MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Wymuszenie sprzetowego dekodowania H.264

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Wymuszenie sprzetowego dekodowania H.264

Postautor: firefox_user » 01 czerwca 2017, 15:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:51.0) Gecko/20100101 Firefox/51.0

Witam.
Jak wymusić sprzętowe dekodowanie (przez GPU) wideo H.264/mp4 ?
Posiadam laptopa Acer Aspire 8920 z kartą graficzną GeForce 9500M GS i jedyne sterowniki od Acera dla win7 x64 są w wersji 8.15.11.8664 .Wiem o tym że firefox wymaga sterowników Nvidia w wersji co najmniej 8.17.12.5721 lub wyższych.Problem w tym że po instalacji najnowszych sterowników referencyjnych ze strony Nvidia - fakt działa sprzętowe dekodowanie wideo , ale jest problem z obsługą zarządzania energią ( APM) laptop się silnie nagrzewa , wentylator prawie non stop na pełnych obrotach oraz wideo często się zatrzymuje , klatkuje itp.Po powrocie do oryginalnych sterowników Acera wszystko się uspokaja i działa jak należy oprócz dekodowanie wideo przez firefoxa. Dodam jeszcze że mam zainstalowany K-Lite codec pack , ustawiony domyślny dekoder audio/video LAV i włączone w nim DXVA2 i dekodowanie wideo przez GPU działa PERFEKCYJNIE ! na oryginalnych sterownikach Acera (8.15.11.8664). Próbowałem w about:config przestawić opcje media.hardware-video-decoding.force-enabled na true , ale to nie pomaga. Dalej w about:support mam No; Hardware video decoding disabled or blacklisted.Może zna ktoś sposób na włączenie tego mimo niekompatybilnych sterowników ?

Sprzęt: Acer Aspire 8920 , Windows 7 x64 , Firefox 51 x64

Pozdrawiam.
firefox_user
 

Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: