MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Autoarchiwizacja 30 GB maili z okresu 9 lat.

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Autoarchiwizacja 30 GB maili z okresu 9 lat.

Postautor: Roland » 25 czerwca 2017, 22:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/58.0.3029.110 Safari/537.36

Witajcie,

szukam pomocy w zakresie autoarchiwizacji bardzo dużej ilości maili podzielonych na katalogi (według nazw klientów). Ok. 30 GB danych...

Czy znacie jakieś rozwiązanie, które pozwoliłoby mi wykonywać autoarchiwizacje całej skrzynki pocztowej (najlepiej z zachowaniem podziału na katalogi) na zasadzie porównania? Tzn. - plik nie jest tworzony od "zera" lecz nowa kopia danych jest porównywana z istniejącym plikiem. Wykonanie kopi zapasowej polega na dodaniu nowych maili do już istniejącej kopii zapasowej. Zależy mi na tym by synchronizacja pliku była jak najsprawniejsza ponieważ plik z backup'em danych chcę powiązać z folderem, który automatycznie przekazuje dane do chmury. Przesyłanie 30 GB danych do chmury przy każdej kopi zapasowej (np. raz w tygodniu) jest samobójstwem.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Roland
 

Odp: Autoarchiwizacja 30 GB maili z okresu 9 lat.

Postautor: Mirek » 15 lipca 2017, 01:49

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/54.0

Najlepiej by się nadała do tego zmiana formatu przechowywania wiadomości z mbox na maildir (gdzie w skrócie każdy mail jest osobnym plikiem w odpowiednim katalogu).
Ale jak na razie jest w fazie eksperymentalnej i mam wrażenie, że rozwój tego trochę przystopował w ostatnim czasie (ale z drugiej strony w większości wygląda, że jednak jakoś działa).
https://support.mozilla.org/pl/kb/forma ... derbirdzie
https://wiki.mozilla.org/Thunderbird/Maildir

Alternatywnie możesz skonfigurować synchronizację plików i przesyłanie jedynie ich zmodyfikowanych części - np. przez rsync (oraz bodajże parametry: --inplace --no-whole-file).
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37


Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: