MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

problem ze stronami Firefox 55.0.3

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

problem ze stronami Firefox 55.0.3

Postautor: jetpilot » 19 września 2017, 16:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:55.0) Gecko/20100101 Firefox/55.0

Cześć

Na początku witam wszystkich bo to mój pierwszy post na forum. Kilka dni temu zakupiłem nowy komputer, Firefox automatycznie zaktualizował się do wersji 55.0.3 (64) bity. Niestety mam kilka kłopotów z przeglądarką. Po pierwsze niekóre czcionki na stronach wyglądają na rozmyte lub niewyraźnie, sam rozmiar czcionki też budzi zastrzeżenie. Dodatkowym problemem jest to, że np na stronie banku nie działają wszystkie funkcjonalności. Koszystam z usług bzwbk. Często korzystam z internetowej wymiany walut, tam jest opcja, że po wpisaniu kwoty np w złotówkach w drugim okienku uzupełnia się kwota euro jaką chcę kupić i wtedy mogę dokończyć transakcję. Niestety teraz to automatyczne uzupełnianie nie działa. Obok tych okienek normalnie pokazuje się również animacja z kursem walut, teraz tego nie ma. Myślałem, że to problem banku ale na telefonie strona działa prawidłowo. Nie wiem co z tym fantem zrobić? Jakiejś wtyczki brakuje? Jakiegoś dodatkowego programu? Wielkie dzięki za pomoc. pozdrawiam
jetpilot
 

Odp: problem ze stronami Firefox 55.0.3

Postautor: jetpilot » 19 września 2017, 16:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:55.0) Gecko/20100101 Firefox/55.0

dodam jeszcze,że używam Bitfender 2018 i myślałem, że może on coś blokuje ale jak wyłączyłem to problem ciągle jest
jetpilot
 

Odp: problem ze stronami Firefox 55.0.3

Postautor: jetpilot » 19 września 2017, 17:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:56.0) Gecko/20100101 Firefox/56.0

Sprawdziłem dokładnie i chyba brakuje jakiejś wtyczki bo w ogóle nie pojawiają się animacje w postaci strzałek i ruchomego wykresu...
jetpilot
 

Odp: problem ze stronami Firefox 55.0.3

Postautor: Garu » 20 września 2017, 00:03

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:51.0) Gecko/20100101 Firefox/51.0

Od FF52 - czcionki są nieładne i wiele z nich już nie obsługuje.
Strona banku w FF51 tak wygląda: http://prntscr.com/gn91jo
Nie mam tam konta, ale nie wydaje mi się, żeby coś nie działało, ale piszę z XP i starego komputera...
Dawno już wyłączyłem aktualizacje FF i mam nadzieję, że ze trzy lata będzie działać ta wersja. Podobnie jest sprawa z najnowszym pale moonem - ta przeglądarka jest na wersji FF27, a więc na wersji sprzed trzech lat i wyświetla wszystko prawidłowo. Jest nawet do windows 10 x64. gdy umie się spolszczyć - można korzystać.

Bo ja wiem... - procesy antywirusów w Firefoxie mogą sypać błędami javascript. Niektóre rozszerzenia też mogą powodować niepoprawny wygląd czcionek i złe wyświetlanie elementów stron. Zacząłbym nawet sprawdzać, czy wyłączenie przyspieszenia sprzętowego w Firefoxie - nie naprawi problemów z wyglądem.
U mnie jest ładnie.
Moje słowa starzeją się ze mną i prowadzą do ściany.
Garu
 
Posty: 1365
Z nami od: 31 stycznia 2014, 18:55

Odp: problem ze stronami Firefox 55.0.3

Postautor: jetpilot » 20 września 2017, 08:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; WOW64; rv:55.0) Gecko/20100101 Firefox/55.0

Nie wiem co jest grane... zainstalowałem chrome i problem jest podobny. Na Twoim screenie powinny pojawić się jeszcze strzałeczki pod walutami, które są kolorowe i "mrygają". Na drugim komputerze z Win7 i FF 55.0.3 wszystko działa więc nie wiem o co chodzi. Może faktycznie Bitfender "robi robote"
jetpilot
 


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: