MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Zmiana języka w Firefox 59+ z pakietami językowymi

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Zmiana języka w Firefox 59+ z pakietami językowymi

Postautor: krystian3w » 26 marca 2018, 22:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; rv:59.0) Gecko/20100101 Firefox/59.0

Dzisiaj próbowałem starej metody z "general.useragent.locale", jednak klucz wydawał się nie reagować na polecenia (ostatnio coś czytałem, że problem był z niemieckim językiem instalowanym za pomocą dodatku na inną wersję językową, niby do sklepu nie trafiła na czas nowsza wersja pliku).
Poszukałem więc na szybko jak teraz zmieniać język i znalazłem taką metodę:

Aby zmienić język zainstalowanego Firefox 59+ przy pomocy pakietów językowych (po ich zainstalowaniu) należy kolejno:

  1. Otworzyć stronę about:config, potwierdzić ostrzeżenie, przeszukać za ustawieniem intl.locale.requested.
  2. Jeśli nie istnieje to z menu spod prawego klawisza myszy, wybrać opcje "Dodaj ustawienie typu >" :arrow: "Łańcuch (string)".
  3. Jako nazwę nowego ustawienia podać: intl.locale.requested a jako wartość 5 lub 2 literowy/znakowy (alias) kod zainstalowanego pakietu językowego.
  4. Przeszukać listę pod kątem występowania ustawienia intl.locale.matchOS, jeśli istnieje i ma wartość TRUE (Prawda) podwójnym kliknięciem w nią przestaw ją na FALSE (Fałsz).
  5. Język powinien się w pełni uaktywnić po ponownym uruchomieniu przeglądarki.

źródło: https://web.archive.org/web/20180617093126/https://developer.mozilla.org/en-US/Add-ons/WebExtensions/Internationalization#Testing_out_your_extension


PS. Język instalowany z about:preferences takiej kombinacji nie wymaga (przeglądarka sama dopisuje język na początku "klucza").
¡Moz://a zorro de fuego!

Moz://a raposa de fogo!
krystian3w
 
Posty: 1928
Z nami od: 01 grudnia 2017, 15:27

Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: