MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

jak odzyskac otwarte strony

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

jak odzyskac otwarte strony

Postautor: Kotsa » 04 lipca 2017, 22:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/54.0

Witam Jak odzyskac otwarte strony za pomoca folderu ""Stare dane programu Firefox"" ?

Wyskoczyl jakis blad i oczyscilo przegladarko czy cos i zrobilo taki folder na pulpicie "Stare dane programu Firefox" co teraz zrobic zeby odzyskac strony ktore mialem otwarte poprzednio tam bylo z 10 stron w sesji ...

Probowalem przekopiowac katalog firefox i firefox z tego folderu ""Stare dane programu Firefox" ale nic nie nie dziala stron jak nie bylo tak nie ma (przegladarka tylko sie pyta czy zaimportowac karty z innej przegladarki jak po swiezej instalacji firefoxa co robic ?
Ostatnio zmieniony 05 lipca 2017, 20:54 przez Kotsa, łącznie zmieniany 1 raz
Kotsa
 
Posty: 13
Z nami od: 04 lipca 2017, 22:51

Odp: jak odzyskac otwarte strony

Postautor: dexter » 05 lipca 2017, 08:23

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:56.0) Gecko/20100101 Firefox/56.0

A ma Pan w tym folderze plik sessionstore.js, albo katalog sessionstore-backups?
dexter
Moderator
 
Posty: 8319
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: jak odzyskac otwarte strony

Postautor: Kotsa » 05 lipca 2017, 20:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/54.0

Witam w katalogu jaki Firefox zrobił na pulpicie "Stare dane programu Firefox" niema takiego pliku jak sessionstore.js ani backup ani zwyklego .Strarych danych z katalogu instalacji firefoxa nie mam.... bo usunołem kopiujac i zamieniajac katalog Firefox i Profiles z ""Stare dane programu Firefox""

Posiadam najnowsza wersje firefoxa

screen z zawartosia zrobionego przez firefoxa katalogu "Stare dane programu Firefox"
https://gyazo.com/d7d2ead3727b4b57b505c5baa11a45cf

Przezd crashem firefoxa mialem addon session menager do zapisywania sesji .. ale oczywiscie wymuszone oczyszczanie po crashu usunelo wszystko z przeglodarki i wyczyscilo do zera a backupa zrobilo w katalogu na pulpicie "Stare dane programu Firefox" tyle ze jak go kopiuje spowrotem to dalej nic tam niema okazuje sie ze te stare dane to tylko loginy ... (na co wam moje loginy ) bo ani addonow niema , ani zapisanej sesji . jest tam wogole historia otwieranych stron >? W TYCH STARYCH DANYCH ?

co jeszcze mozna zrobic zeby to odzyskac zakladajac ze nie ma zadnego sessionstore.js
Ostatnio zmieniony 06 lipca 2017, 00:41 przez Kotsa, łącznie zmieniany 1 raz
Kotsa
 
Posty: 13
Z nami od: 04 lipca 2017, 22:51

Odp: jak odzyskac otwarte strony

Postautor: beata072 » 05 lipca 2017, 22:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Nigdy nie należy zamieniać. Zawsze trzeba sobie najpierw zrobić kopię zapasową starych danych z profilu. Ja już się nauczyłam regularnie raz na miesiąc robić kopię profilu i zawsze wtedy, kiedy instaluję jakiś nowy dodatek - to tak na przyszłość.
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: jak odzyskac otwarte strony

Postautor: Kotsa » 06 lipca 2017, 00:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/54.0

przeciez pisalem ze mam stara kopie profilu w katalogu utworzonym automatycznie przez firefoxa po naglym crashu w folderze na pulpicie "Stare dane programu Firefox" Prosze czytać ze zrozumieniem, bo post w nie pomaga w rozwiazaniu problemu .Dziekuje
Kotsa
 
Posty: 13
Z nami od: 04 lipca 2017, 22:51

Odp: jak odzyskac otwarte strony

Postautor: beata072 » 06 lipca 2017, 00:39

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

To nie to samo. Jak sam napisałeś, nie ma tam połowy potrzebnych rzeczy. Trzeba sobie samemu ręcznie skopiować cały folder z profilem i gdzieś wrzucić na wszelki wypadek, aby mieć kopię zapasową.
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: jak odzyskac otwarte strony

Postautor: Kotsa » 06 lipca 2017, 00:49

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/54.0

No teraz po fakcie to mozna zrobic ? mialem zapisane sesje w addonie ale firefox mi usunal addon i wyczyscil wszystko sam z siebie ..i zadnego addony niema ... po co daja jakies funcke ktore nie dzialaja ? Po za tym program zrobil backupa ze "Stare dane programu Firefox" wiec po co daja cos takiego co nie jest tym czym pisze ze jest i wprowadzaja w uzytkownika w blad ?

Napewno zmienie przegladarke to raz ... a zamiast kopiowac jakieks profile to bede zapisywal STRONY I ZAKLADKI w NOTATNIKU jakze stara niezawodna Metoda z przed 20 lat .. do puki bomba nie spadnie na dysk to juz danych mi nie wetnie .. Bardzo przykro ze przez 14 lat programowania Panowie z Mozzila Corporation nic nie zrobili w tym kierunku .Czas chyba isc do konkurencji
Kotsa
 
Posty: 13
Z nami od: 04 lipca 2017, 22:51

Odp: jak odzyskac otwarte strony

Postautor: beata072 » 06 lipca 2017, 00:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Jeśli dodatek miał automatycznie zapisywać sesje, to one powinny gdzieś być. Raczej nie powinien zapisywać ich w profilu, to byłoby głupie. Może na stronie Session manager jest podana taka informacja, albo trzeba zainstalować i sprawdzić. Niestety nie korzystałam nigdy z tego dodatku. Sama używam SessionExporter, który tworzy kopie na żądanie, nie z automatu, i zapisuje we wskazanej lokalizacji. Także ja wiem, gdzie mam zapisane swoje sesje.
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: jak odzyskac otwarte strony

Postautor: Kotsa » 06 lipca 2017, 01:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/54.0

Session manager tez robił na żadanie ale starych danych juz niemam wiec jak nie zapisywał w "Stare dane programu Firefox" lub gdzieś całkiem indziej to jest posprzatane

Dlatego czy może mi ktos wyjasnie dlaczego Firefox robi cos takiego jak folder "Stare dane programu Firefox" na pulpicie i resetuje calkowicie przegladarke , dlaczego wprowadza celowo w bład ?
Kotsa
 
Posty: 13
Z nami od: 04 lipca 2017, 22:51

Odp: jak odzyskac otwarte strony

Postautor: beata072 » 06 lipca 2017, 01:28

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Powinien zapisywać "gdzieś całkiem indziej" i powinny te sesje być na dysku. Najlepiej zainstaluj ten dodatek ponownie, to powinien je automatycznie wykryć i pokazać.

A co do tego folderu "Stare dane programu Firefox", to nie mam pojęcia co w nim jest zapisywane i w ogóle co trzeba zrobić aby się tak stało, bo używam FF od wielu lat i nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek taki folder widziała. A nie użyłeś jakiegoś przycisku typu "odśwież Firefoxa" czy coś? Tak bez Twojej zgody i potwierdzenia się zresetowała?
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: jak odzyskac otwarte strony

Postautor: Kotsa » 06 lipca 2017, 01:52

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/54.0

Juz znalazlem gdzie zapisuje oczywscie tego folderu niema w "Stare dane programu Firefox"

przegladarke sie zwiesziła i zrobilo oczyszcznie i robi taki folder na pulpicie "Stare dane programu Firefox" No mozliwe ze nacisnołem cos pamietam ze zwiesilo przegladarke i nic nie dzialalko i sie potem odswiezylo moze cos nacisnolem moze nie ......jak byl ten crash ... to sa jaja jakies .w Kazdym razie po zwieszeniu firefoxa wyskoczyl komunikat odswiezanie przegladarki w celu cos tam cos tam czy cos takiego i bylo juz posprzatane.

Czy jest ktos rzetelny na tyle i mi powie co moge zrobic z folderem "Stare dane programu Firefox"
1 czy moge odzyskac otwarte karty i sesje ?
2 czy jest tam jakas historia przegladania to juz przepatrze te pół roku i znajde te karty ?
3 w ogole mozna cos odzyskac za pomoca tego katalogu oprocz loginów ?

Jeszcze raz daje to co mam w folderze "Stare dane programu Firefox" i czy mozna cos z tym zrobic ?
https://gyazo.com/d7d2ead3727b4b57b505c5baa11a45cf


P.S gdzie ta opcja ""odśwież Firefoxa" sprawdze czy to to?
Ostatnio zmieniony 06 lipca 2017, 02:20 przez Kotsa, łącznie zmieniany 3 razy
Kotsa
 
Posty: 13
Z nami od: 04 lipca 2017, 22:51

Odp: jak odzyskac otwarte strony

Postautor: beata072 » 06 lipca 2017, 02:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Czyli ten Session manager zapisywał sesje w profilu Firefoxa? Bo jeśli nie, to normalne, że nie ma go w tym folderze. Powinien właśnie zapisywać w innym miejscu i po usunięciu profilu te sesje w tym innym miejscu powinny pozostać. Byłoby to niezmiernie głupie rozwiązanie, gdyby zapisywał w folderze profilu, który przecież może ulec uszkodzeniu albo ktoś go nierozważnie nadpisze. Wtedy nie rozumiem, po co w ogóle komu taki dodatek. Takie kopie w ogóle nie powinny być zapisywane na partycji systemowej. Chyba, że ktoś ma tylko tę jedną.
Z tego co znalazłam w Google, to w "Stare dane programu Firefox" na pewno powinny być zakładki. Co jeszcze to nie wiem, musiałbyś zapodać zrzut z zawartości tego folderu. Aczkolwiek wątpię, aby zapisywały się tam sesje czy historia...
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: jak odzyskac otwarte strony

Postautor: Kotsa » 06 lipca 2017, 02:15

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/54.0

Siession Manager zapisywał w c:\Users\Kotsa\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\pr4lzpdm.default\sessions\ ale w "Stare dane programu Firefox" tego Nie MA .

Moze te pliki gdzies tam byly na swoi miejscu gdybym ich nie usunał chcac przekopiowac folder "Stare dane programu Firefox" bo zalozylem ze firefox zrobil rzetelny backup na pulpicie a bo skoro stare dane zapisalo na dysku w folderze "Stare dane programu Firefox" a nastepnie otworzylo mi firefoxa w ktorym nic niema to LOGICZNYM jest ze to co bylo powinno sie znajdowac w tym katalogu ... Nie Stety Tworcy wprowadzaja w blad ....
Kotsa
 
Posty: 13
Z nami od: 04 lipca 2017, 22:51

Odp: jak odzyskac otwarte strony

Postautor: beata072 » 06 lipca 2017, 02:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Czyli jednak zapisywał w folderze profilu. To bardzo głupio i bez sensu. Nie używałabym takiego dodatku. Chyba, że można było ręcznie zmienić lokalizację zapisywanych kopii, a Ty zostawiłeś domyślnie taką beznadziejną.
A jak usunąłeś te pliki? Może są jeszcze w koszu? Przecież pliki, których nie było w folderze "Stare dane programu Firefox", nie mogły zostać nadpisane, bo niby czym? Jeśli ich nie ma, to musiałeś skasować ręcznie, a wtedy powinny być w koszu.
No chyba, że cały profil pr4lzpdm.default został usunięty automatycznie podczas tego resetu i utworzony nowy, o innej nazwie.
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: jak odzyskac otwarte strony

Postautor: Kotsa » 06 lipca 2017, 02:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/54.0

No bardzo głupio co poradzi...Skad mozna było wiedziec ze Profesionalisci z MozzilaCORP odwala taka lipe po 14 latach programowania

Folder ""Stare dane programu Firefox"" jest nie tkniety i jest ok tego tam niema .... ale te same rzeczy pliki itd co w folderze ""Stare dane programu Firefox"" sa w c:\Users\Kotsa\AppData\Roaming\Mozilla\ oraz w c:\Users\Kotsa\AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profiles\ i tam byly te pliki pewnie z pelnymi danymi ale ...

Ale.... Pierw przekopiowalem tam folder "Stare dane programu Firefox" NO BO LIGICZNE tak ? patrze tu zrobilo backupa a zresetowalo przegladarke (to mysle no spoko wyczyscilo usunelo ok i zrobilo zapis starego przed crashem.) no to przekopiuje tam i zobacze moze sie odpali . Tak tez zrobilem ale otworzyla sie przegladarka z zapytanie czy zaimportowac zakladki i IE tak jak po pierwszy uruchomieniu . NO dobra mysle pewnie gdzies sa jakies pliki i cos nie dziala ... no to dobra usune teraz wszystko (i to byl blad ) i przekopiuje backupa Folder "Stare dane programu Firefox" No bo jak STARE DANE to stare dane a nie 5% danych czy czesc danych jest jasno i wyraznie napisane w folderze co zawiera nie stety tak nie jest . No i teraz jest po sprzatane no chyba ze ktos cos wymysli czy wogole z folderem ""Stare dane programu Firefox" mozna cokolwiek jeszcze odzyskac
Kotsa
 
Posty: 13
Z nami od: 04 lipca 2017, 22:51

Odp: jak odzyskac otwarte strony

Postautor: Kotsa » 06 lipca 2017, 02:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/54.0

No chyba, że cały profil pr4lzpdm.default został usunięty automatycznie podczas tego resetu i utworzony nowy, o innej nazwie.

Robi wlasnie jakies nowe profile zamiast odpalac starty z "Stare dane programu Firefox" ale czyszcze je i kopije dane z profilu do nowego profilu wiec powinno byc ok jakby mialo dzialac

Nie no no szkoda gadac pytanie pozosotaje: Czy z folderem "Stare dane programu Firefox" moge co kolwiek odzyskac jakas historie abo sesje czy ktos sie tym bawił kiedykolwiek ? Ja nierozumie w ogole po co program firefox robi cos takiego ? robi backupa w ktory wlasciwie nic niema ?
Kotsa
 
Posty: 13
Z nami od: 04 lipca 2017, 22:51

Odp: jak odzyskac otwarte strony

Postautor: beata072 » 06 lipca 2017, 02:47

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

A patrzyłeś do kosza? Bo jak usunąłeś to ręcznie klikając DELETE, to powinno być w koszu...
Teraz już będziesz mieć nauczkę, że wszystko trzeba sobie najpierw samemu skopiować zanim cokolwiek się usunie czy nadpisze. I kopiować sobie raz na jakiś czas cały profil, najlepiej na dysk zewnętrzny.
W przypadku korzystania z dodatków, które mają automatycznie zapisywać sesje czy kopie danych, pilnuj, żeby zapisywały je gdzieś na dysku D, a w każdym razie nie na dysku systemowym.
Co do zawartości folderu "Stare dane programu Firefox", to ja już niestety nie odpowiem, bo pojęcia nie mam, a nie chcesz dać screena. Może ktoś inny doradzi. W każdym razie jeśli nie jest to pełna kopia zawartości starego profilu, to zgadzam się, że beznadziejny taki backup.
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: jak odzyskac otwarte strony

Postautor: Kotsa » 06 lipca 2017, 02:53

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/54.0

tak wyczyscilem kosz juz dawno temu... i tych plikow nie odzyskam ... jeszcze jakby to bylo na tej kopi windowsa (bez wylanczania kompa to byl uzyl programu do odzysykiwania plikow usunietych z kosza ale jest kilka dni po i jest za pozno )

Tak mam nauczke z uzywania wadliwego oprogramowania MOzzilaCORP.

No teraz juz widze jak to jest z tymi dodatkami ale skad mozna bylo wiedziec ze firefox zrobi taki numer

dalem tam link do screena i zawarotsci folderu : https://gyazo.com/d7d2ead3727b4b57b505c5baa11a45cf

z tego co mozzilasupport pisze to
Twoje ważne dane i pliki, w których się znajdują
Zakładki, pobrane pliki i historia przeglądania

places.sqlite

Plik ten zawiera wszystkie twoje zakładki i listy pobranych plików, a także listę dotychczas odwiedzonych stron. Więcej informacji na temat zakładek znajdziesz na stronie Zakładki.

Pytanie jak to przekopiowac zeby dzialalo bo cos niedziala wlasnie
Kotsa
 
Posty: 13
Z nami od: 04 lipca 2017, 22:51

Odp: jak odzyskac otwarte strony

Postautor: beata072 » 06 lipca 2017, 03:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Masz tam tych plików po dwie wersje z tego co widzę.
Trzeba zamknąć FF, otworzyć folder aktualnie używanego profilu, usunąć jego zawartość i wkleić to, co znajduje się w folderze "Stare dane programu Firefox" po czym dopiero wtedy uruchomić ponownie FF. Z tym, ze nie wiem czym różni się places.sqlite od places(2).sqlite i który z nich jest tym właściwym, bo wkleić można tylko jeden i bez tej dwójki w nawiasie. Tak samo masz z kilkoma innymi plikami. Skąd wzięły się te z (2)? Nie wiem czy są to te same pliki czy różnią się zawartością.
Najchętniej to bym sama tam pokombinowała przez Skype ze współdzieleniem ekranu lub TeamViewer, bo mam wrażenie, że coś robisz nie tak albo zbyt chaotycznie i przez to nie można dojść do ładu
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: jak odzyskac otwarte strony

Postautor: Kotsa » 06 lipca 2017, 03:13

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/54.0

współdzieleniem ekranu nie bedzie :P dzieki :D .Musze pokombinowac ale mi sie to nie widzi

Władowalem zawartosc katalogu "Stare dane programu Firefox" i zamiast zawartosc folderu firefox do folderu firefox wladowalem do Profiles i nawet stare addony dzialaja i jest historia takze sie cos dzieje musze to przepatrzec co odzyskalo :D (czyli swoja droga plik places poszedl to profiles zamiast Firefox ) bo patrzylem ze byl taki sam w firefox ale patrze ze w profiles jest tez taki sam plik :D
Ostatnio zmieniony 06 lipca 2017, 03:32 przez Kotsa, łącznie zmieniany 4 razy
Kotsa
 
Posty: 13
Z nami od: 04 lipca 2017, 22:51

Następna

Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: