MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Szukam metody wyboru ustawień dla określonej strony

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Szukam metody wyboru ustawień dla określonej strony

Postautor: mp107 » 17 grudnia 2017, 00:15

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

Witam,
Używając na co dzień przeglądarkę Pale Moon postanowiłem przetestować najnowszą wersję Firefoxa (Quantum 57). Porównując obie te przeglądarki dostrzegłem kilka różnic pomiędzy nimi.
Jedna z nich pojawiła się w związku z usunięciem z przeglądarki Firefox (już dawno temu o ile się nie mylę) mechanizmu CAPS (Configurable Security Policies). Pozwalał na dostosowywanie ustawień przeglądarki do aktualnie otwartej strony (dokładniej - protokołu i nazwy domeny).
Jako, że nie działa on w najnowszych wersjach przeglądarki Firefox poszukuję zamiennika, który pozwoliłby na dostosowanie ustawień (obecnych w about:config, nie chcę wymyślać "nowych") do aktualnie odwiedzanej strony.

Czy jest dostępny jakikolwiek tego typu mechanizm? Wiem o mechanizmie uprawnień, ale jest on pod tym względem zbyt ograniczony.

Chciałbym go użyć m.in. do włączenia autoodtwarzania mediów (przy wyłączeniu go domyślnie ustawieniem wartości media.autoplay.enabled na false) oraz do zezwolenia na otwieranie stron w nowych oknach/kartach (przy ustawieniu domyślnie na otwieranie wszytkiego w bieżącej karcie ustawiając wartość browser.link.open_newwindow na 1).
mp107
 
Posty: 2
Z nami od: 27 marca 2017, 13:42

Odp: Szukam metody wyboru ustawień dla określonej strony

Postautor: krystian3w » 17 grudnia 2017, 23:06

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; rv:57.0) Gecko/20100101 Firefox/57.0

Co do problemów z autoodtwarzaniem / blokadą pop-up - to może są to w stanie ogarnąć dodatki z opcjami whitelist (wtedy tą domyślną blokadę z Firefox bym wyłączył, funkcje blokowałyby dodatki i whitelist dezaktywował dodatkową blokadę - minus że może to działać gorzej od funkcji wbudowanych w przeglądarkę).

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/a ... y-control/ - blokada skryptów, css, grafik dla każdej lub wybranej strony
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/a ... -settings/ - wyłączenie pewnych mechanizmów umożliwiających śledzenie np. webRTC, przechwytywania reflinków, dostępu do zapisanych haseł w przeglądarce.
¡Moz://a zorro de fuego!

Moz://a raposa de fogo!
krystian3w
 
Posty: 1923
Z nami od: 01 grudnia 2017, 15:27

Odp: Szukam metody wyboru ustawień dla określonej strony

Postautor: mp107 » 18 grudnia 2017, 10:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

Dziękuję za odpowiedź.

Faktycznie znalazłem w AMO rozszerzenia umożliwiające blokowanie autoodtwarzania dla określonych stron, ale miałem nadzieję na istnienie jakiegoś "ogólnego", wewnętrznego mechanizmu wbudowanego w przeglądarkę, pozwalającego na dostosowywanie ustawień już istniejących w przeglądarce (w about:config) do poszczególnych witryn i stosowanie go również w innych tego typu sytuacjach.
Niestety, po dłuższych poszukiwaniach, eksperymentując m. in. z zawartością content-prefs.sqlite i innymi tego typu plikami czy też wspomnianymi CAPS, wygląda na to, że taki mechanizm nie istnieje. A szkoda.
mp107
 
Posty: 2
Z nami od: 27 marca 2017, 13:42


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter, Google [Bot], stefan

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: