MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Opera czy Firefox ??

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Postautor: andol » 15 listopada 2004, 09:32

Przeglądarka: Opera/7.60 (Windows NT 5.1; U; pl)

Kto tu prowadzi wojny? :roll:
Mifczu chciałby przesiąść się z Opery na FF, w związku z czym zapytał, czy jest możliwy import zakładek Opery do FF. Należałoby więc mu pomóc, gdyż wszystko wskazuje na to, że nie jest to takie proste. Przeprowadziłem przed chwilą kilka testów z których wynika, że import ustawień Opery jest zabugowany. W pewnych ściśle określonych okolicznościach FF potrafi zaimportować ustawienia Opery, w innych -- nie. Jeśli są zainteresowani - mogę podać więcej szczegółów (niestety nikogo nie zainteresował opisany przeze mnie błąd występujący w instalatorze FF dla Windows, więc nie wiem, czy warto się produkować ;)).

Mojej (bardzo nietypowej) konfiguracji Opery obecny algorytm importu ustawień nie widzi. Nię będzie jednak również widział konfiguracji Opery 7.54 PL zainstalowanej z domyślnymi ustawieniami oferowanymi przez instalatora.
Andrzej,
który zrezygnował z zabawy w tej piaskownicy.
andol
 
Posty: 83
Z nami od: 31 stycznia 2002, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Operacja ;) » 17 listopada 2004, 13:37

Przeglądarka: Opera/7.60 (Windows NT 5.0; U; en)

krasnalek pisze:Ja uważam, że ma do tego prawo, ale czytając niektóre 'fanatyczne' wypowiedzi zastanawiam się czy powinienem (za karę):
1. Spalić Jej wszystkie skarpetki.
2. Urwać Jej kabelek z myszki (hmm niestety bezprzewodowa :wink:)
3. Zadzwonić na Policję.
4. 1.+2.+3.
:lol:


Rozumiem, że jak z kolei czytasz fanatyczne wypowiedzi zwolenników Firefoksa, to palisz swoje skarpetki? ;) Nie chcę tu nikogo urazić, ale zarówno po jednej, jak i po drogiej stronie jest wyraźna tendencja do tolerowania "własnych" fanatyków i odsądzania od czci i wiary fanatyków drugiek przeglądarki.
Operacja ;)
 

Postautor: krasnalek » 17 listopada 2004, 21:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7.5) Gecko/20041115 Firefox/1.0

Operacja ;) pisze:Rozumiem, że jak z kolei czytasz fanatyczne wypowiedzi zwolenników Firefoksa, to palisz swoje skarpetki? ;)

Chodziło mi właśnie o wypowiedzi niektórych użytkowników Firefoxa, którzy traktują Operę jak badziewie w stylu IE.
Przeczytaj tamtego posta w całości, a nie wybiórczo. :wink:
krasnalek
 
Posty: 394
Z nami od: 02 listopada 2004, 20:51

Postautor: Operacja ;) » 18 listopada 2004, 08:29

Przeglądarka: Opera/7.60 (Windows NT 5.0; U; en)

Aaa, jeśli tak, to w porządku ;) Nie czytałem wybiórczo, tylko po prostu źle zrozumiałem :oops:
Operacja ;)
 

Postautor: lazik » 18 listopada 2004, 10:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0 Mnenhy/0.6.0.104

A ja siędziwię, że jeszcze nie zrobiono syntetycznego porównania obu przeglądarek. Moderatorzy forum Opery mają to głęboko w poważaniu. Ja proponowałem by jedna bądź kilka osób wzięła i zrealizowała projekt. Sam mówiłem, że mogę pomóc w opracowaniu. Niestety widać dla kogoś to jest niewygodne. Należy także zaznaczyć, że w przypadku Fxa byłoby znacznie trudniej zebrać wszystkie właściwości przeglądarki a opisywanie poszczególnych wtyczek byłoby niewątpliwie dość męczące, ale w końcu skończyły by się tamaty takie jak wyżej.
Pozdrawiam,
lazik_s
lazik
 
Posty: 177
Z nami od: 30 października 2004, 10:52

Postautor: MacKozer » 18 listopada 2004, 10:54

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

Mi dyskusja na jednym i na drugim forum przypomina lata 80te i czasy strasznej wojny pomiędzy klanem Atari i Commodore 64 (wynalzki typu C116 czy C+4 nie miały czym sie popisać).

P.S. Ja moge porównywać FF tylko z IE, Opery nigdy nie używałem.
MacKozer
 
Posty: 12
Z nami od: 18 listopada 2004, 09:07
Lokalizacja: Litzmannstadt

Postautor: andol » 18 listopada 2004, 14:23

Przeglądarka: Opera/7.60 (Windows NT 5.1; U; pl)

lazik pisze:A ja siędziwię, że jeszcze nie zrobiono syntetycznego porównania obu przeglądarek. Moderatorzy forum Opery mają to głęboko w poważaniu. [...] Niestety widać dla kogoś to jest niewygodne.


Czy ten człowiek nie potrafi żyć bez ciągłego mącenia i prowokowanie czytelników obu forów?
Jeśli chcesz mieć porównanie, to się weź do roboty i je zrób, a nie gadaj bezpodstawnie [1], że coś dla kogoś jest niewygodne. A jeśli Ci się nie chce - to nie zawracaj głowy innym.
Kogo na tym forum obchodzą moderatorzy forum Opery? I skąd nagle wzięli się w Twojej wypowiedzi? Może jeszcze powinni napisać lazikowi jakieś opowiadanie? A może nowy system operacyjny?

[1] <lazik_s_mode>Poprzyj swoje przypuszczenia cytatem.</laziks_mode>
Andrzej,
który zrezygnował z zabawy w tej piaskownicy.
andol
 
Posty: 83
Z nami od: 31 stycznia 2002, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Domel » 18 listopada 2004, 15:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040616

lazik pisze:A ja siędziwię, że jeszcze nie zrobiono syntetycznego porównania obu przeglądarek.

I bardzo dobrze przynajmniej flejma nie bedzie z tego powodu.
Wszystkie porownania/zestawienia nie moga byc dobre bo jeden przegladanie w panelach uwaza za zupelna bzdure i niepotrzebny ficzer a drugi powie ze to wlasnie jest najwazniejsze i bez tego zyc nie moze. I jak to pogodzic? Nie da sie bo to sa skrajne zdania. I tak bedzie w kazdym punkcie takiego zestawienia. Jedni beda sie burzyc ze czegos tam nie uwzgleniono drudzy ze cos tam jest uwzglednione niepotrzebnie. I tak bedzie w kolo a w konsekwencji doprowadzi to do wolny takiej ze Operowcy beda udowaniac, ze to wielki plus Opery ze nie ma rozszerzen bo rozszerzenia sa zle, to samo bedzie z Mozillowcami. Zreszta juz kiedys taki temat byl i takie glupie obrzucanie sie blotem trwalo na 20 stronach (czyli ~200 postach) :evil:
Dlatego rada: chcesz wiedziec ktora przegladarka jest lepsza to zainstaluj obie i sam zobacz. A moze nurtuje Cie bardziej szczegolowe pytanie np czy Opera obsluguje alternatywne style lub czy FF obsluguje RSS? Na to tez jest rada. Zainstaluj i sprawdz.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: lazik » 18 listopada 2004, 16:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0 Mnenhy/0.6.0.104

Czy ten człowiek nie potrafi żyć bez ciągłego mącenia i prowokowanie czytelników obu forów?

Śmieszny jesteś!!! :lol:

Jeśli chcesz mieć porównanie, to się weź do roboty i je zrób, a nie gadaj bezpodstawnie [1]
...
Poprzyj swoje przypuszczenia cytatem.

Poczytaj sobie dokładnie forum Opery i moje słowa np do quirisa:
To co niby zarzucisz mni, że kłamię mówiąc, iż cache memory jest w FF? Może to samo powiesz o wyszukiwaniu na stronie poprzez "'" czy "/"? Zapewne to samo rozciągniesz na przykładowy "g onet" czy "wiki onet" w pasku adresowym? Tego może nie ma w FF?
Trochę obiektywizmu! Jeżeli piszecie o czymś co ewidentnie w FF jest (tak czasami po zainstalowaniu dodatkowego rozszerzenia), że tego nie ma to jak to się nazywa? Zauważyłeś kiedykolwiek w moim poście bym napisał, że macie używać FF bo tak? mid:PEI.10.09F2@puck.one.pl też zapewne przeczytałeś?
Dlaczego próbujesz być moralizatorem i wyrocznią postępowań innych tego naprawdę nie mogę pojąć. Spójrz na wszystko trzeźwym okiem. Zrób rzetelne porównanie cech i wtedy zarzucaj, że piuszę nieprawdę.

A później można poczytać na forum Opery jak to się wie o czym pisze.
Nasty:
A tych rozszerzeń też jest masa.. caaałe 152, z czego wiele bzdurnych, które nijak nie uzupełnią wielu poważnych braków FF w stosunku do Opery - np.:
- nie mam szczegółowego paska postępu - bez tego nie mogę żyć
- nie mam cache'owania w RAMie - jw.
- zerowa w porównaniu z Operą konfigurowalność interfejsu i wyglądu
- słabe skóry i trzeba restartować przeglądarkę, żeby je obejrzeć (sic!)
- nie ma pełnego fullscreena
- brak nawigacji przestrzenna po linkach (Shift+kursory) - często używam
- próżno szukać tak samo wygodnego paska paneli z nie mniej wygodnymi notatkami
- funkcja Fast Forward / Przewiń Dalej?
- pamiętanie sesji? Coś ponoć jest, nie sprawdzałem jak działa, ale goły FF mi startuje tyle co Opera z 50 oknami (3-4 sekundy) , więc wolę nie wiedzieć ile FF zająłby taki start.
a na koniec jak się sypnie system or sth., to wszystko od nowa przeinstalowywać - bo architektura kodu FF jest SYFIASTA - porozrzucane pliki po systemie i wpisy w rejestrze. A spróbujcie uruchomić dwie sztuki na raz.. nawet magiczne zaklęcia nie pomagają.

Dobrze, że dzięki takim wątkom niektórzy się przekonali, że jednak "niektóre" funkcje w FF są i mogą pisać zgodnie z faktami.
quiris:
Nie chciałbym zadawać kolejnych pytań, które by pokazały, że tego i tego się znowu nie da zrobić w FF, bo FF tego nie ma. Nie chcę tego robić, bo faktem niezbitym jest, że FF ma *bardzo słabo konfigurowalny* interfejs. Wszystko co może ZU (bez pisania wtyczek) zrobić to poprzesuwać parę przycisków, pododawać parę ze skromnego zasobu, pousuwać ewentualnie i to na dwóch paskach i tyle. I proszę cię nie wmawiaj mi, że FF jest świetnie konfigurowalny.

No i musiał przyjść Gandalf szepnął parę słów o możliwościach interfejsu i wszystko się okazało w innych kolorach. Jednak można? Jest bardzo konfigurowalna?
Pozdrawiam,
lazik_s
lazik
 
Posty: 177
Z nami od: 30 października 2004, 10:52

Postautor: Gość » 18 listopada 2004, 16:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

Damn, moze zamiast sie klocic na roznych forach wezmiecie sie za popularyzowanie FF i O? Obie sa lepsze od IE. I kropka.
Jezeli komus sie nudzi moze "ponawrac" tego osobnika
http://forum.infojama.pl/viewtopic.php?t=45629
Gość
 

Postautor: andol » 18 listopada 2004, 23:00

Przeglądarka: Opera/7.60 (Windows NT 5.1; U; en)

lazik pisze:Śmieszny jesteś!!! :lol:

W Twoich ustach może to być dla mnie jedynie komplement.
Poczytaj sobie dokładnie forum Opery i moje słowa

Czytam, czytam i jakoś nie mogę tam znaleźć informacji o tym, że niewygodne jest dla nas dokonywanie jakichkolwiek porównań.
Rany! Ty naprawde myślałeś, że ja oczekuję jakichkolwiek cytatów? Ale niech Ci będzie. Nie wiem, co przytoczone wypowiedzi mają wspólnego z tym, że "niestety widać dla kogoś to [porównanie] jest niewygodne".
Poza tym najpierw mówisz coś o moderatorach, a następnie cytujesz Nasty'ego. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego rozmawiając ze mną, nie posłużyłeś się cytatem z żadnej mojej wypowiedzi. Czyżbyś nie znalazł żadnej, którą możnaby dopasować (lub ewentualnie nagiąć) do forsowanej tu tezy sprawach niewygodnych dla moderatorów forum Opery oraz cyklistów?

No i musiał przyjść Gandalf szepnął parę słów o możliwościach interfejsu i wszystko się okazało w innych kolorach. Jednak można? Jest bardzo konfigurowalna?

Gandalf nie musiał przychodzić - wystarczyło, że Ty wychodzisz i od razu atmosfera się oczyszcza. Nikt z nas nie czuje potrzeby flameowania. Polscy użytkownicy Mozilli oraz użytkownicy Opery od lat koegzystują w zgodzie. I nie tylko koegzystują. Wspólnie biorą udział w różnych przedsięwzięciach (np. osiolki.net, browsehappy.pl). Ja na swojej stronie operowej od lat polecam zapoznanie się z Mozillą i Firefoksem (dziwne, nie?). Niestety co kilka miesięcy pojawia się jakiś neofita, który tę miłą atmosferę próbuje zagęścić.

Nieodwracalnie włączam tryb <ignore_lazik_s />. Wiem, że nie jestem pierwszy, ani ostatni.

BTW, dziwi mnie aktywność użytkownika lazik_s na forach, choć jeszcze tak niedawno pogardzał tą formą komunikacji.
Andrzej,
który zrezygnował z zabawy w tej piaskownicy.
andol
 
Posty: 83
Z nami od: 31 stycznia 2002, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: piotrek84 » 18 listopada 2004, 23:13

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0 Mnenhy/0.6.0.104

Lazik, dziecinko, nie placz tylko wysil sie lub zrob lepsze porownanie.
Dziwie sie, ze nikt nie dal lazikowi tego linka, przynajmniej na chwile byloby ciszej.
piotrek84
 
Posty: 1785
Z nami od: 11 września 2003, 18:48
Lokalizacja: ze świata marzeń

Postautor: Ludwik » 18 listopada 2004, 23:15

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

Uważam, że zamknięcie tego tematu było by całkiem dobrym pomysłem. Już dawno przestano tu rozmawiać o cechach programów.
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Postautor: lazik » 18 listopada 2004, 23:53

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

Lazik, dziecinko, nie placz tylko wysil sie lub zrob lepsze porownanie.
Dziwie sie, ze nikt nie dal lazikowi tego linka, przynajmniej na chwile byloby ciszej.

Ta dziecinka czytało toto już chyba ze dwa lata temu. Sam porównania nie zrobię bo jestem w oczach innych nieobiektywny z tego też powodu pisałem by któoś inny przejął moderowanie czegoś takiego. Niestety nikt nie chce. Lepiej już przymykać oczy na wybryki niektórych piszących nieprawdę, a później zwalić na lazik, że on nachalnie ewangielizuje. Standard. A co byście odpowiedzieli na to co zacytowałem we wcześniejszych postach. To przecież jest niedopuszczalne kiedy alternatywne przeglądarki walcząc o swoje miejsce z IE same się dyskredytują. Chociaż de facto nie one tylko ich użytkownicy, którzy jawnie piszą niepradę. Zwrócenie im uwagi to równoznaczne z mianem pastora. Nie wiem dlaczego tak wszyscy się wystrzegają tych różnic i lubią by inny produkt był opisywany.nieprawdziwie?
Odnoszę wrażenie, że dość dobrze to opisuje Gandalf w wypowiedzi na qurisa "operowym-blogu". I te słowa mogę dać za pointę.
Pozdrawiam,
lazik_s
lazik
 
Posty: 177
Z nami od: 30 października 2004, 10:52

Postautor: Gandalf » 19 listopada 2004, 01:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041107 Firefox/1.0

quiris pisze:
lazik pisze:Quiris jak już na coś się powołujesz to mógłbyś sprawdzić to źródło. Na dzień dzisiejszy Firefox jest najbezpieczniejszą przeglądarką.
[...]
Na drugi raz czytaj uważnie co piszę, bo zwykle nie piszę tego bezpodstawnie :evil:

Przepraszam, ze wroce do tematu, ale jak to sie ma do...
http://secunia.com/product/4227/ i
http://secunia.com/product/761/

Zobaczylem to dzis i zaczelo mnie zastanawiac, wlasnie w zestawieniu z Twoim postem...
IE jest to aplikacja, która pozwala przeglądać internet z Twojego komputera i na odwrót
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: quiris » 19 listopada 2004, 01:30

Przeglądarka: Opera/7.60 (X11; Linux i686; U; en)

Gandalf pisze:
quiris pisze:
lazik pisze:Quiris jak już na coś się powołujesz to mógłbyś sprawdzić to źródło. Na dzień dzisiejszy Firefox jest najbezpieczniejszą przeglądarką.
[...]
Na drugi raz czytaj uważnie co piszę, bo zwykle nie piszę tego bezpodstawnie :evil:

Przepraszam, ze wroce do tematu, ale jak to sie ma do...
http://secunia.com/product/4227/ i
http://secunia.com/product/761/

Zobaczylem to dzis i zaczelo mnie zastanawiac, wlasnie w zestawieniu z Twoim postem...

Ma się dokładnie tak, jak przedstawiłem sprawę wcześniej. Po prostu secunia nie przeniosła niezałatanych dziur do produktu FF 1.x i tyle. A dlaczego tego nie zrobiła, skoro omówione w tym wątku błędy istnieją również w FF 1.0 to już należałoby Secunię zapytać. Ja starałem się w tym wątku uczulić czytelników, aby czytali to co jest pisane z pewną dozą nieufności, bo widać, że pewne rzeczy nie wyglądają tak naprawdę jak się na pierwszy rzut oka wydają.
quiris
 
Posty: 659
Z nami od: 31 lipca 2002, 06:53

Postautor: Wojciech » 19 listopada 2004, 01:42

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.7.2) Gecko/20040803

Ludwik pisze:Uważam, że zamknięcie tego tematu było by całkiem dobrym pomysłem.
Cieszę się, że jesteśmy tego samego zdania! :D
Wojciech
Moderator
 
Posty: 1100
Z nami od: 28 sierpnia 2002, 09:32
Lokalizacja: Przeworsk

Poprzednia

Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: