MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Import wiadomości z pliku *.pst do Thunderbirda

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Import wiadomości z pliku *.pst do Thunderbirda

Postautor: Przeman » 24 kwietnia 2005, 14:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.7) Gecko/20050414 Firefox/1.0.3

Witam.
Mój problem przedstawia się następująco.
Miałem zaintalowanego Win`98SE i Outlooka 2000. W Outlooku wyeksportowałem wiadomości do pliku *.pst.
Kiedy zainstalowałem WinXP i Thunderbirda, nie potrafię zaimportować wiadomości z tego pliku do tego klienta poczty. Co mam zrobić?
Nie chcę się bawić w instalowanie raz jeszcze Outlooka, importowaniu do niego tego pliku i dopiero z niego do Thunderbirda. Próbowałem importować ten plik do Outlook Expresa ale nie zadziałało.
Szukałem odpowiedzi na necie, ale bezskutecznie.
Pozdrawiam, Przeman
Przeman

Z nami od: 24 kwietnia 2005, 13:56

Postautor: goomish » 24 kwietnia 2005, 19:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.7) Gecko/20050414 Firefox/1.0.3

Być może się mylę :) ale jeżeli nie, wyjścia masz dwa:
1. To, którego nie chcesz, czyli zainstalować Outlooka i dopiero wtedy zaimportować pocztę do Thunderbirda. Po wszystkim Outlooka możesz odinstalować :)
2. Wyjście drugie: znaleźć kogoś z taką samą jak Twoja była wersja MS Outlook, podłączyć do niego przyniesiony ze sobą plik *.pst, poprosić tego kogoś o (chwilowe? :) ) zainstalowanie Thunderbirda, zaimportowanie z poziomu Thunderbirda poczty z MSO, wynikowe pliki (%profil_thunderbirda%\Mail\%konto%\*.* zabrać do domu i wrzucić w odpowiednie miejsce. A zainstalowanego u kolegi / koleżanki / znajomego / znajomej Thunderbirda zostawić, a nuż... :D
goomish

Z nami od: 02 grudnia 2004, 22:02

Postautor: Przeman » 24 kwietnia 2005, 22:21

Powitali:)
Dzięki. Właśnie udało mi się tego dokonać. Netety, musiałem zainstalować Outlooka:( No! I na dodatek trzeba było go uczynić domyślnym klientem poczty!!! Czysta gupota! Po co robic ludziom tyle problemów?! Dzięki za dobre chęci:)
Pozdrowionka, Przeman
Przeman

Z nami od: 24 kwietnia 2005, 13:56

Odp: Import wiadomości z pliku *.pst do Thunderbirda

Postautor: simone » 07 października 2017, 08:06

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/61.0.3163.100 Safari/537.36

Chciałbym podzielić się tym samym rozwiązaniem technicznym i nietechnicznym. Możesz wybrać według własnego uznania.

Rozwiązanie techniczne
1) Po pierwsze, przejdź do start >> Programy domyślne >> Ustaw domyślny program. Następnie wybierz Outlook z podanych opcji i kliknij przycisk "Ustaw ten program jako domyślny"
2) Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to uruchomić Thunderbirda i przejść do opcji "Narzędzia", ​​a następnie kliknąć na "Importuj".
3) Wybierz przycisk radiowy znajdujący się obok pozycji "Poczta", a następnie kliknij przycisk "Dalej". Teraz wybierz Outlook z podanych opcji i kliknij "Dalej". Kiedy to zrobisz, kliknij "Zakończ", aby zaimportować.
4) Aby kontynuować dalej, wykonaj te same czynności, a następnie wybierz "Książki adresowe" lub dowolny element, który chcesz zaimportować z programu Outlook do Thunderbird.
Teraz wróć ponownie do Programów domyślnych wdowa. Otwórz go i wybierz Thunderbird, a następnie wybierz "Ustaw ten program jako domyślny"

Nietechniczne rozwiązanie.
Jeśli nie jesteś użytkownikiem technicznym, rozważyć znalezienie narzędzi innych firm. Chciałbym udostępnić oprogramowanie PST do MBOX konwertera programu, aby zaimportować skrzynki pocztowe PST do Thunderbirda.
simone

Z nami od: 07 października 2017, 08:01

Wróć do Klient poczty Thunderbird