MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Jak odzyskać sesję Firefoxa na Fedorze?

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Jak odzyskać sesję Firefoxa na Fedorze?

Postautor: Tonny5 » 16 lipca 2017, 08:49

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Fedora; Linux x86_64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/54.0

Próbowałem znaleźć informację na ten temat, ale nie bardzo rozumiem, do tego pewne rzeczy nie są aktualne. Próbowałem podmienić sessionstore innym plikiem znajdującym się w katalogu sessionstore-backups ale nic to nie dało bo powinienem to zrobić jakimś plikiem o rozszerzeniu .bak jeśli w ogóle porada ta nie tyczy się tylko windowsa, pliku jednak nie znajduję (w nowszych wersjach robi się to zdaje się już inaczej). Szukałem jakieś strony gdzie jasno będzie wytłumaczone jak przywrócić sesję Firefoxa na Fedorze. Nie wiem jak utraciłem tą sesję - zasnąłem wczoraj przy oglądaniu filmu i mój starszy zamknął Firefoxa tak że po ponownym otwarciu pojawiły się same okna z reklamami i nie można było przywrócić akurat tego okna z właściwymi zakładkami.
Tonny5
 
Posty: 54
Z nami od: 24 lipca 2007, 15:16

Odp: Jak odzyskać sesję Firefoxa na Fedorze?

Postautor: dexter » 16 lipca 2017, 12:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

Tutaj jest aktualna instrukcja: https://support.mozilla.org/pl/kb/odtwa ... linux:fx56

Jednak te okna z reklamami mogą wskazywać na głębszy problem.

Co do odzyskania sesji z katalogu sessionstore-backups, to nie musi być rozszerzenie .bak. Może być np. plik recovery.js albo previous.js.
dexter
Moderator
 
Posty: 8325
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: Jak odzyskać sesję Firefoxa na Fedorze?

Postautor: Tonny5 » 16 lipca 2017, 17:34

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Fedora; Linux x86_64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/54.0

Ta instrukcja zawiera tylko informacje jak zrobić przywracanie gdy można to zrobić poprzez interface samej przeglądarki nie ma tam słowa o sessionstore. Mógłbyś mi podać instrukcje jaki plik powinienem podmienić jakim i może jak sprawdzić w którym pliku znajduje się sesja której szukam. I jeszcze jedno - używam Firefoxa już cały dzień po utracie sesji - czy przez ten czas plik nie został nadpisany nową sesją? Da się jeszcze przywrócić sesję z wczoraj?

Próbowałem podmienić previous.js Nic to nie daje. Jest też recovery.js ale nie będę nic robił dopóki ktoś nie napisze jak mam to robić - robię na ślepo.

Mam pytanie - w jakiej lokalizacji jest katalog w którym powinienem przeprowadzać tą operację home/user/pulpit/Old Firefox data ?

Jaki głębszy problem masz na myśli?
Tonny5
 
Posty: 54
Z nami od: 24 lipca 2007, 15:16

Odp: Jak odzyskać sesję Firefoxa na Fedorze?

Postautor: dexter » 16 lipca 2017, 18:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

Masz do wyboru 3 pliki, którego nazwę należy zmienić na sessionstore.js i wgrać do katalogu profilu:

previous.js (cleanBackup: copy of sessionstore.js from previous session that was loaded successfully)
recovery.js (latest version of the sessionstore written during runtime)
recovery.bak (previous version of the sessionstore written during runtime)

W treści tych plików powinny być linki, po których poznasz, czy plik nie został nadpisany.

Jak nie wiesz, w jakiej lokalizacji jest katalog, to wpisujesz about:support i tam jest przycisk Otwórz folder.
dexter
Moderator
 
Posty: 8325
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: Jak odzyskać sesję Firefoxa na Fedorze?

Postautor: covo » 19 lipca 2017, 22:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

obawiam sie, ze jesli otworzyles ff i zobaczyles utrate sesji, ale potem znow zamknales ff - sesji nie odzyskasz.
covo
 
Posty: 1826
Z nami od: 21 maja 2003, 01:02


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: