MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

vod.tvp.pl na firefox 57

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

vod.tvp.pl na firefox 57

Postautor: naltar » 04 grudnia 2017, 22:54

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; Trident/7.0; rv:11.0) like Gecko

Dzien dobry,
Mam dosc nietypowy "problem" ze strona vod.tvp.pl. Problem w tym sensie, ze mieszkam za granica, i do tej pory, o ile pamietam, nie udalo sie w ogole ogladac materialow przez ta strone (nie pamietam dokladnie, bo ostatnio zagladalem tam kilka miesiecy temu, ale prawdopodobnie wyskakiwala informacja dot. zagranicznego adresu IP). Dzis, szukajac programu przez wyszukiwarke, wszedlem, nieco przypadkiem, na vod.tvp.pl, po czym, "z pewnym zaskoczeniem" okazalo sie, ze moge pobierac, poprzez wtyczke fvd, wszelkie mozliwe (i niemozliwe) formaty danego programu. Ucieszylo mnie to bardzo, bo chcialem, zeby dzieci mogly zobaczyc troche rzeczy po polsku, ale radosc trwala tyle, co dwa pobrane odcinki Cejrowskiego, i teraz (ok. godziny pozniej), "nic nie dziala". Tzn. strona sie laduje, choc opieszale, natomiast po kliknieciu na jeden z wybranych tytulow (nie sa to tytuly "swieze", zatem nie chodzi o logowanie) - pod-strona z dana trescia sie nie laduje, a raczej laduje sie - pusta, np ta:
https://vod.tvp.pl/website/przygody-pan ... la,1795473
Nb, wylaczylem wszystkie mozliwe skrypty i blokady reklam, ale byc moze zle interpretuje problem i np. vod.tvp.pl jest zwyczajnie niewydajna, tzn. nie jest w stanie obsluzyc tak duzego ruchu "w godzinach szczytu"? (probowalem kilku innych przegladarek, z niesmiertelnym IE, i skutek jest taki sam - biala podstrona). Czy ktos ma jakies... doswiadczenia z vod i ma jakies... przemyslenia? ;)
p.s. system to W7 64 bity, firefox 57.01

n.
naltar
 
Posty: 3
Z nami od: 04 grudnia 2017, 22:33

Odp: vod.tvp.pl na firefox 57

Postautor: dexter » 04 grudnia 2017, 23:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

W tej chwili strona zawiera kropkę oraz komentarz <!-- 503 -->. Może to oznaczać błąd 503, a więc coś jest nie tak z serwerem. Wykończył ich Pan przez pobranie Cejrowskiego.

HTTP Error 503 - Service unavailable

The Web server (running the Web site) is currently unable to handle the HTTP request due to a temporary overloading or maintenance of the server. The implication is that this is a temporary condition which will be alleviated after some delay. Some servers in this state may also simply refuse the socket connection, in which case a different error may be generated because the socket creation timed out.

The Web server is effectively 'closed for repair'. It is still functioning minimally because it can at least respond with a 503 status code, but full service is impossible i.e. the Web site is simply unavailable. There are a myriad possible reasons for this, but generally it is because of some human intervention by the operators of the Web server machine. You can usually expect that someone is working on the problem, and normal service will resume as soon as possible.
dexter
Moderator
 
Posty: 8319
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: vod.tvp.pl na firefox 57

Postautor: covo » 05 grudnia 2017, 14:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; FreeBSD amd64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/54.0

widze ze ogladanie pana michala nie takie proste, jakies logowania, abonamenty rtv, poszaleli...
covo
 
Posty: 1826
Z nami od: 21 maja 2003, 01:02

Odp: vod.tvp.pl na firefox 57

Postautor: Garu » 05 grudnia 2017, 16:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:55.0) Gecko/20100101 Goanna/4.0 Firefox/55.0 Basilisk/20171203

Przygody pana Michała, to film ze strefy widza, więc trzeba mieć konto na vod, inaczej się nie da oglądnąć. Na szczęście jest tyle stron oferujących ten film, że można olać vod - choćby tu: https://www.cda.pl/video/66358112
Można pobierać na dysk.
Moje słowa starzeją się ze mną i prowadzą do ściany.
Garu
 
Posty: 1365
Z nami od: 31 stycznia 2014, 18:55

Odp: vod.tvp.pl na firefox 57

Postautor: covo » 05 grudnia 2017, 18:50

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; FreeBSD amd64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/54.0

wiem, ze jest TYLE stron :) :) chodzilo mi o to, ze tak banalno-popularny film stawiaja za parkanem. Nie wyczules tego??
covo
 
Posty: 1826
Z nami od: 21 maja 2003, 01:02

Odp: vod.tvp.pl na firefox 57

Postautor: naltar » 09 grudnia 2017, 16:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:57.0) Gecko/20100101 Firefox/57.0

bardzo dziekuje za odpowiedzi. W miedzyczasie (na zasadzie prob i bledow ;) wyszlo na to, ze
a) blad, na ktory sie nadziewam (blad serwera lub jakos podobnie, choc nie wyskakuje mi informacja o niepoprawnym IP), dotyczy praktycznie wszystkich (no, nie sprawdzalem WSZYSTKICH!) seriali, oraz serii dla dzieci (bolki i lolki, itd), oraz
b) niektorych innych programow - byc moze tvp nie ma do nich praw autorskich, a w zwiazku z tym, blokowane sa zagraniczne ip.
c) cala reszta pobiera sie bardzo ladnie (pomijajac problemy z wtyczkami, ktore czasem NIE konwertuja strumieni ts do mp4, ale to mozna naprawic (skrypt + konwerter formatow).
Dosc irytujace jest, ze wtyczki do firefoxa nie zglaszaja bledow w pobieranych plikach ts., np. po pobraniu jednego z programow i otwarciu w vlc, plik "zamraza sie" na kilka sekund po ok. minucie odtwarzania (po czym odtwarza dalsza tresc). Ewidentnie problem ze strumieniem, ktory "zdechl" po drodze. Pobralem ponownie, ucieszylem sie, bo tym razem mp4 mial te kilka megabajtow wiecej, czyli tym razem - bedzie ok. Otwieram - znowu "zamarzlo". Pobralem po raz trzeci (za kazdym razem ok. 1,8 Gb!), znowu sie ucieszylem (chyba juz sie nie naucze..) - plik mp4 powiekszony o kolejne kilka mb. I tym razem ten zamrozony kawalek odtwarza sie juz gladko. Tylko... jaka mam gwarancje, ze takich wpadek w tym, czy innym pliku, nie ma wiecej? Dopoki nie obejrze calego - nie dowiem sie... A moze jest jakis program, ktory sprawdza "integralnosc" obrazu? No, ale to juz dygresja, niezwiazana z vod.

p.s. dziekuje za wskazowki, ze pana Michala mozna pobrac gdzie indziej, wczesniej pobieralem z cda (rzadko), ale automatycznie zalozylem, ze serial tvp z 1969 roku najlepiej i najlatwiej pobrac "ze zrodla". Wprawdzie nie spodziewam sie jakosci HD, ale - najlepsza z mozliwych, czemu nie. No coz, mozna tez kupic dvd, ale to juz inna historia. W kazdym razie, rodzina w Polsce pobrala juz dla nas, z przyjemnoscia (czego sie nie robi dla wnuczat ;) - calego p. Michala i kilka innych psow cywili, itd., dla dzieci.
A co do Cejrowskiego... z jednej strony nie znosze typa bo mam wrazenie, ze na temat spraw biezacych gada jak potluczony, a z drugiej strony jego opowiesci "podroznicze" sa, moim zdaniem, FANTASTYCZNE, i bardzo lubie jego typ narracji. Mam nadzieje, ze uda mi sie zachecic dzieciaki (choc one, szczerze mowiac, wola zycie spedzic z minecraftem :(

Jeszcze raz dziekuje.

n.
naltar
 
Posty: 3
Z nami od: 04 grudnia 2017, 22:33

Odp: vod.tvp.pl na firefox 57

Postautor: Garu » 09 grudnia 2017, 18:50

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.9) Gecko/20100101 Goanna/3.4 Firefox/52.9 PaleMoon/27.6.1

Tutaj masz42 filmy z Cejrowskim.
http://filmy.to/serial/Boso_przez_swiat ... 75,118d2dr

Miłego oglądania z wnuczętami :)
Moje słowa starzeją się ze mną i prowadzą do ściany.
Garu
 
Posty: 1365
Z nami od: 31 stycznia 2014, 18:55

Odp: vod.tvp.pl na firefox 57

Postautor: naltar » 11 grudnia 2017, 16:03

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:57.0) Gecko/20100101 Firefox/57.0

Dzieki za link do strony z filmami Cejrowskiego, ja ta strone znam. Z filmami Cejrowskiego problemu na vod akurat nie ma (co dziwne, bo to nie jest produkcja tvp) no i wole wyzsza rozdzielczosc w vod. Akurat - co za pech - nie ma tam odcinka pt. "łódź", ktory faktycznie pobralem z filmy.to.
p.s. na wnuczeta "musze" jeszcze troche poczekac, to dziadek w Polsce pobiera dla dzieciakow seriale, ja jestem tylko okrutnym rodzicem, ktory katuje dzieci ogladaniem jakichs dziwnych programow :D

n.
naltar
 
Posty: 3
Z nami od: 04 grudnia 2017, 22:33


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: