MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Poprawa wyglądu interfejsu

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Poprawa wyglądu interfejsu

Postautor: beata072 » 27 czerwca 2018, 19:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:61.0) Gecko/20100101 Firefox/61.0

Zrzut: https://i.imgur.com/NjoTBdW.png
1. Jak się pozbyć tego pustego miejsca na pasku kart, tak aby karty były do samego końca paska?
2. Jak się pozbyć tej poziomej, szarej linii pomiędzy paskiem nawigacji i paskiem zakładek?
beata072

Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: Poprawa wyglądu interfejsu

Postautor: krystian3w » 30 czerwca 2018, 15:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; rv:61.0) Gecko/20100101 Firefox/61.0

Wywal sobie ten przycisk do restartu stamtąd (spod przycisków minimalizuj, maksymalizuj, zamknij), potem będzie klops jak się źle kliknie. Co do reszty problemów to nie znam rozwiązania jak zrobić rozciągające się na całą szerokość karty czy skąd masz ten pasek.

Przycisk restartu możesz usunąć z opcji dostosowywania interfejsu - powinien być ruchomy lub usunąć plik userChrome.js (zniknie przycisk z ponownym uruchomieniem Firefox) - niepotrzebnie go wrzucałem do paczki a post o bocznym pasku zaktualizowałem w swoich odpowiedziach.

strona https://github.com/Aris-t2/CustomCSSforFx#how-to-find-item-ids-and-attributes pisze:
Jak znaleźć identyfikatory elementów interfejsu i ich atrybuty?

Jednokrotne włączenie funkcji na stałe:

Narzędzia :arrow: Dla twórców witryn :arrow: Przełącz narzędzia (Ctrl + Shfit + I lub F12) :arrow: "Dostosuj narzędzia dla programistów i uzyskaj pomoc" (= przycisk z trzema kropkami na końcu paska Narzędzi dla programistów) :arrow: Ustawienia (F1) :arrow: Włącz Narzędzia debugowania chrome przeglądarki i dodatków + Włącz debugowanie zdalne

Naciśnij Ctrl+Alt+Shift+I lub otwórz "Narzędzia :arrow: Dla twórców witryn :arrow: Narzędzia przeglądarki".

Od teraz możesz sprawdzać zawartość interfejsu użytkownika Firefox w oknie Narzędzia przeglądarki.

"Narzędzia" są dostępne spod przycinku F10 jako wpis na liście lub można je pokratkować jako przycisk hamburgera ("").

Wymuszaj wyskakujące okienka, aby pozostać otwarte do wglądu (menu kontekstowe i tym podobne):

Kliknij "Dostosuj narzędzia i uzyskaj pomoc" (= przycisk z trzema kropkami na końcu paska Narzędzi przeglądarki) i wybierz "Wyłącz automatyczne automatyczne ukrywanie wyskakujących okien".
krystian3w

Z nami od: 01 grudnia 2017, 15:27

Postautor: beata072 » 30 czerwca 2018, 16:14

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0 Cyberfox/52.5.2

Ale ja nie chcę usuwać przycisku restartu. Tylko zapomniałam go sobie trochę przesunąć :P
krystian3w pisze:Co do reszty problemów to nie znam rozwiązania jak zrobić rozciągające się na całą szerokość karty czy skąd masz ten pasek.
To jest normalny pasek kart, tylko przesunięty w dół:
Kod: Zaznacz cały
#navigator-toolbox toolbar:not(#nav-bar):not(#toolbar-menubar) {-moz-box-ordinal-group:10}
#TabsToolbar {-moz-box-ordinal-group:1000!important}

A ta szara linia to się pojawiła po aktualizacji do v.61. Wcześniej jej nie było
beata072

Postautor: krystian3w » 30 czerwca 2018, 18:07

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; rv:61.0) Gecko/20100101 Firefox/61.0

Może wystarczy poszukać nowszego kodu na to i nie będzie trzeba zmieniać koloru linii lub ukrywać jej dodatkowym CSS-em?
krystian3w

Z nami od: 01 grudnia 2017, 15:27

Postautor: beata072 » 01 lipca 2018, 03:28

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:61.0) Gecko/20100101 Firefox/61.0

https://i.imgur.com/8iolgcs.png - jak tutaj po prawej odznaczam position: relative;, to ta dziwna linia znika. Jednak po ponownym zaznaczeniu tej opcji już się nie pojawia, więc nie wiem o co chodzi i co mam z tym zrobić. Oczywiście po restarcie linia wraca.
Nie mam też pojęcia, co trzeba zrobić, aby karty mogły zajmować całą szerokość paska kart, kiedy jest ich dużo. Nic mi nie mówi to, co pokazują narzędzia przeglądarki po zaznaczeniu owego paska: https://i.imgur.com/PpgHYNe.png :(
beata072

Wróć do Przeglądarka Firefox