MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

wymagania

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

wymagania

Postautor: j » 23 lipca 2003, 09:48

Przeglądarka: -

Jakie minimalne wymagania ma Thunderbird dla Windows? Chodzi mi przedewszystkim o pamiec.

dzieki
j
 

Postautor: Pitreck » 24 lipca 2003, 14:28

Przeglądarka: -

Nie ma nigdzie podanych oficjalnych minimalnych wymagan sprzetowych, ale do wmiare komfortowego uzytkowania potrzebne jest 128MB i wiecej. Mamy tu pewna osobke ktora odpalala Tb na 96MB i mowi ze program strasznie sie wlecze.
"Zaczyna się nowy wyścig, ale starzy gracze jeszcze nie umieją zrozumieć, że toczyć się on będzie na zupełnie innym poziomie. Idzie tsunami, a niektórzy dalej zapatrzeni w ziemie stawiają na plaży zamki z piasku i kłócą się, czyj większy..." - Gandalf
Pitreck
Moderator
 
Posty: 1163
Z nami od: 28 listopada 2002, 20:17
Lokalizacja: Wa-wa

Postautor: j » 24 lipca 2003, 17:22

Przeglądarka: -

Pitreck pisze:Nie ma nigdzie podanych oficjalnych minimalnych wymagan sprzetowych, ale do wmiare komfortowego uzytkowania potrzebne jest 128MB i wiecej. Mamy tu pewna osobke ktora odpalala Tb na 96MB i mowi ze program strasznie sie wlecze.

ee, szkoda :((
z thunderbirdem slabo a w dodatku laczna masa Fire+Thunder (duzo duzo) znaczaco przekracza rozmiar Opery i Mozi Sea-Monkey
Z Mozilla jest w stanie konkurowac chyba tylko Opera
Mnie z 256MB RAM, TB chodzi calkiem niezle, ale chcialem toto zastosowac na kompie rodzicow (48MB), nie zainstaluje im Opery bo pogubia sie w nadmiarze funkcji, zreszta niezbyt fajnie poukladanych
Szczerze mowiac chcialem zastapic programy TheBat i OE, ale na razie to se chyba ne da :D
jezeli oba projekty nie zejda do 64MB RAM lub mniej to poczatkujacy userzy moga niestety "przechodzic" na mniej wymagajaca Opere :( co naprawde mnie martwi (chyba ze stanieja pamieci :D)
j
 

Postautor: Pitreck » 24 lipca 2003, 17:40

Przeglądarka: -

j pisze:Mnie z 256MB RAM, TB chodzi calkiem niezle, ale chcialem toto zastosowac na kompie rodzicow (48MB), nie zainstaluje im Opery bo pogubia sie w nadmiarze funkcji, zreszta niezbyt fajnie poukladanych


No niestety, zasobozernosc oraz wysokie wymagania sprzetowe odkad pamietam byly i sa wada Mozilla a Fb i Tb poniekad to odziedziczyli.
Po to ten caly rozpad by kazda aplikacje z osobna dopiescic i te wymagania zmniejszyc by na kompie ponizej 700MHz, 128MB Ram jedyna alternatywa dla IE nie byla Opera.

j pisze:jezeli oba projekty nie zejda do 64MB RAM lub mniej to poczatkujacy userzy moga niestety "przechodzic" na mniej wymagajaca Opere :( co naprawde mnie martwi (chyba ze stanieja pamieci :D)


Spokojnie, nie odrazu Krakow zbudowano. Powolutku az do skutku. :)
"Zaczyna się nowy wyścig, ale starzy gracze jeszcze nie umieją zrozumieć, że toczyć się on będzie na zupełnie innym poziomie. Idzie tsunami, a niektórzy dalej zapatrzeni w ziemie stawiają na plaży zamki z piasku i kłócą się, czyj większy..." - Gandalf
Pitreck
Moderator
 
Posty: 1163
Z nami od: 28 listopada 2002, 20:17
Lokalizacja: Wa-wa


Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: