MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

IMAP - jako przeczytane ale tylko na jednym urządzeniu

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

IMAP - jako przeczytane ale tylko na jednym urządzeniu

Postautor: kkkkk2105 » 26 września 2017, 17:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; WOW64; rv:55.0) Gecko/20100101 Firefox/55.0

Witam wszystkich.

Poszukuję rozwiązania pewnego problemu z którym się ostatnio zderzyłem.
Otóż mam skrzynkę pocztową IMAP, klient jest zainstalowany u mnie i u żonki zarówno na notebooku jak i na telefonie (u każdego z osobna)
Mam problem z oznaczaniem wiadomości. Może przedstawie "obrazkowo"
Dostajemy email z przedszkola (jakieś informacje, wycieczki, itp. organizowane przez przedszkole)
Oczywiście chcieliśmy być oboje na bieżąco z tymi tematami więc zrobiliśmy jedną skrzynkę pocztową którą podaliśmy. Jest to konto skonfigurowane po IMAP.
I tutaj pojawił się pewien problem, jeżeli ja pierwszy odczytam email to żonka już nie widzi nowej nieprzeczytanej wiadomości :(
Odwrotnie również, jeżeli żonka pierwsza przeczyta email, wiadomość zostaje oznaczona jako przeczytana i ja juz nie widzę że przyszło coś nowego :(
Czy jest jakiś patent aby przy IMAP można było ustawić aby male się pobierały, wiadomości usunięte usuwały jak ja czy żonka usuniemy spam, ale każdy mógł oddzielnie sam sobie oznaczać przeczytane wiadomości?
Na notebookach mamy Thunderbirda, na telefonach K-9 i AquaMail.
Z góry dziękuję za informację
kkkkk2105
 
Posty: 1
Z nami od: 22 września 2017, 13:40

Odp: IMAP - jako przeczytane ale tylko na jednym urządzeniu

Postautor: dexter » 28 września 2017, 09:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:57.0) Gecko/20100101 Firefox/57.0

Raczej protokół IMAP nie zezwala na coś takiego.
dexter
Moderator
 
Posty: 8319
Z nami od: 02 października 2004, 21:30


Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: