MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Firefox Developer Edition spolszczenie, synchronizacja

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Firefox Developer Edition spolszczenie, synchronizacja

Postautor: czarkowsky » 28 grudnia 2017, 14:52

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:58.0) Gecko/20100101 Firefox/58.0

Mam dwa pytania.
Czy Firefox Developer Edition ma spolszczenie, jeśli tak, to skąd je wziąć i jak zainstalować.
W opcjach Firefox Developer Edition przez nieuwagę zaznaczyłem opcję: "Allow Firefox Developer Edition and Firefox to run at the same time." To chyba jakaś synchronizacja obu przeglądarek. Pomimo, że opcja jest odznaczona, obie przegladarki nadal wyswietlaja to samo i nie mogą być razem otwarte, co doprowadza mnie do szału. Jak to naprawić?
czarkowsky
 
Posty: 18
Z nami od: 16 października 2006, 22:09

Odp: Firefox Developer Edition spolszczenie, synchronizacja

Postautor: dexter » 28 grudnia 2017, 15:39

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Android 7.0; Mobile; rv:57.0) Gecko/57.0 Firefox/57.0

Jest spolszczenie - tutaj pobierzesz instalkę: https://www.mozilla.org/pl/firefox/developer/all/
dexter
Moderator
 
Posty: 8325
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: Firefox Developer Edition spolszczenie, synchronizacja

Postautor: czarkowsky » 28 grudnia 2017, 15:54

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:58.0) Gecko/20100101 Firefox/58.0

Dziękuję, już jest po polsku!

A czy wiecie jak rozdzielić działanie wersji developerskiej od standardowego Firefox'a, czyli opcja "Pozwól, aby Firefox Developer Edition i Firefox działały w tym samym czasie." - jeśli dobrze przetłumaczyłem.
czarkowsky
 
Posty: 18
Z nami od: 16 października 2006, 22:09

Odp: Firefox Developer Edition spolszczenie, synchronizacja

Postautor: dexter » 28 grudnia 2017, 17:59

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:59.0) Gecko/20100101 Firefox/59.0

Ale w sensie żeby były osobne profile?

Tu jest dobry opis => https://support.mozilla.org/pl/kb/firef ... bny-profil

A żeby uruchamiać kilka wersji na raz, należy uruchamiać każdą instancję z parametrem -no-remote
dexter
Moderator
 
Posty: 8325
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: Firefox Developer Edition spolszczenie, synchronizacja

Postautor: czarkowsky » 29 grudnia 2017, 08:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:58.0) Gecko/20100101 Firefox/58.0

W "Opcjach" w części "Ogólne" zaznaczyłem "Jednoczesne działanie programu Firefox Developer Edition i Firefoxa" (ang: Allow Firefox Developer Edition and Firefox to run at the same time.) Od tego czasu wersja developerska i standardowy Firefox mają te same otwarte karty i te same zakładki i nie mogą być równocześnie otwarte. Pomimo tego, że odznaczyłem tę cholerną opcję nic się nie zmieniło, praktycznie obie wersje się we wszystkim dublują. Jak wrócić do osobnego działania obu wersji przeglądarek?

Czy można prosić jaśniej odnośnie:
dexter pisze:"A żeby uruchamiać kilka opcji na raz, należy uruchamiać każdą instancję z parametrem -no-remote"
czarkowsky
 
Posty: 18
Z nami od: 16 października 2006, 22:09

Odp: Firefox Developer Edition spolszczenie, synchronizacja

Postautor: krystian3w » 29 grudnia 2017, 11:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/62.0.3202.94 Safari/537.36 OPR/49.0.2725.64

https://developer.mozilla.org/en-US/doc ... ne_Options

Po prostu do skrótów w polu "Element docelowy:" obu dopisujesz na końcu:
Kod: Zaznacz cały
 -no-remote -P "Another Profile"


Another Profile - nazwa profilu, znajdziesz na "about:profiles".
¡Moz://a zorro de fuego!

Moz://a raposa de fogo!
krystian3w
 
Posty: 1928
Z nami od: 01 grudnia 2017, 15:27

Odp: Firefox Developer Edition spolszczenie, synchronizacja

Postautor: czarkowsky » 29 grudnia 2017, 13:24

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:58.0) Gecko/20100101 Firefox/58.0

To nic nie dało :-( Pomimo dwóch profili nie mogę otworzyć obu przeglądarek i na obu jest to samo.
Wcześniej uruchamiało się bez profili, każda z osobna z indywidualnymi ustawieniami. Skoro nie mam zaznaczonej tej opcji, to dlaczego przeglądarki nie wracają do pierwotnych ustawień?
czarkowsky
 
Posty: 18
Z nami od: 16 października 2006, 22:09

Odp: Firefox Developer Edition spolszczenie, synchronizacja

Postautor: krystian3w » 29 grudnia 2017, 14:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/62.0.3202.94 Safari/537.36 OPR/49.0.2725.64

czarkowsky pisze:Wcześniej uruchamiało się bez profili, każda z osobna z indywidualnymi ustawieniami. Skoro nie mam zaznaczonej tej opcji, to dlaczego przeglądarki nie wracają do pierwotnych ustawień?

    Skoro osobne ustawienia, to miały własne profile. Widać to przełącznik co od razu ogarnia no-remote a zabawa i reinstalacja dla języka spolszczenia namieszały prawdopodobnie.

    Zainstalowałem, wyłączyłem i nie mogę też włączyć obu na raz i zaczęła przeglądarka otwierać profil z wersji stabilnej po zamknięciu Firefox 57.
    Przywracam i znowu się ogrania, i włącza właściwy profil.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

    Opcje o uruchomieniu obu jednocześnie zostaw zaznaczoną jak chcesz używać obu z rozdzielonymi ustawieniami / profilami i w jednym czasie.

    • z opcji zarządzania profilami:
      Kod: Zaznacz cały
      C:\Program Files\Firefox Developer Edition\firefox -p

      Zobacz jaki profil ma przypisany na start wersja dev, przestaw na "dev-edition-deflaut".


    • Dla zwykłej edycji wykonaj to samo i ustaw właściwy profil:
      Kod: Zaznacz cały
      C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox -p

    Polecenia u mnie przechodzą bez apostrofów w opcji Uruchom (kombinacja klawiszy Win + R)
- https://i.imgur.com/hCjQwB3.png

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

    Zrobiłem reinstalacje wersji dev i potem zgłupiała wersja normalna, bo zaczęła otwierać profil "dev-edition-deflaut" - i pomaga instrukcja jaką napisałem wyżej z przywróceniem domyślnych właściwych profili dla przeglądarek. Więc pewnie podobnie ci się zbugowało.
Ostatnio zmieniony 05 stycznia 2018, 11:42 przez krystian3w, łącznie zmieniany 1 raz
¡Moz://a zorro de fuego!

Moz://a raposa de fogo!
krystian3w
 
Posty: 1928
Z nami od: 01 grudnia 2017, 15:27

Odp: Firefox Developer Edition spolszczenie, synchronizacja

Postautor: czarkowsky » 29 grudnia 2017, 15:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/63.0.3239.108 Safari/537.36

Dziękuję za próbę pomocy, ale to nic nie daje. Straciłem na to mnóstwo czasu i rezygnuję. Miało być prościej, a jest...
@krystian3w i @dexter bardzo Wam dziękuję za poświęcony czas!
czarkowsky
 
Posty: 18
Z nami od: 16 października 2006, 22:09

Odp: Firefox Developer Edition spolszczenie, synchronizacja

Postautor: czarkowsky » 03 stycznia 2018, 16:00

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:57.0) Gecko/20100101 Firefox/57.0

Gwoli ścisłości i niepisanego zobowiązania wobec śledzących temat, a szczególnie @krystian3w i @dexter'a (którym jestem bardzo wdzięczny za pomoc!) informuję, że kiedy "nerwy odpuściły" to "odezwały się ambicje" ;-) i podjąłem desperackie próby rozwiązania konfliktu, z... efektem pozytywnym. Nie do końca wiem, w którym momencie zaskoczyło, bo podejmowałem różne próby łącznie z przywracaniem systemu do wcześniejszych ustawień i ponowną instalacją programów.
Może byłoby łatwiej, ale nie rozumiem porady kolegi krystjan3w:
z opcji zarządzania profilami:

C:\Program Files\Firefox Developer Edition\firefox -p
Zobacz jaki profil ma przypisany na start wersja dev, przestaw na "dev-edition-deflaut".

Dla zwykłej edycji wykonaj to samo i ustaw właściwy profil:

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox -p

Niem rozumiem do czego są te ścieżki i gdzie mam sprawdzić te ustawienia. Chciałbym sprawdzić czy jest poprawnie.
czarkowsky
 
Posty: 18
Z nami od: 16 października 2006, 22:09

Odp: Firefox Developer Edition spolszczenie, synchronizacja

Postautor: dexter » 03 stycznia 2018, 16:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:59.0) Gecko/20100101 Firefox/59.0

Tam powinno być
Kod: Zaznacz cały
C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe -p "default" -no-remote


A w drugim podobnie:
Kod: Zaznacz cały
C:\Program Files\Firefox Developer Edition\firefox.exe -p "dev-edition-default" -no-remote
dexter
Moderator
 
Posty: 8325
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: Firefox Developer Edition spolszczenie, synchronizacja

Postautor: krystian3w » 05 stycznia 2018, 11:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/63.0.3239.108 Safari/537.36 OPR/50.0.2762.45

z opcji zarządzania profilami:

C:\Program Files\Firefox Developer Edition\firefox -p
Zobacz jaki profil ma przypisany na start wersja dev, przestaw na "dev-edition-deflaut".

Dla zwykłej edycji wykonaj to samo i ustaw właściwy profil:

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox -p

Niem rozumiem do czego są te ścieżki i gdzie mam sprawdzić te ustawienia. Chciałbym sprawdzić czy jest poprawnie.



te ścieżki uruchamiają klienta profilów firefox https://support.mozilla.org/pl/kb/zarzadzanie-profilami, a dexter dodatkowo przerobił je na takie np. do skrótu na pulpit czyli od razu uruchamiające profil.

Dyskusyjne jest jak Windows zareaguje na spacje w nazwie katalogu "program files" / "mozilla firefox" w skrócie czy konsoli cmd; w okienku Uruchamianie mu to nie wadzi (https://i.imgur.com/hCjQwB3.png).
¡Moz://a zorro de fuego!

Moz://a raposa de fogo!
krystian3w
 
Posty: 1928
Z nami od: 01 grudnia 2017, 15:27


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: