MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Firefox - domyślna przeglądarka?

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Firefox - domyślna przeglądarka?

Postautor: pitbull82 » 10 sierpnia 2004, 21:39

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7) Gecko/20040707 Firefox/0.9.2

Witam

Chciałem się dowiedzieć, jak Wam się spisuje Firefox jako domyślna przeglądarka i czy da się jakoś zrobić, aby wszystko się otwierało spod Firfoxa.

W przypadku linków z gg to chyba niemożliwe, ale co z klientem poczty?
Mam thunderbirda (na razie nie skonfigurowanego) i gdy tylko kliknę
Help -> Mozilla Thunderbird, strona otwiera się tylko w IE, a Firefoxa jakby nie widzi :(

Dostaję dziennie dużo powiadomień o odpowiedziach na forum i niestety taka sytuacja jest dla mnie obecnie bardzo uciążliwa.

Czy istnieje jakieś rozwiązanie? Czy trzeba coś jeszcze ustawić?

Pozdrawiam i czekam na pomoc
pitbull82
 

Mozilla Thunderbird

Postautor: drawdert » 10 sierpnia 2004, 22:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040707 Firefox/0.9.2

Witaj, w menu Firefoxa znajdz Narzedzia-Opcje ....-ogolne i zaznacz firefox posdczas uruchamiania ma sprawdzic itd.... wykonaj sprawdz teraz i powinno grac. W panelu sterowania windows w opcjach internetowych na zakladce programy wyczysc pole Internet Explorer .... jest domyslna przegladarka. U mnie to zadzialalo i gg widzi tez linki w Firefox. Ja mam Win2000 a Ty chyba XP ale wszystko powinno byc podobne. POZDRAWIAM. :D
drawdert
 

Postautor: pitbull82 » 10 sierpnia 2004, 23:53

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7) Gecko/20040707 Firefox/0.9.2

Rzeczywiście mam XP. Mimo, że miałem wszystko ustawione tak jak Ty nic nie pomagało.

Zacznę od tego, że miałem jako podstawową przeglądarkę zainstalowaną nakładkę na explorera o nazwie MyIE2. Momentami zarówno IE, jak i Firfox uważały, że są domyślnymi przeglądarkami.

Przed momentem odinstalowałem MyIE2 i ... wszystkie linki w mailach przestały działać :(

W końcu zastosowałem metodę:

Otwieramy mój komputer
Narzędzia ->Opcje Folderów -> Typy plików

Blisko początku mamy coś takiego URL: Protokół HTTP.

Klikamy zaawansowane. Na liście powinna być pogrubiona domyślna akcja u mnie opisana jako MyIe2 (bo tak się nazywała domyślna przeglądarka).

Zaznaczamy opcję i klikamy edytuj. Następnie przeglądaj i wybieramy aplikację (w tym przypadku firefox.exe). Możemy zmienić jeszcze opis pól akcja i aplikacja np. na Firefox.

Mnie właśnie w ten sposób udało się poradzić z problemem. Help w thunderbirdzie otwiera się już w Firefoxie i linki w mailach zarówno w thunderbirdzie, jak i w Outlooku też się już otwierają w Firefoxie.

Pozostało jedynie gg, ale z tego co czytałem na jakimś forum, gg nie da się tak ustawić (dziwne, że Tobie działa OK - może zbieg okoliczności jak to w win ;) ).

Pozdrawiam
pitbull82
 

Postautor: duke_leto » 11 sierpnia 2004, 07:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7) Gecko/20040803 Firefox/0.9.3

zobacz w panelu sterowania - add or remove programs - set programs access and defaults
duke_leto
 
Posty: 267
Z nami od: 09 czerwca 2004, 08:31

Postautor: Christof » 11 sierpnia 2004, 08:08

Przeglądarka: Mozilla FajerFoks zero kropka dziewiec kropka dwa i Lindols iks pe ;-P

gg do wyświetlania rozmów kozysta z bibliotek IE czyli rozmawiając przez gg to tak jakbyś przegladał coś w IE a przeciez nie da sie zrobić aby linki na stronach przeglądanych w IE otwierały sie w FF
Christof
 
Posty: 2
Z nami od: 29 czerwca 2004, 13:12

Postautor: Gość » 11 sierpnia 2004, 08:23

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.7) Gecko/20040803 Firefox/0.9.3

Christof pisze:gg do wyświetlania rozmów kozysta z bibliotek IE czyli rozmawiając przez gg to tak jakbyś przegladał coś w IE a przeciez nie da sie zrobić aby linki na stronach przeglądanych w IE otwierały sie w FF

http://www.mozillapl.org/forum/about-6606.html
Gość
 

Postautor: pitbull82 » 11 sierpnia 2004, 15:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7) Gecko/20040707 Firefox/0.9.2

No nie wiem.

Ja tylko jak spatchowałem gg, to z tego nowego pliku nie otwiera mi się już archiwum gg. Za takie "rozszerzenie" gg to ja dziękuję.

Wróciłem do poprzedniego pliku gg.exe i jest OK

Albo jest coś nie tak z patchem albo chodzi o coś innego. Najważniejsze, że linki z poczty mi się otwierają w Firefoxie. A z gg - fajnie by było, ale ja jakoś przeżyję...

Pozdrawiam
pitbull82
 


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Obywatel84, stefan

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: