MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Czy adblockery spowalniają FF?

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Czy adblockery spowalniają FF?

Postautor: Rostov » 04 września 2017, 19:28

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:55.0) Gecko/20100101 Firefox/55.0

Najpierw trochę historii… Od początku mojego korzystania z Firefoxa (a będzie tego już ponad 10 lat) do usuwania reklam używałem wtyczki Adblock Plus. Parę lat temu zauważyłem, że ABP blokuje coraz mniej, mimo stale aktualizowanych i dodawanych list filtrów. Zmieniłem więc wtyczkę na uBlock Origin. I długo wszystko działało OK. Do ostatniej aktualizacji uBO, gdy zauważyłem, że mam problem z działaniem niektórych stron. Uruchomiłem FF w trybie bez wtyczek i pojedynczo włączałem kolejne. Okazało się, że problem sprawia właśnie uBO. Najdziwniejsze, że problem występował nawet na stronach, dla których uBO był wyłączony. Usunąłem więc ww. wtyczkę i wróciłem do ABP. Strony działają OK, natomiast FF wyraźnie się przycina. Wszystko wraca do normy po wyłączeniu ABP. Sprawdziłem kilka innych adblockerów — to samo… Czyżby adblockery powodowały w najnowszych wersjach FF jakieś konflikty?
Rostov
 
Posty: 236
Z nami od: 22 grudnia 2004, 13:10

Odp: Czy adblockery spowalniają FF?

Postautor: marcinooo » 05 września 2017, 13:52

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:55.0) Gecko/20100101 Firefox/1BEC

Ostatnio rzeczywiście ludzie zgłaszają problemy na linii Firefox - uBO/ADP związane z wydajnością.
marcinooo
 


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: