MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Personalizacja Firefox dla wybranej strony

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Personalizacja Firefox dla wybranej strony

Postautor: p.siekierka » 25 sierpnia 2017, 08:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:55.0) Gecko/20100101 Firefox/55.0

Witam.

Szukam rozwiązania personalizacji przeglądarki Firefox dla komputerów w firmie. Korzystamy z oprogramowania zarządzającego firmą poprzez przeglądarkę internetową. Chciałbym, aby wybrana przeze mnie domena była uruchamiana z sztywnymi, skonfigurowanymi przeze mnie ustawieniami (np. otwieranie plików typu pdf w oknie przeglądarki, a nie pobieranie). Jednak dla pozostałych stron chciałbym by użytkownicy mieli możliwość zmiany ustawień przeglądarki.

Rozwiązanie, które przyszło mi do głowy, to utworzenie dwóch profilów. Uruchamianie naszego systemu z jednego profilu ze zdefiniowanymi ustawieniami (+ zabezpieczenie ich zmiany jakimś dodatkiem), a resztę rzeczy uruchamiać z domyślnego profilu użytkownika. Jednak nie będę w stanie skontrolować, czy użytkownicy stosują się do wytycznych, podejrzewam że dla wygody nie będą korzystali z dwóch okien przeglądarki, tylko z domyślnego profilu.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.
p.siekierka
 
Posty: 1
Z nami od: 25 sierpnia 2017, 06:25

Odp: Personalizacja Firefox dla wybranej strony

Postautor: Mirek » 03 września 2017, 18:15

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:55.0) Gecko/20100101 Firefox/55.0

Poniżej parę luźnych pomysłów.

Nie wiem, jakie masz możliwości konfiguracji, ale możesz np. ustawić na tym drugim profilu, żeby Firefox łączył się przez serwer proxy (który musisz gdzieś postawić i skonfigurować), a na serwerze/firewallu/routerze zezwolić tylko na połączenia z serwerem na odpowiednim porcie tylko wtedy, gdy pochodzą z IP serwera proxy.

A może zamiast proxy postawić własny VPN?

Jeśli możesz dodać jakieś sprawdzenia po stronie serwera, to alternatywnie/dodatkowo można by korzystać z jakiegoś ręcznie ustawionego ciasteczka, danych w localStorage, zmienionego user-agenta itp. w tym drugim profilu.

Co prawda wszystko to da się obejść - ale trzeba pokombinować - i pewnie dla użytkowników prościej będzie jednak korzystać już z tych dwóch różnych profili, niż bawić się w dodatki, zmianę ustawień, przenoszenie danych itp.

Ustawienia tego drugiego Firefoksa można by dodatkowo resetować przy każdym starcie/logowaniu itp.
Jeśli chodzi o blokowanie możliwości zmiany ustawień - poczytaj np.: https://developer.mozilla.org/en-US/Fir ... deployment
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: