MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Dotacje, czyli tupet Mozilli

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Dotacje, czyli tupet Mozilli

Postautor: Gajwer » 01 sierpnia 2017, 06:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

Witam.
Dziś, kiedy otworzyłem przeglądarkę, zobaczyłem komunikat z prośbą o dotacje na rozwój przeglądarki FF. Niestety, ja posiadam starą, już nie wspieraną wersję, z uwagi na WinXP.
Jaki to trzeba mieć tupet, żeby żebrać o wsparcie finansowe od użytkowników, którym zostało odebrane wsparcie techniczne?...
Gajwer
 

Odp: Dotacje, czyli tupet Mozilli

Postautor: Garu » 01 sierpnia 2017, 07:09

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Nie, nie miałem nigdy takiego komunikatu, choć on zawsze jest wbudowany do każdej wersji, a więc i do tej, z której korzystasz.
https://images82.fotosik.pl/726/558f9d1f627b9e37.png

Pewnie to mnóstwo biednych hakerów też może wysyłać takie komunikaty, tylko konto będzie przekierowywane automatycznie na inne...

Podejrzany malware.
Moje słowa starzeją się ze mną i prowadzą do ściany.
Garu
 
Posty: 1365
Z nami od: 31 stycznia 2014, 18:55

Odp: Dotacje, czyli tupet Mozilli

Postautor: dexter » 01 sierpnia 2017, 10:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

Nie, no jest ten komunikat na about:home. https://snippets.cdn.mozilla.net/show/6034/

Firefox był ostatnią dużą przeglądarką, która dawała aktualizacje na XP. W kanale ESR wciąż są aktualizowane poprawki bezpieczeństwa, wiele lat po zakończeniu wsparcia przez Microsoft. Jeżeli Pan jest tak obrażony tym komunikatem, powinien Pan wyłączyć go krzyżykiem, albo zmienić stronę startową albo zgłosić na https://bugzilla.mozilla.org/, że nie powinno być próśb o wsparcie na niewspieranych przez Mozillę systemach.
dexter
Moderator
 
Posty: 8325
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: Dotacje, czyli tupet Mozilli

Postautor: Garu » 01 sierpnia 2017, 10:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Prośby o wsparcie są wszędzie, przy pobieraniu każdego rozszerzenia, przy pobieraniu darmowych programów itp. Dopóki FF będzie działał na XP i otrzymywał wsparcie, to zrozumiałe są linki i komunikaty. Jeśli jednak użytkownik "odkrył" taką Amerykę, to można spekulować, jaki komunikat jemu się wyświetlił - czy to strona wsparcia?

Dla mnie wsparcie esr skończyło się wcześniej, bo z wersjami FF52 na XP - trochę przeglądarka źle działa, delikatnie mówiąc.

Sam parę razy coś wysłałem producentowi przydatnych programów, a darmowych. A bywają bardzo ciekawe "wersje dawców". To różni się od stałej taryfy księdza.
Moje słowa starzeją się ze mną i prowadzą do ściany.
Garu
 
Posty: 1365
Z nami od: 31 stycznia 2014, 18:55

Odp: Dotacje, czyli tupet Mozilli

Postautor: marcinoo » 01 sierpnia 2017, 13:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/2E5E

Zgadzam się z dexterem.

Gajwer pisze:już nie wspieraną wersję

Gajwer pisze:którym zostało odebrane wsparcie techniczne?...


Nieprawda/półprawda, bo Firefox 52 ESR, co prawda połowicznie, ale jednak nadal jest wspierany i będzie wspierany na XP przez około roku od momentu jego pojawienia się:

Mozilla pisze:Utrzymanie każdego ESR za pośrednictwem punktów jest ograniczone do luk w zabezpieczeniach o wysokim stopniu zagrożenia / wysokiego ryzyka, a rzadkie przypadki mogą również obejmować aktualizacje pozaplanowe, które eliminują luki w bezpieczeństwie na żywo. Backporty wszelkich ulepszeń funkcjonalnych i / lub ustaleń dotyczących stabilności nie mają zasięgu.


Gajwer pisze:Jaki to trzeba mieć tupet, żeby żebrać o wsparcie finansowe od użytkowników, którym zostało odebrane wsparcie techniczne?...


Po 1) Jak już wyżej napisałem, nie zostało odebrane w całości, tylko w połowie.
Po 2) Trochę nie kumasz czaczy, bo skąd to wziąłeś, że chodzi o wsparcie tylko Firefoxa? Chodzi o wsparcie Mozilli, której produkty nie ograniczają się tylko do Firefoxa: https://support.mozilla.org/pl/products
Po 3) Masz wąski tok myślenia, bo czy FF na XP, musi być ciągle wspierany, żeby Mozilla mogła chcieć wsparcia finansowego, a czy nie wystarczy sam fakt jego istnienia, że został stworzony chociażby kiedyś nawet jeśli już określona wersja nie jest w pełni wspierana, i dzięki niemu nie musimy lub przynajmniej kiedyś nie byliśmy zmuszeni do komercyjnych rozwiązań? Czy nie można podziękować za coś co zostało stworzonego kiedyś i nie jest już wspierane? Dalej - nie każdy był użytkownikiem FF od zawsze, a co z tymi którzy dopiero się przesiedli więc nie mieli okazji wcześniej wesprzeć? Itd.i pewnie jeszcze klika podobnych sytuacji by się znalazło.

Widzisz, wytykasz Mozilli tupet, a sam masz nie mały bo na kolanie osądy wygłaszasz. Ale masz szansę zrehabilitować się, idź wytknij tupet tym którzy na to zasługują, czyli niektórym twórcom list do adblocka, tu sobie poczytaj:
viewtopic.php?p=239663#p239663 może w końcu ktoś wytknie tupet im.
marcinoo
 
Posty: 41
Z nami od: 17 czerwca 2017, 09:22

Odp: Dotacje, czyli tupet Mozilli

Postautor: dexter » 01 sierpnia 2017, 14:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

Na działalności Mozilli korzystają wszyscy internauci, niezależnie od używanego systemu czy przeglądarki. Chociażby poprzez zatrudnianie jednej prawniczki w PE w Brukseli, która pilnuje prawa do otwartego internetu, gdzie google, microsoft i facebook mają po kilkunastu prawników lobbujących w przeciwnym kierunku. Albo przez pracę w grupach standaryzujących w W3C. Takich rzeczy, o których się nie mówi, jest od groma.
dexter
Moderator
 
Posty: 8325
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: Dotacje, czyli tupet Mozilli

Postautor: BronekT » 01 sierpnia 2017, 15:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/54.0

Można to usunąć
browser.aboutHomeSnippets.updateUrl; skasuj adres
i po kłopocie.
BronekT
 
Posty: 48
Z nami od: 03 lutego 2017, 10:40


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: