MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Problem z odzyskaniem skasowanych wiadomości

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Problem z odzyskaniem skasowanych wiadomości

Postautor: Bimerek » 17 maja 2010, 12:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.9) Gecko/20100315 Firefox/3.5.9

Witam

Skasowałem przypadkiem maile z folderu odebrane. W celu ich odzyskania zastosowałem się do tej instrukcji

Jednak po ponownym utworzeniu konta i skopiowania plików ze starego konta, dalej nie mam wiadomości odebranych. Natomiast wiadomości wysłane (których nie skasowałem) przywracają się.

Wcześniej dane konta były przechowywane w katalogu poczta.interia.pl-3, po skasowaniu konta nowy folder z danymi otrzymywał nazwę poczta.interia.pl więc założyłem jeszcze dwa 'fałszywe' konta tak aby folder z właściwym kontem miał nazwę poczta.interia.pl-3 (czyli taką samą jak stary profil), niestety to nie pomogło.

Co z tym fantem zrobić ?
Bimerek
 

Odp: Problem z odzyskaniem skasowanych wiadomości

Postautor: Mirek » 17 maja 2010, 19:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1.9) Gecko/20100315 Firefox/3.5.9

Ale tamta instrukcja nie dotyczy odzyskiwania skasowanych wiadomości.
Najprościej odzyskać jest tak (po warunkiem, że nie porządkowało się potem folderu ze skasowanym wiadomościami)
0. Wyłączyć TB, wykonać backup profilu
1. Otworzyć odpowiedni plik Inbox (ten z katalogu poczta.interia.pl-3) w jakimś edytorze radzącym sobie z dużymi plikami

2. Skasowane wiadomości mają taką linijkę X-Mozilla-Status: ???X - w miejscu ??? jakieś cyferki/literki, a w miejscu X coś ze zbioru {8,9,a,b,c,d,e,f) - w zależności czy zależy Ci na flagach (takich jak odpowiedziano na wiadomość, oznaczono wiadomość) to albo odejmujesz w systemie szesnastkowym 8 od ostatniej "cyfry", albo jeśli nie są tak ważne to zamieniasz po prostu na X-Mozilla-Status: 0.
Najlepiej jak edytor obsługuje wyrażenia regularne - wtedy zamieniasz wyrażenie /X-Mozilla-Status: [0-9a-fA-F]{3}[89a-fA-F]/ na X-Mozilla-Status: 0.
A jeśli byś koniecznie chciał odejmować "8" (dla zachowania flag), to pod linuxem mam odpowiedni skrypt z wykorzystaniem sed lub awk :-)
3. Po zapisaniu zmian kasujesz plik inbox.msf
4. Włączyć TB


Ponieważ może ciut za bardzo się rozpisałem, to na wypadek gdybyś się pogubił w instrukcji przeczytaj tylko, to co zaznaczyłem na zielono.
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: Problem z odzyskaniem skasowanych wiadomości

Postautor: Bimberek » 18 maja 2010, 15:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.9) Gecko/20100315 Firefox/3.5.9

Dzięki za pomoc, maile odzyskane :)
Bimberek
 

Odp: Problem z odzyskaniem skasowanych wiadomości

Postautor: PiterM » 01 września 2013, 21:42

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (compatible; MSIE 9.0; Windows NT 6.1; WOW64; Trident/5.0; MDDRJS)

Mam prośbę skasowałem konto i następnie utworzyłem je od nowa.
Jak odnaleźć emaile z pierwotnej wersji konta?

Znalazłem plik INBOX-5 ale nie mogę go otworzyć ponieważ ma 905,636 KB
PiterM
 
Posty: 3
Z nami od: 01 września 2013, 21:35

Odp: Problem z odzyskaniem skasowanych wiadomości

Postautor: PiterM » 01 września 2013, 21:48

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (compatible; MSIE 9.0; Windows NT 6.1; WOW64; Trident/5.0; MDDRJS)

Poprzedni email z 01 września 2013, 21:42 był mój.
To sprawa życia lub śmierci, konto było Mojej Kobiety.
Proszę o pozytywne podejście
PiterM
 
Posty: 3
Z nami od: 01 września 2013, 21:35

Odp: Problem z odzyskaniem skasowanych wiadomości

Postautor: Mirek » 01 września 2013, 23:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; WOW64; rv:23.0) Gecko/20100101 Firefox/23.0

905,636 KB
Ten przecinek oddziela części dziesiętne czy tysiące (tzn. plik ma prawie 1MB czy prawie 1GB)?
Jeśli MB - to niewiele tam będzie maili. Jeśli prawie 1 GB, to maile powinny nadal tam być - i wtedy:
0. Wykonaj kopię zapasową całego profilu Tb i tego pliku Inbox-5.
1. Załóż nowy folder w Lokalnych folderach (przy pomocy Tb) i nazwij go np. Odzyskane.
2. Dla pewności, że powstanie odpowiadający mu plik na dysku skopiuj do niego jakiegoś maila lub nawet szkic wiadomości.
3. Następnie przejdź do katalogu z profilem (Pomoc -> Informacje dla pomocy technicznej -> Pokaż folder)
4. Wyłącz Tb.
5. Podmień plik Odzyskane tym Inbox-5 i usuń plik Odzyskane.msf (tzn. dokładnie mówiąc: usuń oba pliki Odzyskane* i skopiuj w tamto miejsce plik Inbox-5 i zmień mu nazwę na Odzyskane).
6. Uruchom Tb - po zindeksowaniu wiadomości, które może chwilkę potrwać, wiadomości z tamtego pliku powinny być widoczne w folderze Odzyskane.
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: Problem z odzyskaniem skasowanych wiadomości

Postautor: PiterM » 02 września 2013, 01:15

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (compatible; MSIE 9.0; Windows NT 6.1; WOW64; Trident/5.0; MDDRJS)

Mirek
jesteś wielki pliki odzyskane!!!
Tą samą metodą odtworzyłem katalogi :)
PiterM
 
Posty: 3
Z nami od: 01 września 2013, 21:35

Odp: Problem z odzyskaniem skasowanych wiadomości

Postautor: marcin.duck » 20 czerwca 2017, 22:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:53.0) Gecko/20100101 Firefox/53.0

Witam serdecznie

Potrzebuję pomocy - problem z pocztą / skrzynką odbiorczą . wcięło mi @ mam tylko kilka z kilku dni reszty brak (( może mi ktoś pomóc Krok po Kroku jak ich odszukać są bardzo cenne (( .

Z góry bardzo dziękuję za pomoc .
M.
marcin.duck
 
Posty: 1
Z nami od: 20 czerwca 2017, 21:59


Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: