MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

dlaczego na XP lepiej uzywac np. Mypal, niz ff?

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Odp: dlaczego na XP lepiej uzywac np. Mypal, niz ff?

Postautor: i88 » 28 lutego 2024, 21:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:68.0) Gecko/20100101 Goanna/4.8 Firefox/68.0 Mypal/29.3.0

i88 pisze:Sprawdź sobie sam, że w kodzie webcamera.pl nie ma wogóle odwołania do flasha. Żadne sztuczki już tu chyba nie pomogą. Mam kilka wersji FF portable z aktywnymi wtyczkami flash sprzed wielu tygodni i nic to nie daje.
Najgorsze jest to, że nawet jak odpali się na Win7 współczesne FF w wersjach około 80 to ciągle pełny ekran to nadal tryb PanScan czyli wykrajanie środka i dopasowywanie tylko po osi pionowej, wtedy krawędzie obrazu są ucinane po bokach.
To jakaś głupota chyba skoro monitory mają często format 16:10 a nie jak video 16:9.
Nie mam ochoty kurka oglądać tego z paskami napisów i innymi ozdobami ekranu.
Na Flashu ładnie wyśrodkowywało bez napisów. Dokąd ten świat zmierza to nie wiem.

Odnośnie problemów z pasami i panscanami, znalazłem sam rozwiązanie:
utworzyć plik userContent.css w katalogu "Chrome" w profilu przeglądarki i wklepać do środka kod
Kod: Zaznacz cały
@-moz-document domain(webcamera.pl) {
.stream-player__video {
   
   object-fit:contain !important;}
.stream-player {
   background-color:#000000 !important;}
}
Nowsze przeglądarki mogą wymagać jeszcze włączenia zezwolenia na modyfikowanie stron owym plikiem w about:config. O tym na Necie można znaleźć.
Napisy można wyciąć sobie uBlockiem lub Adblockiem z pomocnikiem wybierania elementu.

FAJNO !!!! :P
i88
 
Posty: 71
Z nami od: 11 lutego 2021, 15:43

Odp: dlaczego na XP lepiej uzywac np. Mypal, niz ff?

Postautor: krystian3w » 28 lutego 2024, 21:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:123.0) Gecko/20100101 Firefox/123.0

Przecież to można wstawić tym samym kodem do Stylusa:

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/styl-us/ - najnowszy wymaga Firefox 57

I nie trzeba zamykać przeglądarki by CSS zaczął działać.

Wersja 1.5.1 niby ruszy w Firefox 53: https://addons.mozilla.org/firefox/down ... -1.5.1.xpi, może starsza ruszy w 52: https://web.archive.org/web/20170821172 ... /versions/

Stylish dla PaleMoon:
https://www.jeffersonscher.com/temp/Stylish211Fx/ - może ruszyć po poprawkach w pliku "manifest".
https://addons.palemoon.org/addon/stylish-custom/
https://addons.palemoon.org/addon/stylem/

https://addons.basilisk-browser.org/add ... sh-custom/
https://addons.basilisk-browser.org/addon/stylem/
¡Moz://a zorro de fuego!

Moz://a raposa de fogo!
krystian3w
 
Posty: 1929
Z nami od: 01 grudnia 2017, 15:27

Odp: dlaczego na XP lepiej uzywac np. Mypal, niz ff?

Postautor: covo » 29 lutego 2024, 11:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:109.0) Gecko/20100101 Firefox/112.0

a takie na przykład tlumaczenie stron, spod ppm, dzieki dodatkowi:

trudna sprawa - z przegladarek dzialajacych w miare sensownie na xp (360 EF, mypal, new moon, etc.), to ztcw tylko starociowy ff 52.9 esr ma dzialajacy dodatek do tlumaczenia stron s3.translator (v. 6.29) i robi to b. dobrze. A jesli nawet s3 pasuje do jakiejkolwiek innej przegladarki (a pasuja tylko wczesniejsze wersje dodatku, powod oczywisty), to juz nie dziala, tzn daje sie zainstalowac, ale nie tlumaczy, wywala error, mozna domyslac sie - why.
Czyli kiepsko jest z tlumaczeniem www przegladarkami na xp. Tylko ff 52.9.
covo
 
Posty: 1826
Z nami od: 21 maja 2003, 01:02

Odp: dlaczego na XP lepiej uzywac np. Mypal, niz ff?

Postautor: krystian3w » 29 lutego 2024, 14:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Android 13; Mobile; rv:123.0) Gecko/123.0 Firefox/123.0

Ja tam mam całości w pasku adresu, gdy nie odpowiada mi tłumaczenie offline wbudowane w nowszy Firefox (118 bez grzebania w about:config, jak pogrzebiemy to chyba 103+ lub używając przestarzały dodatek).

https://addons.mozilla.org/pl/android/a ... ginas-web/ - Google/Bing/Yandex a bogaci mogą uruchomić DeepL (niby 2,5 dolara amerykańskiego za przetłumaczenie angielskiego opisu Boliwii na Wiki). Niestety wymaga Firefox 63 a nowsze 64.

Jak S3 umie złamać "CORS" na GitHub (zgłoszenia błędów, PR lub dyskusje) to niby fajnie, bo hack z gołym Tampermonkey padł od wydania 4.20+ - pasek tłumaczeń stron z 12 letniej skryptozakładki już się nie wykona (jak jej się nie rozbuduje o dopisywanie polityk CSP).
¡Moz://a zorro de fuego!

Moz://a raposa de fogo!
krystian3w
 
Posty: 1929
Z nami od: 01 grudnia 2017, 15:27

Odp: dlaczego na XP lepiej uzywac np. Mypal, niz ff?

Postautor: covo » 29 lutego 2024, 14:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:109.0) Gecko/20100101 Firefox/112.0

ja pisze tylko o
1/ ff na xp, czyli nie o "nowszych" ff.
2/ ten addons z linka oczywiscie nie dziala na wymienionych przeze mnie przegl.
mowiac krotko: na xp jest prawie kaplica w sprawie tlumaczenia www, jeszcze tylko ff 52.9 i s3.
covo
 
Posty: 1826
Z nami od: 21 maja 2003, 01:02

Odp: dlaczego na XP lepiej uzywac np. Mypal, niz ff?

Postautor: emeraldmoon » 29 lutego 2024, 22:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:68.0) Gecko/20100101 Goanna/4.8 Firefox/68.0 Mypal/29.2.1

Może trochę nie na temat, ale tylko trochę.
Ja znów o przeglądarce 360 Chrome Browser. Dziś zauważyłem poważny problem z nią: tuż po załadowaniu się wszystkich dodatków, w tym dwóch najważniejszych dla mnie (uBlock i AdGuard), wyłączają się wszystkie z komunikatem w prawym dolnym rogu, że uległy zawieszeniu się i można je załadować ponownie, tylko że po ponownym ich włączeniu, przez minutę działają, owszem, zanim się w pełni nie załadują i wtedy nawet blokują reklamy poprawnie, ale po tym czasie znów się wyłączają! Pomocy!

Jedyna, diagnoza, do jakiej doszedłem to fakt, że to AdGuard 4.3.13 jest jedynym winowajcą, ponieważ, gdy spróbowałem włączyć wszystkie inne dodatki, ale bez niego, to działają cały czas sprawnie. A po włączeniu AdGuard, wywala mi on wszystkie inne! Może i bym się zadowolił uBlockiem, bo on fajnie i skutecznie blokuje reklamy, ale niestety nie radzi sobie dobrze z pazernym gigantem WP i tak na stronach O2 czy WP część reklam przenika. Natomiast AdGuard blokuje je totalnie.

Macie jakieś pomysły? Najgorzej, że nigdzie po angielsku nawet nie mogę znaleźć jakiegoś forum dyskusyjnego o tej dziwnej, chińskiej przeglądarce. O jej aktualizacji też można zapomnieć. Proszę o tak niewiele - by działała blokada reklam skutecznie. Chyba, że do uBlocka można dodać jakieś filtry, które skutecznie blokują całe ścierwo od Wirtualnej Polski, a nie tylko część.

Przed chwilą zrobiłem mały eksperyment: usunąłem AdGuard 4.3.13, który miałem załadowany ze strony dodatków automatycznie i zainstalowałem AdGuard wersja 4.2.209, który miałem w pliku na dysku i, co dziwne, ten działa poprawnie, blokuje też reklamy, ale... kiedyś ten z dysku wyłączał mi się albo po nieco dłuższym używaniu przeglądarki lub jej resecie. Coś ten AdGuard się żre z tą chińszczyzną. Fatalnie też, że już nie można automatycznie ze strony chromowych rozszerzeń zainstalować praktycznie niczego tu, bo woła o aktualizację :(. Proszę o mądre porady, bo nie wiem jak długo podziała ten AdGuard - starsza wersja.

No dobra udało mi się przynajmniej znaleźć bardzo aktualne filtry do uBlocka zabijające reklamy w O2 i WP, choć troszkę z opóźnieniem, gorzej niż AdGuard, który jest najlepszym blokerem, dlatego mój problem pozostaje otwarty: co z tymi dodatkami do chińskiej przeglądarki, czemu już nie działa dodawanie nowych, a najnowszy AdGuard się totalnie zawiesza?
emeraldmoon
 
Posty: 57
Z nami od: 03 lipca 2021, 20:45

Odp: dlaczego na XP lepiej uzywac np. Mypal, niz ff?

Postautor: i88 » 16 marca 2024, 14:18

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:78.0) Gecko/20100101 Firefox/78.0 Mypal/68.13.9

Jest nowy MP68 https://codeberg.org/Theodor2/Mypal68/r ... g/68.13.9b
Trochę zawiera jeszcze błędów, ale znanym trickiem na ograniczenie użycia pamięci da się używać i testować.

To z czego jestem zadowolony na lepsze to że YouTube sprawnie śmiga, a i chyba akceleracja sprzętowa lepiej chodzi bo niskie obciążenia na procka głównego w porównaniu do starego MP29. Parę innych stronek też działa ponownie. Jak np. OLX który ostatnimi czasy kulał w MP, a na PalMoon straszliwie mieli i nie zwalnia cache pamięci. Facebook to samo.

Problemy to natomiast z wersją językową, ale do ujarzmienia. Zrobiłem uproszczenie przez dodanie kodu według instrukcji ze stron Ferodora by błąd nie wyskakiwał w postaci zablokowania całej przeglądarki. Mogą przez to nie być wszystkie opcje dostępne, ale jest po polsku przynajmniej większość. :)
Początkowo też AdBlock się buntował coś w trybie prywatnym i nie wyświetla opcji w ramce przy wskazywaniu blokowania elementów stronki.
VOD TVP nie wyświetla video. a TVP stream się rozjechała strona ale video działa.

Brakuje natomiast jakichś skórek, żeby bardziej przypominał starego MP29. Wie ktoś gdzie takie można znaleźć? Albo jak zaaranżować ze starego MP poprzez UserChrome.css?
i88
 
Posty: 71
Z nami od: 11 lutego 2021, 15:43

Odp: dlaczego na XP lepiej uzywac np. Mypal, niz ff?

Postautor: covo » 16 marca 2024, 15:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:4.8) Goanna/20240105 PaleMoon/28.10.7a1

i88 pisze:Jest nowy MP68 https://codeberg.org/Theodor2/Mypal68/r ... g/68.13.9b
Trochę zawiera jeszcze błędów, ale znanym trickiem na ograniczenie użycia pamięci da się używać i testować.

1.
jakie to błędy? (tradycyjnie wywala sie? :) :)

2.
jaki trick?

btw: a tutaj, to co jest...?
https://github.com/Feodor2/Mypal68/
covo
 
Posty: 1826
Z nami od: 21 maja 2003, 01:02

Odp: dlaczego na XP lepiej uzywac np. Mypal, niz ff?

Postautor: i88 » 16 marca 2024, 18:34

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:78.0) Gecko/20100101 Firefox/78.0

No dwa profile na serwisach programistycznych ma ten Ukrainiec i na odmiennym od tego znanego dał kolejną wersję. A na GitHub piszą w tematach o problemach i o językach.
Podawałem kiedyś w tym wątku jak ograniczyć te pamięć:

browser.tabs.remote.autostart = false

Jak jest sporo zainstalowanego RAM-u sprzętowo i nie są odpalone inne aplikacje oraz zbyt dużo kart to spokojnie starcza.
Ja tam wolę menu PL, niż ENG i że MP nabrał wigoru. Nie wiem jak z tym waszym chińskim CHROME porównanie wydajnościowe wypada bo go nie używam narazie.
i88
 
Posty: 71
Z nami od: 11 lutego 2021, 15:43

Odp: dlaczego na XP lepiej uzywac np. Mypal, niz ff?

Postautor: covo » 16 marca 2024, 19:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:4.8) Goanna/20240105 PaleMoon/28.10.7a1

czy daje BSOD?
covo
 
Posty: 1826
Z nami od: 21 maja 2003, 01:02

Odp: dlaczego na XP lepiej uzywac np. Mypal, niz ff?

Postautor: i88 » 21 marca 2024, 14:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:68.0) Gecko/20100101 Goanna/4.8 Firefox/68.0 Mypal/29.3.0

Sam sprawdź. Czasem przeglądarka się zamknie nieoczekiwanie. BSOD ja nie miewam bo coś chyba w systemie jest wyłączone w tym względzie, a i mój sprzęt lepiej toleruje te MP68.
Mnie jednak cieszy najbardziej powrót pełnej(?) funkcjonalności FB i Messengera oraz YT.
Działam pod XP na chyba 4 przeglądarkach i da się spoko przeżyć.
i88
 
Posty: 71
Z nami od: 11 lutego 2021, 15:43

Odp: dlaczego na XP lepiej uzywac np. Mypal, niz ff?

Postautor: covo » 21 marca 2024, 17:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/86.0.4240.198 Safari/537.36

i88 pisze:Sam sprawdź.

thx, mr Winston Wolfe.

ztcw --> albo bsod,albo reboot - jesli cos wylaczy sie w systemie (reg), to wowczas: cos za cos. Chyba, ze chodzi nie o wpis w reg., tylko o inna metode unikania bsod.
Mam w reg. wył. reboot. Przeto w nagrode - bsod. Jedna cholera. Ale to wybralem.

Czyli pada Ci sama przegladarka. Ale bez reboot/bsod. No, to byloby calkiem niezle, da sie zyc. Z innej znow strony: byc moze Twoj sprzet lepiej toleruje przegladarke i ogranicza sie tylko do wywalenia jej, bez reboot/bsod.
covo
 
Posty: 1826
Z nami od: 21 maja 2003, 01:02

Odp: dlaczego na XP lepiej uzywac np. Mypal, niz ff?

Postautor: i88 » 24 kwietnia 2024, 19:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:78.0) Gecko/20100101 Firefox/78.0

Ukrainiec Feodor wydał kolejną poprawkę, jednak w obliczu powszechnej mobilizacji już nawet od 18 r.ż. chyba dalszych możemy już nie ujrzeć niestety.
https://github.com/Feodor2/Mypal68

Za to widzę taki oto komunikat o starych kompach i systemach odnośnie wydawcy Firefoxa:
Firefox w wersji 115 będzie ostatnim wspieranym wydaniem dla użytkowników systemów Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1. Jeśli korzystasz z tych wersji systemu Windows, zostaniesz przeniesiony do kanału Extended Support Release (ESR) Firefoksa poprzez aktualizację aplikacji. Mozilla będzie dostarczać aktualizacje zabezpieczeń dla tych użytkowników do września 2024 roku. Po tym terminie aktualizacje zabezpieczeń nie będą dostarczane.

Świetnie! Ja jeszcze dobrze się nie rozsiadłem przy WIN7, a już nawet ósemka jest na przegranej. Coraz bardziej nienawidzę kompów do Neta przez ten szybki postęp i całkowitą wymianę interfejsów. Ja wiem, że dekada to dużo dla przywyknięcia do nowego, ale Ja jako starsza osoba niereformowalny już jestem i swoje stałe przyzwyczajenia mam i więcej do szczęścia mi nie potrzeba.
i88
 
Posty: 71
Z nami od: 11 lutego 2021, 15:43

Poprzednia

Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: