MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

archiwizacja maili

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

archiwizacja maili

Postautor: marian68 » 17 października 2017, 10:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/61.0.3163.100 Safari/537.36 OPR/48.0.2685.39

Na wstępie witam wszystkich użytkowników forum.

Jestem początkującym użytkownikiem Thunderbirda i proszę Was o pomoc.
Sprawa wygląda w ten sposób:
Posiadam pocztę na serwerze z imap i skonfigurowany pod to konto TB. Jako, że nazbierało się sporo maili - chciałbym zrobić archiwum (coś na wzór pliku PST), tzn ściągam stare maile z serwera do pliku i później mogę ten plik podłączyć do jakiegokolwiek TB na jakim kolwiek kompie i mam zachowaną strukturę katalogów oraz stare maile.
Czy Thunderbird ma taką funkcjonalność ?

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Marian
marian68
 
Posty: 1
Z nami od: 17 października 2017, 09:09

Odp: archiwizacja maili

Postautor: Mirek » 17 października 2017, 18:09

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:56.0) Gecko/20100101 Firefox/56.0

W sumie wystarczy skopiować odpowiednie pliki i ew. foldery.

A szczegółowiej:

0. Wyłączasz TB, na wszelki wypadek możesz zrobić kopię całego profilu.
1. Przechodzisz do katalogu interesującego Cię konta wewnątrz ImapMail, w katalogu z profilem TB.
2. Kopiujesz sobie odpowiednie pliki i foldery - np.:
Kod: Zaznacz cały
*-- INBOX (plik)
|-- INBOX.SBD (folder)
  |-- Sent (plik)
  |-- Prywatne (plik)
  |-- Firmowe (plik)
  |-- Drafts (plik)
  |-- Archives (plik)

3. Aby "podłączyć" powyższą kopię - kopiujesz do katalogu Mail\Local Folders w katalogu z profilem (nie pomylić z ImapMail).
Dla lepszej przejrzystości, braku konfliktu z być może istniejącym już plikiem Inbox, możliwości podłączania w ten sposób kolejnych archiwów warto tylko zmienić najpierw nazwę plików INBOX i INBOX.SBD odpowiednio na np.: Archiwum_2016 i Archiwum_2016.sbd.
4. Uruchamiasz TB (za pierwszym razem może to trwać trochę dłużej, bo TB będzie sobie sprawdzał i indeksował nowe foldery z wiadomościami), zaimportowane archiwum, z zachowaną strukturą, będzie w folderze "Lokalne foldery" (i w powyższym przykładzie będzie się nazywało "Archiwum_2016").

Dodatkowe uwagi:
* Teoretycznie plików *.msf nie powinieneś kopiować, odtworzą się przy pierwszym uruchomieniu - ale zazwyczaj działa prawidłowo i z tymi skopiowanymi.
* Jeśli TB, do którego importujesz jest skonfigurowany do korzystania z POP zamiast IMAP - to możesz wgrać do katalogu odpowiedniego konta (zamiast do Local folders).
* Bardzo możliwe, że udałoby się kopie wgrać także do odpowiedniego katalogu wewnątrz ImapMail - ale nie wiem, czy w jakiś nietypowych sytuacjach podczas synchronizacji by nie został stamtąd usunięty.
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37


Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Obywatel84

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: