Wiadomości wysłane Thunderbirdem przez Onet nie dochodzą
Moderator: Pomocy?!
Posty: 5
• Strona 1 z 1
Wiadomości wysłane Thunderbirdem przez Onet nie dochodzą
Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:41.0) Gecko/20100101 Firefox/41.0
Od wielu lat mam konto na Onecie, z którego do niedawna korzystałem przy pomocy POP3 w The Bat!
Niedawno postanowiłem przejść na korzystanie z Thunderbirda, jednocześnie przechodząc na wykorzystanie IMAP.
Problem z jakim obecnie się zmagam jest taki, że wiadomości wysyłane z Thunderbirda nie dochodzą do adresata (!).
Podczas wysyłki nie ma żadnych komunikatów błędów, a po zalogowaniu się do poczty przez WWW widać nawet te "wysłane" wiadomości w folderze "Wysłane". Problem w tym, że one się wcale nie wysłały, bo odbiorca nic nie dostaje (testowałem wysyłając sobie na inne konto).
Co jeszcze dziwniejsze:
- Na komórce mam skonfigurowanego Androidowego klienta poczty z identycznymi ustawieniami SMTP/IMAP i z niego maile się normalnie wysyłają.
- Wiadomości napisane na poczcie przez WWW też normalnie się wysyłają.
Miał ktoś coś takiego? Co jeszcze powinienem sprawdzić?
Niedawno postanowiłem przejść na korzystanie z Thunderbirda, jednocześnie przechodząc na wykorzystanie IMAP.
Problem z jakim obecnie się zmagam jest taki, że wiadomości wysyłane z Thunderbirda nie dochodzą do adresata (!).
Podczas wysyłki nie ma żadnych komunikatów błędów, a po zalogowaniu się do poczty przez WWW widać nawet te "wysłane" wiadomości w folderze "Wysłane". Problem w tym, że one się wcale nie wysłały, bo odbiorca nic nie dostaje (testowałem wysyłając sobie na inne konto).
Co jeszcze dziwniejsze:
- Na komórce mam skonfigurowanego Androidowego klienta poczty z identycznymi ustawieniami SMTP/IMAP i z niego maile się normalnie wysyłają.
- Wiadomości napisane na poczcie przez WWW też normalnie się wysyłają.
Miał ktoś coś takiego? Co jeszcze powinienem sprawdzić?
- mrock
- Posty: 3
- Z nami od: 18 października 2015, 18:43
Odp: Wiadomości wysłane Thunderbirdem przez Onet nie dochodz
Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64; rv:41.0) Gecko/20100101 Firefox/41.0
Jaki masz ustawiony port SMTP (i przy okazji adres serwera oraz rodzaj połączenia)? Czy masz ustawioną sygnaturę? Czy Twój antywirus ma coś w stylu skanowania poczty wychodzącej? Masz zainstalowane jakieś dodatki do Tb?
Przez telefon i komputer korzystasz z tego samego łącza? - czy w smartfonie z "komórkowego"? Bo zastanawiam się jeszcze, czy możesz mieć aktualnie IP, które trafiło np. na jakąś onetową czarną listę spamerów - i o ile z wykorzystaniem IMAP-u kopia wysłanej wiadomości zapisuje się prawidłowo, to w rzeczywistości nigdzie się nie wysyła. To można by sprawdzić łącząc się na komputerze z Internetem przez telefon.
Jeśli to wszystko nic nie wyjaśni, to pewnie będzie trzeba włączyć w Tb logowanie komunikacji z SMTP - i tam zajrzeć...
Przez telefon i komputer korzystasz z tego samego łącza? - czy w smartfonie z "komórkowego"? Bo zastanawiam się jeszcze, czy możesz mieć aktualnie IP, które trafiło np. na jakąś onetową czarną listę spamerów - i o ile z wykorzystaniem IMAP-u kopia wysłanej wiadomości zapisuje się prawidłowo, to w rzeczywistości nigdzie się nie wysyła. To można by sprawdzić łącząc się na komputerze z Internetem przez telefon.
Jeśli to wszystko nic nie wyjaśni, to pewnie będzie trzeba włączyć w Tb logowanie komunikacji z SMTP - i tam zajrzeć...
- Mirek
- Moderator
- Posty: 2158
- Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37
Odp: Wiadomości wysłane Thunderbirdem przez Onet nie dochodz
Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:41.0) Gecko/20100101 Firefox/41.0
Miałem iść po kolei odpowiadając na powyższe pytania, ale już przy sygnaturce się zawiesiłem. Nie miałem skonfigurowanej sygnatury.
Ustawiłem zatem sygnaturę postaci
i nagle maile zaczęły się wysyłać. Ale dlaczego?!
Niestety zacząłem drążyć temat i stwierdziłem, że po usunięciu sygnatury wiadomości znowu się nie wysyłały. Kiedy sygnatura była krótsza (np. samo imię, albo "ABC") też się nie wysyłały. Próbowałem znaleźć jakiś wspólny mianownik dla przypadków wysyłania i nie wysyłania się wiadomości (np. ze znakiem końca linii na końcu, albo bez niego), ale bez skutku. No i w tym momencie sprawa stanęła na tym, że z powodu kilkunastu wiadomości wysłanych w ciągu chyba pół godziny, zrobiłem sobie kuku z kontem i dostałem z Onetu "Alert bezpieczeństwa! Ryzyko przejęcia konta", zatem chwilowo nie mogę nic sprawdzić.
Wygląda na to, że problem został rozwiązany, chociaż przyczyn nie rozumiem...
Ustawiłem zatem sygnaturę postaci
- Kod: Zaznacz cały
--
Imię Nazwisko
i nagle maile zaczęły się wysyłać. Ale dlaczego?!
Niestety zacząłem drążyć temat i stwierdziłem, że po usunięciu sygnatury wiadomości znowu się nie wysyłały. Kiedy sygnatura była krótsza (np. samo imię, albo "ABC") też się nie wysyłały. Próbowałem znaleźć jakiś wspólny mianownik dla przypadków wysyłania i nie wysyłania się wiadomości (np. ze znakiem końca linii na końcu, albo bez niego), ale bez skutku. No i w tym momencie sprawa stanęła na tym, że z powodu kilkunastu wiadomości wysłanych w ciągu chyba pół godziny, zrobiłem sobie kuku z kontem i dostałem z Onetu "Alert bezpieczeństwa! Ryzyko przejęcia konta", zatem chwilowo nie mogę nic sprawdzić.
Wygląda na to, że problem został rozwiązany, chociaż przyczyn nie rozumiem...
- mrock
- Posty: 3
- Z nami od: 18 października 2015, 18:43
Odp: Wiadomości wysłane Thunderbirdem przez Onet nie dochodz
Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64; rv:41.0) Gecko/20100101 Firefox/41.0
Hmm, sam jestem zdziwiony - bo pytając o sygnaturkę raczej podejrzewałem problem z już ustawioną - a nie z jej brakiem.
Z wymienionych przeze mnie wyżej rzeczy można w takim razie większość wykluczyć - zostaje (z tych wymienionych) chyba tylko antywirus i zainstalowane dodatki w Tb.
Z wymienionych przeze mnie wyżej rzeczy można w takim razie większość wykluczyć - zostaje (z tych wymienionych) chyba tylko antywirus i zainstalowane dodatki w Tb.
- Mirek
- Moderator
- Posty: 2158
- Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37
Odp: Wiadomości wysłane Thunderbirdem przez Onet nie dochodz
Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:41.0) Gecko/20100101 Firefox/41.0
Coś mi się wydaje, że to był jakiś problem raczej po stronie Onetu, bo teraz nie udało mi się już tego odtworzyć, nawet jak znowu całkiem usunąłem sygnaturkę. A dodatków ani antywirusa teraz nie wyłączałem. Mam tylko dodatki ImportExportTool i coś do usuwania duplikatów. Antywirus to darmowy Avast, ale skanowanie poczty wychodzącej i tak jest wyłączone.
- mrock
- Posty: 3
- Z nami od: 18 października 2015, 18:43
Posty: 5
• Strona 1 z 1
Wróć do Klient poczty Thunderbird
Kto jest online
Zarejestrowani użytkownicy: Baidu [Spider], Bing [Bot], Google [Bot]