnie od dłuższego czasu w wolnych chwilach testuję sobie różne opcje, ustawienia, dodatki, pluginy itp itd i korzystam z czegoś takiego jak powiadamianie o zmienionej zawartości pliku. No i przy każdym moim kliknięciu w inną zakładkę automatycznie jestem informowany o kolejnym wpisie. Już mi to zaczyna działać na nerwy, nie mówiąc o tym, że niepotrzebnie angażowany jest do takich bzdetów HDD.

To są poniższe opcje, które mi FF non stop zmienia przy moim klikaniu:
Kod: Zaznacz cały
// Ostatnia pozycja gdzie użytkonik był (about:preferences, about:addons)
user_pref("browser.preferences.advanced.selectedTabIndex", 1);      // about:preferences#advanced (numerowane od 0, a 1 to "Udostępniane dane")

// user_pref("extensions.ui.lastCategory", "addons://discover/");        // Pobierz dodatki
user_pref("extensions.ui.lastCategory", "addons://list/extension");      // Rozszerzenia
// user_pref("extensions.ui.lastCategory", "addons://list/theme");       // Wygląd
// user_pref("extensions.ui.lastCategory", "addons://list/plugin");      // Wtyczki
// user_pref("extensions.ui.lastCategory", "addons://list/locale");      // Języki
// user_pref("extensions.ui.lastCategory", "addons://list/service");     // Usługi
// user_pref("extensions.ui.lastCategory", "addons://updates/recent");   // Ostatnie aktualizacje


Czy da się to zachowanie FF wyłączyć? Szczególnie jeżeli chodzi o opcję "browser.preferences.advanced.selectedTabIndex" bo ta jest męczona tak niemiłosiernie, że szkoda słów.
tomek2
 
Posty: 51
Z nami od: 26 listopada 2015, 00:02

Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: