MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

wiadomości na wp przychodza jako spam

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

wiadomości na wp przychodza jako spam

Postautor: zejmo » 08 września 2010, 13:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.11) Gecko/20100701 Firefox/3.5.11

Witam
moj problem polega na tym ze jak wysyłam wiadomości za pomoca Thunderbitd na WP to wiadomości przychodza jako spam. Na innyh serwisach takicj jak onet, interia, gmail tak nie ma. Co mam zrobic zeby moje wiadomości wysyłane do uzytkownikow WP nie byly spamem?
zejmo
 

Odp: wiadomości na wp przychodza jako spam

Postautor: Grzegorz » 08 września 2010, 14:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.9) Gecko/20100824 Firefox/3.6.9

Ich system antyspamowy analizuje wiadomości (głównie pod kątem słów kluczowych, adresu IP nadawcy i załącznikach), najwidoczniej wpadłeś w mu oko (może na to zapracowałeś?). Aby Cię usunąć z listy spamerów musisz zgłosić to administracji, jeśli znajdą czas i uwierzą, że nie spamujesz na potęgę to Cię usuną z listy.

Jeśli nie to pozostaje przekonać rozmówców, aby dodali filtr usuwający status spamu z wiadomości nadesłanych z Twojego adresu.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: wiadomości na wp przychodza jako spam

Postautor: zejmo » 08 września 2010, 16:25

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.11) Gecko/20100701 Firefox/3.5.11

Ale moje maile sa wysyłane jako spam tylko wtedy kiedy korzystam z thunderbirda, kiedy wysyłam maila bezposrednio logujac sie na stronie poczty Wirtualnej Polski wtedy wszystko jest ok i moje maile sa wysyłane poprawnie. Cos jest chyba z tunderbirdem nie tak ze przez niego moje maile sa traktowane jako spam....

Moze mozna to zmienic gdzies w ustawieniach??
zejmo
 

Odp: wiadomości na wp przychodza jako spam

Postautor: Grzegorz » 09 września 2010, 08:03

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.9) Gecko/20100824 Firefox/3.6.9

zejmo pisze:Ale moje maile sa wysyłane jako spam tylko wtedy kiedy korzystam z thunderbirda (...) Moze mozna to zmienic gdzies w ustawieniach??

Przecież w Thunderbirdzie nie ma ustawień typu "wyślij jako spam". Wysyłając wiadomość za pomocą klienta poczty w nagłówku znajduje się ten sam adres IP, co gdy wysyłasz ją za pomocą webmaila?
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: wiadomości na wp przychodza jako spam

Postautor: zejmo » 09 września 2010, 13:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.11) Gecko/20100701 Firefox/3.5.11

Dla mnie tez jest to dziwne. zawsze wysyłam z tego samego IP zarówno przez webmaila jak i przez tunderbirda
zejmo
 

Odp: wiadomości na wp przychodza jako spam

Postautor: dexter » 09 września 2010, 13:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:2.0b6pre) Gecko/20100907 Firefox/4.0b6pre

Nie, nie wysyłasz z tego samego IP. O ile mi wiadomo, wysyłając z webmaila, w poczcie zapisuje się IP serwera na którym jest postawiony webmail, a wysyłając programem pocztowym, zapisuje się IP twojego komputera.

No chyba że sprawdziłeś nagłówki i faktycznie jest to samo.
dexter
Moderator
 
Posty: 8325
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: wiadomości na wp przychodza jako spam

Postautor: Mirek » 09 września 2010, 15:54

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.2.9) Gecko/20100824 Firefox/3.6.9

A co dokładnie oznacza: "przychodza jako spam" - czy chodzi o dopisek [spam] w temacie maila? - bo jeśli tak, to może to być sprawka antywirusa - wtedy znajdź w jego ustawieniach i wyłącz odpowiednią opcję, a ponadto skonfiguruj TB by komunikacja z serwerem poczty wychodzącej (SMTP) odbywała się na porcie 587 z szyfrowaniem TLS - jeśli masz bez szyfrowania. To dotyczy wp.pl - na innych, jeśli to możliwe, wybrałbym SSL i za pewne port 465.
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: wiadomości na wp przychodza jako spam

Postautor: Mariusz » 10 września 2010, 11:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.9) Gecko/20100824 Firefox/3.6.9 (.NET CLR 3.5.30729)

zejmo pisze:Ale moje maile sa wysyłane jako spam tylko wtedy kiedy korzystam z thunderbirda, kiedy wysyłam maila bezposrednio logujac sie na stronie poczty Wirtualnej Polski wtedy wszystko jest ok i moje maile sa wysyłane poprawnie.


Zapewne skaner antyspamowy na WP skanuje tylko wiadomości przysłane protokołem SMTP, a maili webowych nie rusza.

M.
Mariusz
 
Posty: 353
Z nami od: 19 czerwca 2002, 13:15

Odp: wiadomości na wp przychodza jako spam

Postautor: piekielko-com » 22 sierpnia 2017, 18:07

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/60.0.3112.101 Safari/537.36

Mariusz pisze:
zejmo pisze:Ale moje maile sa wysyłane jako spam tylko wtedy kiedy korzystam z thunderbirda, kiedy wysyłam maila bezposrednio logujac sie na stronie poczty Wirtualnej Polski wtedy wszystko jest ok i moje maile sa wysyłane poprawnie.

Zapewne skaner antyspamowy na WP skanuje tylko wiadomości przysłane protokołem SMTP, a maili webowych nie rusza.
M.


Już dawno takich bzdur nie czytałem. :-)
Thunderbird jest tylko klientem pocztowym podobnie jak ten w przeglądarce internetowej, gdzie logujesz się na WP. Zasada działania jest identyczna. W każdym z tych przypadków wysyłka jest puszczana przez ten sam serwer SMTP i te same porty.

Wiadomość wyżej opisana może trafić do spamu z różnych powodów.
Bardzo możliwe, że w thunderbird był błędnie podany inny nieautoryzowany serwer SMTP dla konkretnej domeny, w której ów wiadomość email chce się wysłać.
Bardzo jest też możliwe, że nadawca w tytule wiadomości użył niewłaściwych słów kluczowych - na przykład wpisał "test"
Możliwe jest też, że wiadomość jest blokowana po prywatnym adresie IP nadawcy zamiast IP serwera, z którym się łączy - jednak bardzo rzadko prowadzi się takie praktyki. Zwykle blokuje się adres serwera pocztowego, domenę lub konkretny adres e-mail.
piekielko-com
 


Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: