MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Masowo pojawiające sie certyfikaty Kasperskiego

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Masowo pojawiające sie certyfikaty Kasperskiego

Postautor: avanti » 02 września 2017, 08:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

Przejrzałam forum ale jakoś nie bardzo pasowały wątki do mnie.
Od 1/2 roku (około) mam problem z certyfkatorami nawet stron nie szyfrowanych)

Najbardziej "w kość" daje mi "certyfikat cdnjs.cloudflare.com" uniemożliwiający przeglądanie stron i certyfikaty olx.pl, których wyskakuje ok.12 - ta sama treść, tylko cyfry się zmieniają.Wszystkie certyfikaty mają ten błąd, że mają nieprawidłowy odcisk palca.
Pisałam do właścicieli portalu, przesłali certyfikat, (we wniosku - jest prawidłowy) wg .kreatora zainstalowałam choć nigdzie go nie widzę ale portal 'chodzi "jak przedtem, wyskakuje jeden po drugim ten z cyframi od '02-14'i nic nie widać - no, może jakieś tam szczątkowe wyrazy.

Próbowałam dodać do Kasperskiego certyfikat wg ich wytycznych ale ku mojemu zdziwieniu - instaluje on tylko certyfikat swój :?:
Mam Win XP ( pewnie to początek końca)FF też mam wersję 52.3.0.esr bo nowszej mieć nie mogę.

Jak zainstalować potrzebne certyfikaty, żebym wreszcie miała trochę spokoju ( do następnej awarii) :mrgreen:

Dzięki za cierpliwość ( i dobre serce) :D
avanti
 
Posty: 25
Z nami od: 12 lutego 2009, 20:29

Odp: Masowo pojawiające sie certyfikaty Kasperskiego

Postautor: covo » 02 września 2017, 12:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

dla spokoju swietego, zeby miec "jako tako" z certyfikatami (i w ogole z wrzaskiem w sprawie bezpieczenstwa), zrob moze tak:
1.
plik cert8.db wyrzuc z profilu i restart ff.
2.
takze to mozna powylaczac w about:config:
security.ssl3.dhe_rsa_aes_128_sha
security.ssl3.dhe_rsa_aes_256_sha
3.
security.mixed_content.block_active_content = false
security.mixed_content.block_display_content = false

- u mnie chyba troche pomoglo...
covo
 
Posty: 1826
Z nami od: 21 maja 2003, 01:02

Odp: Masowo pojawiające sie certyfikaty Kasperskiego

Postautor: avanti » 02 września 2017, 16:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

Dzięki za poradę.

Problem w tym, że ja nie chcę mieć tego z głowy "dla świętego spokoju" tylko chce mieć porządek wszak certyfikaty czemuś konkretnemu służą....
Poza tym dla mnie to trochę za mało ..."u mnie chyba trochę pomogło"...
Trudno mi pogodzić się z "...chyba trochę..."
Ja idę na całość : albo pomaga albo mam problem-y.

Serdecznie Ciebie pozdrawiam, choć nie wykluczam wziąć sobie Twoje rady pod uwagę ;)
avanti
 
Posty: 25
Z nami od: 12 lutego 2009, 20:29

Odp: Masowo pojawiające sie certyfikaty Kasperskiego

Postautor: covo » 02 września 2017, 17:21

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

ale ja dalem max precyzyjna podpowiedz, wbrew pozorom. Co nie znaczy, ze jedyna dobra. Dlaczego? dlatego, ze w ff czesto sa klopoty i sa wpisy w about:config, ktore teoretycznie powinny zlikwidowac klopoty calkowicie - a robia to czesciowo. Na tej www - tak, na innej - nie. I problemem jest tylko: na jak duzej liczbie www wpisy sa skuteczne/reperujace. Tak to jest z ff.
tak wiec - jesli sprawa certyfikatow, to np. del dla ww. pliku. Czy pomoze? U mnie wrzaskow w sprawach certyf. jest mniej. A ze w ogole bywaja? Ano bywaja.
covo
 
Posty: 1826
Z nami od: 21 maja 2003, 01:02

Odp: Masowo pojawiające sie certyfikaty Kasperskiego

Postautor: Mirek » 02 września 2017, 18:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:55.0) Gecko/20100101 Firefox/55.0

Rada z usunięciem cert8.db (przy wyłączonym Fx; plik zostanie odtworzony przy ponownym uruchomieniu przeglądarki) jak najbardziej może być pomocna - np. w przypadku gdy został nadrzędny certyfikat Kasperskiego z jakiejś starszej wersji i z jakichś powodów jest np. używany zamiast nowego.

Dodawanie gdziekolwiek certyfikatu od "właściciela portalu" raczej nie ma sensu (o ile nie jest jakiś egzotyczny czy samopodpisany - a prawie na pewno nie jest), za to może być konieczne (po usunięciu i odtworzeniu pliku cert8.db) dodanie certyfikatu od Kasperskiego w Firefoksie (podkreślam - nie w systemie, tylko w Firefoksie - czyli przez Opcje -> Zaawansowane -> Certyfikaty -> Organy certyfikacji -> Importuj...). Nie wiem, czy dokonuje się tego przez instalację dodatku od KAV/KIS w przeglądarce, czy przez opcję naprawy Kasperskiego (w Dodaj/Usuń programy w Panelu sterowania), czy może trzeba wgrać ręcznie - tak jak opisano to np. tu: https://support.kaspersky.com/pl/5414

To raczej ciut inaczej by się objawiało, ale dla pewności spytam - w systemie masz dobrą datę? Problem dotyczy tylko Firefoksa? Komunikaty pochodzą od Firedoksa? Nie od Kasperskiego? (jeśli nie masz pewności - to udostępnij zrzut ekranu z takim komunikatem).

Osobiście nie zmieniałbym ww. wpisów w about:config - tylko tak jak dopisał covo - zaczął od usunięcia pliku cert8.db.
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: Masowo pojawiające sie certyfikaty Kasperskiego

Postautor: covo » 02 września 2017, 21:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

Mirek pisze:Osobiście nie zmieniałbym ww. wpisów w about:config - tylko tak jak dopisał covo - zaczął od usunięcia pliku cert8.db.

cert8.db - to oczywiscie ruch podstawowy;
wpisy w about:config - fakt, sprawa dyskusyjna, to manipulacje "w temacie" --> polaczenie nie jest zaufane (czy jakos tak...), mam to powylaczane, alertow mam "jakby" mniej.
covo
 
Posty: 1826
Z nami od: 21 maja 2003, 01:02

Odp: Masowo pojawiające sie certyfikaty Kasperskiego

Postautor: avanti » 06 września 2017, 04:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

Odpowiem zbiorowo, witajcie :D

Datę w systemie mam dobrą, problem dotyczy FF ale i IE nie chce wyświetlać stron, gdzie wiadomo, że ten certyfikat jest niezbędny np. Ryanair.com
olx-a tez dotyczy, w ogóle nie wyświetla się.Z IE nie korzystam , bo mam wersję 8 :(
Szukałam tego pliku cert8.db i znalazłam 3 i dotyczy on plików kasperskiego.a propos: jak je usunąć ( te 3 to te same z różnymi datami)I co dalej, jakie kroki?
Jaki jest sens usuwania go, w czym ma to pomóc ? Komunikaty pochodzą do kasperskiego,nie wiem jak tutaj wstawia się załączniki, by dodać zrzut ekranu
zastanawia mnie jeszcze, dlaczego certyfikaty" wypluwane" ( 12) przez olx=a , gdy próbowałam dostać się na portal a certyfikat przesłany przez admina są zupełnie różne. (Ten podesłany jest prawidłowy)
A może by tak napisać do kasperskiego z zapytaniem ?
avanti
 
Posty: 25
Z nami od: 12 lutego 2009, 20:29

Odp: Masowo pojawiające sie certyfikaty Kasperskiego

Postautor: Garu » 06 września 2017, 08:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Na szczęście, to tylko awaria, czyli Kaspersky dodaje własne certyfikaty, no i robi problemy skanując https.
U mnie nie ma antywirusa i mam wystarczająco bezpiecznie z rozszerzeniami disconnect i ublock origin.
Jak widzę - strona Ryanair.com ma ważny certyfikat od symanteca: http://prntscr.com/ghotho
OLX też ma własny certyfikat i to nie jest kaspersky http://prntscr.com/ghoz1h

Nidy nie wpuściłbym kaspra do pc, ani laptopa.
Ostatnio zmieniony 06 września 2017, 09:13 przez Garu, łącznie zmieniany 1 raz
Moje słowa starzeją się ze mną i prowadzą do ściany.
Garu
 
Posty: 1365
Z nami od: 31 stycznia 2014, 18:55

Odp: Masowo pojawiające sie certyfikaty Kasperskiego

Postautor: Mirek » 06 września 2017, 09:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:55.0) Gecko/20100101 Firefox/55.0

Skoro komunikaty nie pochodzą od Firefoksa i nie tylko jego dotyczy problem - to rzeczywiście raczej pytanie do Kasperskiego. Chodziło mi o plik cert8.db w katalogu z używanym profilem - ale w takim razie nie ma co go kasować.
Załączniki dodaje się zaraz pod polem tekstowym "Pełnego edytora" dla wiadomości, w karcie/zakładce "Dodaj załącznik" (o ile nie zostało to jakoś ograniczone przez administratora forum). Alternatywnie, obrazek można wrzucić na jakąś stronę do udostępniania obrazów/plików, a tu podać link.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: Masowo pojawiające sie certyfikaty Kasperskiego

Postautor: Garu » 06 września 2017, 09:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Najwyraźniejsze obrazki z komputera, to zapodawać na https://prnt.sc/
Miniatury i wybrane rozmiary to na https://www.fotosik.pl/ czy https://postimages.org/

A nie widzę opcji dodawania załączników, nie widzę...
https://s26.postimg.org/82khtwtzd/03345.png
Moje słowa starzeją się ze mną i prowadzą do ściany.
Garu
 
Posty: 1365
Z nami od: 31 stycznia 2014, 18:55


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: