MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Problem z wyświetlaniem wiadomości html

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Problem z wyświetlaniem wiadomości html

Postautor: wrona3891 » 30 grudnia 2009, 10:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.6) Gecko/20091201 Firefox/3.5.6 (.NET CLR 3.5.30729)

Witam
Mam problem z wyświetlaniem wiadomości otrzymanych w formacie html. Widoczny jest tylko tekst. Wszystkie grafiki z wiadomości oraz załączniki są w pliku winmail.dat. Problem pojawił się kilka dni temu, wcześniej wszystko działało poprawnie. Problem istniał na TB 2, a także po aktualizacji TB3 ma ten sam problem. Dodam, że w opcjach widoku zaznaczone jest wyświetlanie wiadomości jako html. Nie chcę też używać, żadnych dodatków, aby wydobywać załączniki i grafiki z pliku winmail.dat.
wrona3891
 
Posty: 4
Z nami od: 30 października 2009, 15:04

Odp: Problem z wyświetlaniem wiadomości html

Postautor: Mirek » 30 grudnia 2009, 11:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1.6) Gecko/20091201 Firefox/3.5.6 (.NET CLR 3.5.30729)

http://kb.mozillazine.org/Winmail.dat_attachments (EN)
Czyli jednak albo dodatek (ew. zewnętrzny program), albo skonfigurować u nadawcy Outlooka tak, żeby wysyłał w normalnym HTMLu na nie jakimś TNEFie (Outlook Rich Text Format).
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: Problem z wyświetlaniem wiadomości html

Postautor: wrona3891 » 30 grudnia 2009, 12:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.6) Gecko/20091201 Firefox/3.5.6 (.NET CLR 3.5.30729)

W takim razie proszę mi wytłumaczyć jak to się dzieje, że otrzymując wcześniej maile od tego samego nadawcy wyświetlały się poprawnie. Jestem na 100% pewny, że nadawca nie zmieniał konfiguracji. Dodam, że na jednym komputerze z TB wiadomość wyświetla się poprawnie, a na drugim jest winmail.dat. Więc nie można stwierdzić, że to wina nadawcy. Proszę o pomoc
wrona3891
 
Posty: 4
Z nami od: 30 października 2009, 15:04

Odp: Problem z wyświetlaniem wiadomości html

Postautor: Mirek » 30 grudnia 2009, 15:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1.6) Gecko/20091201 Firefox/3.5.6 (.NET CLR 3.5.30729)

A odnośnie maila na dwóch Thunderbirdach - czy był to:
* dokładnie ten sam mail, ściągnięty z jednego serwera pocztowego przez dwa różne TB
* ten sam mail, wysłany do dwóch różnych odbiorców równocześnie, tj. w jednym mailu podanych było dwóch odbiorców
* ten sam mail, ale wysłany do dwóch różnych odbiorców osobno
* ten sam mail - ale tylko w sensie, że przesłany dalej, przekazany
* czy jeszcze jakoś inaczej? (jak?)
Tylko dwa pierwsze przypadki mogą wiarygodnie wskazać, że różnica nie wynika ze zmiany ustawień w Outlooku (które prawie zawsze się jakoś tak same przełączają... ;-)) i wtedy możemy myśleć czym się różnią oba TB, żeby ustalić przyczynę takiego zachowania.
A jeśli to nie są dokładnie te same maile, to radziłbym na początek spróbować sprawdzić któryś z tych dwóch pierwszych przypadków - i czy wtedy będzie różnie na obu TB.
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: Problem z wyświetlaniem wiadomości html

Postautor: kalwap100 » 29 stycznia 2010, 10:19

Przeglądarka: Opera/9.64 (X11; Linux i686; U; pl) Presto/2.1.1

Witam raczej nie odpowiedziales koledze na jego pytanie choc i on nie zawarl wielu informacji na ten temat :
Mam podobny problem i pozwole sobie przytoczyc moje zapytanie z innego postu gdyz wydaje mi sie ze oba ( bez odpowiedzi ) dotycza problemu zarowno mojego jak i poprzedniego rozmowcy :

Ponizej cytat i temat postu

Odp: Ukryte wiadomości w Thunderbirdzie

autor: kalwap100 » 29 stycznia 2010, 09:01

Przeglądarka: Opera/9.64 (X11; Linux i686; U; pl) Presto/2.1.1
U mnie jest ten sam problem
System operacyjny Linux Mandriva 2008.1 PP
Thunderbird 2.017

Dokladnie tak jak opisala wczesniej kolezanka przychodza nowe wiadomosci widac ich liste wytluszczona czcionka na liscie wiadomosci ale jak klikam na dana wiadomosc to nie mam ani podgladu paska nadawcy tytulu ani od kogo ani tresci wiadomosci po prostu puste pole podgladu
Wiadomosc zaznacza sie jako przeczytana i tyle

Dodatkowo doszedlem jeszcze ze aby wyswietlaly sie niewidzialne wiadomosci to musze przez prawoklik na folderze "Odebrane" wybrac "wlasciwosci" a nastepnie "przebuduj index"

Prosze o pomoc takie dzialanie na dluzsza mete jest strasznie uciazliwe i upierdliwe dlaczego musze robic cos recznie co powinno dziac sie w automacie

Zakladam ze uzytkownik cos sobie kliknal albo wykonal nieswiadomie polecenie ze skrotow klawiszowych - wersja wg niego " ja nic nie robilem zepsulo sie samo " . Problem jest tez o tyle wiekszy ze mam to juz na 2 komputerach wiec 2xmarudzenie ze jest problem

Please uratujcie biedna duszyczke z rozwiazanem problemu
[ciach]

Pozdrawiam
Andrzej


Moze te dane blizej przybliza Ci prowstaly problem
Tak jak stwierdzil poprzednik : nie zmienila sie konfiguracja, a zmienil sie sposob, a wlasciwie brak wyswietlania HTML.Niektore wiadomosci w html wyswietlaja sie w txt wraz z zalacznikami i komendami html - moze to tez cos pomoze .
Probowalem wiele rozwiazan ale nie dotycza one tego problemu za to znalazlem juz 3 posty bez odpowiedzi na ten sam problem moze teraz cos sie ruszy :) prosze o pomoc
Ostatnio zmieniony 01 lutego 2010, 12:55 przez kalwap100, łącznie zmieniany 2 razy
kalwap100
 
Posty: 24
Z nami od: 29 stycznia 2010, 09:09

Odp: Problem z wyświetlaniem wiadomości html

Postautor: Mirek » 29 stycznia 2010, 17:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1.7) Gecko/20091221 Firefox/3.5.7 (.NET CLR 3.5.30729)

kalwap100 pisze:Witam raczej nie odpowiedziales koledze na jego pytanie choc i on nie zawarl wielu informacji na ten temat

Rozumiem, że to do mnie piszesz - więc odpisuję :-) Po pierwsze odpowiedziałem koledze i podałem link z możliwymi rozwiązaniami (2. post w temacie), a po drugie z zacytowanego przez Ciebie opisu wynika, że to zupełnie inny problem (a właściwie dwa problemy) - a przynajmniej ja nie widzę tam nic o plikach winmail.dat jako załącznikach. Tyle gwoli ścisłości. A teraz się zastanawiam gdzie odpisać? - na Twoje PW, w tym temacie (chociaż opisujesz trochę inny problem), czy może w temacie skąd pochodzi Twój cytat (choć tam podczepiając się także nie do końca na temat piszesz). Niech już będzie tu.
Na jakiejś niewyświetlającej się wiadomości naciśnij CTRL+U (lub Widok -> Źródło wiadomości) i pokaż co tam masz (ocenzuruj adresy e-mail i ew. część treści maila). A jeśli nic się nie wyświetla, to utwórz nowy folder, skopiuj do niego niewyświetlającą się wiadomość, znajdź pliki odpowiadające temu folderowi w katalogu z profilem, spakuj i udostępnij lub jeśli nie chcesz upubliczniać, to podeślij np. mi - ale swojego maila podam Ci tylko w ostateczności i tylko w tym jednym celu :-)

Pozdrawiam,
Mirek
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: Problem z wyświetlaniem wiadomości html

Postautor: Mirek » 01 lutego 2010, 15:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1.7) Gecko/20091221 Firefox/3.5.7 (.NET CLR 3.5.30729)

kalwap100 - napisz jakiej wersji TB używasz, na jakim systemie operacyjnym i jeszcze na jakim systemie plików (FAT32, NTFS, ext2,....) znajduje się profil z plikami poczty.
Ponadto na Twoim miejscu zrobiłbym tak:
1. Kopia bezpieczeństwa profilu TB
2. Przeskanowanie (i ew. naprawienie) dysku pod kątem błędów (np.: chkdsk, fsck - w zależności od systemu)
3. Przeprowadzić porządkowanie folderu odebrane (prawoklik na folderze i "Porządkuj") - i sprawdzić czy to rozwiązało problem.
4. Jeśli nie, to utworzyłbym nowy folder w TB (np. Archiwum) i przeniósł do niego wszystkie maile z problematycznej skrzynki odbiorczej (najlepiej partiami po ok. 500 - 2000 maili, w zależności od mocy komputera), a następnie przeprowadził Porządkowanie (już pustego) folderu "Odebrane" - a jeśli to nie wyczyściło (zmniejszyło do okolic 0-2kB rozmiaru) odpowiednich plików (zapewne Inbox + Inbox.msf) - to skasowałbym je ręcznie przy wyłączonym TB.
Wspominasz na PW o przekroczeniu 2GB - nie powinno to stanowić problemu dla samego TB czy większości stosowanych obecnie systemów operacyjnych i systemów plików - osobiście dla przyspieszenia działania i odciążenia komputera oraz dysku - gdy rozmiar się zbliża do 1-2GB, to przenoszę stare wiadomości do utworzonego w tym celu osobnego podfolderu (2008, 2009A, 2009B), a następnie porządkuje "Odebrane" - tak jak to mniej więcej opisałem w pkt. 3. - ale to tylko takie moje widzimisię - realizowane tylko na jednym, szybko rozrastającym się koncie pocztowym. W każdym razie po wykonaniu pkt. 4. rozmiar skrzynki odbiorczej spadnie do 0 - więc zapełnianie do "magicznych" 2GB zacznie się od nowa.
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: Problem z wyświetlaniem wiadomości html

Postautor: Grzegorz » 01 lutego 2010, 17:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

Wkleję i mój sposób, o którym dyskutowaliśmy na PW:

Ja bym stworzył nowy profil i w nim skonfigurował konta pocztowe od zera. Następnie pobrał wszystko ponownie. Następnie ewentualne przekopiował starsze wiadomości, których nie ma już na serwerze na nowe konto.

Na problemy z gubieniem wiadomości zazwyczaj pomaga kompaktowanie bazy dostępne w menu kontekstowym pod opcją Porządkuj.

Na szczęście u mnie problemu nie ma, mam skonfigurowanego Gmaila do odbierania poczty z kilku innych skrzynek, zaś Thunderbird synchronizuje mi się tylko z Gmailem. To bardzo wygodne rozwiązanie (IMAP to błogosławieństwo, tak samo jak filtr antyspamowy od Google). Wszystkie tożsamości mam dodane w konfiguracji SMTP, więc odpowiadam na maile z oryginalnego adresu.

Dla mnie to wygodne i oszczędne (czas, miejsce, zużycie łącza). Nie ma chyba nic lepszego.

W nie jednym wątku opisałem już to, co powyżej i kilka osób się skusiło i było zadowolonych z takiego rozwiązania. A IMAP jest po stokroć lepszym rozwiązaniem niż POP, gubienie e-maile jest zwyczajnie nie możliwe - operuje się na plikach na serwerze, a nie ich lokalnych kopiach zlistowanych w plikach skrzynek inbox czy send.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Problem z wyświetlaniem wiadomości html

Postautor: kalwap100 » 02 lutego 2010, 08:17

Przeglądarka: Opera/9.64 (X11; Linux i686; U; pl) Presto/2.1.1

Mirku
TB2.17
OS: Linux Mandriva 2008.1 PP
System plikow : Ext2
kalwap100
 
Posty: 24
Z nami od: 29 stycznia 2010, 09:09

Odp: Problem z wyświetlaniem wiadomości html

Postautor: Gość » 02 lutego 2010, 09:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6 (.NET CLR 3.5.30729)

U mnie też nie wyświetla HTML, przerabia to na tekst. Chciałbym ustawić aby wyświetlał w takiej formie w jakiej został nadany.
Ostatnio zmieniony 02 lutego 2010, 10:43 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 2 razy
Powód: Wedle prośby, usunięto pyskówki i zbędne informacje. Zanim znów się "dokleisz" przeczytaj: http://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?f=19&t=39226&p=193664#p193664
Gość
 

Odp: Problem z wyświetlaniem wiadomości html

Postautor: Gość » 02 lutego 2010, 10:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6 (.NET CLR 3.5.30729)

Znalazłem rozwiązanie. Klikamy: Widok -> Wyświetlaj wiadomości jako -> wybieramy format ( Oryginalny HTML, Uproszczony HTML, Zwykły tekst)

// Czyżbyś znalazł w linku, który podałem powyżej? - Grzegorz
Gość
 

Odp: Problem z wyświetlaniem wiadomości html

Postautor: kalwap100 » 02 lutego 2010, 11:12

Przeglądarka: Opera/9.64 (X11; Linux i686; U; pl) Presto/2.1.1

Gosciu 1
Problem nie polega na wyswietlaniu w postaci TXT tylko w znikaniu zawartosci wyswietlanej tresci a tylko niektore pokazuje jako TXT z kodem HTML

Gosciu 2
Poniewaz nie jest to to co Gosc 1 wymyslil i dopisal to oczywiscie Twoje rozwiazanie nie dziala :) ?
kalwap100
 
Posty: 24
Z nami od: 29 stycznia 2010, 09:09

Odp: Problem z wyświetlaniem wiadomości html

Postautor: kalwap100 » 02 lutego 2010, 12:09

Przeglądarka: Opera/9.64 (X11; Linux i686; U; pl) Presto/2.1.1

Jak na razie mam pierwsze News'y o tym ze dziala ponizsze rozwiazanie :)

Jeszcze je testuja ale juz widac poprawe do normy

1. Najpierw Prawoklik na Folderze odebrane i "Przebuduj Index"
2. Stworzenie folderu nowego na Archiwalne Wiadomosci ( nazwa np "Arch-2009-Odebrane" )
3. Przerzucenie wiadomosci z roku 2009 do nowego katalogu
4. Prawoklik na folderze odbiorcza i "Porządkuj" ( tak jak sugerowal Mirek )
5. Dla pewnosci ponowilem Pkt 1.
6. Restart TB2

No i jak do tej pory wszystkie e-maile nowe wchodza w pelnej okazalosci HTML a oraz ich zawartosc w pelni jest widoczna
Dzieki Mirku i Dzieki Grzesiu za pomoc gdyby znow bylo cos nie tak to dam znac ale jak na ta chwile to dziala i jest ok
kalwap100
 
Posty: 24
Z nami od: 29 stycznia 2010, 09:09

Odp: Problem z wyświetlaniem wiadomości html

Postautor: elevator » 12 kwietnia 2018, 08:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/65.0.3325.181 Safari/537.36

Witam
Od jakiegoś czasu mój klient dumnie stweirdził, że przechodzą na TLS 1.2 , wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, iż od tego czasu jego maile w nagłówku mają zestaw UTF-16 , nie jest problem braku znaków, problem w tym, że są "krzaki" zamiast html-a. Dodam, że po zapisie do pliku, przeglądarki otwierają stronę poprawnie. (<html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-16"><title> ZAM</title></head><style>table.list{ border-collapse: collapse }</style><!script!> <body background=" background.gif" bgcolor="#E8EAD8"><blockquote><p align=left><font size=+2><b> </b></font></p> <font style="font-family:Courier"><font face="courier" size="1"> <font face="courier" size="1" )
Zmiana sposobu wyświetlania nic nie dała, zmiana zestawu znaków też nie, jakieś pomysły?

Pozdrawiam
Elevator
elevator
 
Posty: 2
Z nami od: 12 kwietnia 2018, 07:28

Odp: Problem z wyświetlaniem wiadomości html

Postautor: krystian3w » 14 kwietnia 2018, 19:24

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; rv:59.0) Gecko/20100101 Firefox/59.0

Spróbuj zmienić opcje szyfrowania, w najgorszym wypadku wysyłać/odbierać nieszyfrowane.
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2018, 12:49 przez krystian3w, łącznie zmieniany 1 raz
¡Moz://a zorro de fuego!

Moz://a raposa de fogo!
krystian3w
 
Posty: 1928
Z nami od: 01 grudnia 2017, 15:27

Odp: Problem z wyświetlaniem wiadomości html

Postautor: elevator » 17 kwietnia 2018, 08:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/65.0.3325.181 Safari/537.36

A sorx, tylko IE otwiera poprawnie zapisany plik, Chr i FF pokazują kod.
Otwarcie maila z poziomu przeglądarki to dopiero jazda, przy próbie otwarcia załącznika htm (który wyświetla się błednie w TB w podglądzie wiadomości) - taki komunikat - "Zadeklarowany: text/html (.htm); wykryty: application/octet-stream (.bin) " i chińszczyzna całkowita przy otwarciu.

Pzdr
El
elevator
 
Posty: 2
Z nami od: 12 kwietnia 2018, 07:28


Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: